Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Co i gdzie warto w Bieszczadach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6113)

Patiomkin 02.04.2010 14:55

Co i gdzie warto w Bieszczadach
 
Witajcie,

przygotowuję 4 dniowy majowy wypad w Bieszczady ze znajomymi na czopersach. Podpowiedzcie gdzie warto pojechać co zobaczyć, gdzie przenocować i gdzie dobrze zjeść i się zabawić:)

Każda sugestia mile widziana:)

torak 02.04.2010 17:04

Jeśli masz możliwość, kup Motovoyagera. Jest akurat artykół.

Bonjour 02.04.2010 22:12

Na czoperach to chyba tylko mała i duża pętla.
Też raz chciałem pobuszować po Bieszczadach zdziwiłem się jak szybko można je objechać asfaltem. Szutry to już co innego :D Ale kierunek szłuszny - Bieszczady zajebiste. Ja spałem pod namiotem, ale tam w każdej wsi agroturystyka. Mnie najbardziej urzekła przyroda
Warto zobaczyć zamek w Lesku i niedaleko Leska jest zajebiaszczy pałac w Krasiczynie. W Baligrodzie T-34 stoi jako pomnik i spory kirkut. Zapora oczywiście. Koło Połoniny Wetlińskiej jest duża stadnina Hucułów. Pomnika Świerczewskiego już nie ma - na szczęście.
Tyle pamiętam :)

abrasadera 02.04.2010 22:56

2 Załącznik(ów)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3582
Tutaj jest wiele ciekawych informacji - z doświdczenia to bardzo fajnie z Komańczy do Leska (dzikim skrótem przez Tarnawe) oraz okolice Gór Słonnych czyli dzidowanie z Ustrzyk Dolnych przez Dźwiniacz - i nawet bym tam zmienił traske Czosnka i poleciał bym potem zamiast na Paszową - przez moją rodzinną wieś Stańkową (cóż to za ślad?:D)
Załącznik 10843
- potem Tyrawa Solna i okolice (Mrzygłód). Warto obadać serpentyny w Tyrawie Wołoskiej - no i ruiny w Załóżu (foty w relacji Czosnka) a tu moja prywatna ze ślubu mojej siostry
Załącznik 10842
Ciekawe miejsca to ośrodki wypoczynkowe będące kiedyś twierdzami dla czerwonych vipów:) czyli WZW Jawor albo Arłamów.
Jak coś ciekawego sobie przypomnę to napiszę:D

Patiomkin 03.04.2010 10:56

Bonjour, zgadzam się że szutrami byłby fun. Tym razem jednak postaram się wycisnąć co się da z asfaltu. Może jakieś kręte widokowe traski?

A tama to w jakiej miejscowości?

HRABIA z Krosna 03.04.2010 12:13

Cytat:

Napisał Bonjour (Post 108447)
. Pomnika Świerczewskiego już nie ma - na szczęście.
Tyle pamiętam :)

Ciekawe tydzień temu jeszcze stał...

motormaniak 03.04.2010 17:17

Z tymi szutrami w Bieszczadach to jest tak że znikają w straszliwym tępie. Wszędzie leją asfalt na potęgę. Przykładem jest tu choćby wjazd na lądowisko w Bezmiechowej, (wylany rok temu) wspomniana droga do Mrzygłoda ( w stronę Końskie, Krzywe , Dydnia - zakończone lanie asfaltu 2 lata temu), przygotowywana pod asfalt droga Ulucz- Dynów i wiele innych.
Wylany asfalt powoduje że tam przenosi sie ruch , a lokalne alternatywne szutry stają sie nie przejezdne - przynajmniej nie na ciężkich enduro.

Z asfaltów polecam piękną i krętą drogę z Sanoka do Krasiczyna. Na odcinku Sanok - Tyrawa jest chyba ze 100 zakrętów i odbywały się tam eliminacje wyścigów górskich.

pozdr

yasiu71 04.04.2010 08:46

Patiomkin - w jakiej miejscowości jest tama? W miejscowości SOLINA.
Motormaniaku - masz rację jeśli chodzi o asfalty. Bieszczady robią się coraz mniej dzikie ale szutry jeszcze są. Piękne szutry, trzeba tylko poszukać...:D

ATomek 04.04.2010 16:18

Moja propozycja, to baza -kwatera prywatna w Cisnej. Super warunki, jest gdzie bezpiecznie zostawić motocykle. Klimatyczna dziura. W okolicy parę dobrych, regionalnych knajpek (choćby sławna Siekierezada), hodowle pstrąga, trasa bieszczadzkiej ciuchci. Każdy asfalt w koło malowniczy. Leży na skrzyżowaniu różnych tras, więc wszędzie blisko. Mając mapkę znajdziesz masę ciekawych dróg.
Np:1
Cisna- Dołżyca- Buk- Terka- Bukowiec-Myczków-Solina- powrót Myczkowce- Zwierzyń- Uherce Mineralne- Lesko- Baligród- Jabłonki- Cisna. Cały dzień
np.2
Cisna- Dołżyca- Przysłup- Wetlina- Brzegi Górne-Ustrzyki- Wołosate- Ustrzyki- Dwerniczek- Czarna- Chrewt- Bukowiec i powrót skrótem na Dołycę i Cisną
np.3
Cisna- Żubracze i dalej na Komańczę- Szczawne- Tarnawa Górna- i dzida wzdłóż rzeczki Tarnawka do Kalnicy lub skrót na Lesko- Hoczew- Myczków-Bukowiec- Dołżyca- Cisna

Motormaniak wspomniał lotnisko w Bezmiechowej. Pomimo wylanego asfaltu mogę polecić ze względu na wspaniałe panoramy jak i wyżerkę w KARCZMIE U NICA

Chcę powiedzieć, że inaczej spojrzysz na Bieszczady mieszkając w Polańczyku, inaczej w Cisnej. Ale komu ja to mówię? Miłej wycieczki.

Patiomkin 04.04.2010 18:24

ATomek - dzękuję za konkrety.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.