Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jaka nawigacja w Off, do roweru XC, turystyki pieszej (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29094)

voxan69 24.04.2017 16:06

Jaka nawigacja w Off, do roweru XC, turystyki pieszej
 
Chcę kupić nawigację, którą będę używał na crossie w Offie, na rowerze XC oraz w turystyce pieszej. Myślałem o Garminie 64,s,st lub Oregonie 600, 610,650. Jakie macie doświadczenia z tymi navi. Czy te wyświetlacze nie są za małe na moto? Może macie jakieś inne lepsze propozycje? Chcę kupić raczej nowe urządzenie ale jak ktoś ma na sprzedaż jakąś używkę w dobrym stanie to też rozważę taką opcję?

Pirania 24.04.2017 16:14

Pare lat mam 62st i sobie chwale, po konfiguracji pod siebie bardzo przyjemna w obsludze. Mapy, slady, czy tworzenie wlasnych tras na komp i potem wrzucenie do garnina to banal. Dla porownania w duzym kacie mam 595 i to juz inna epoka ale w las i tak wole 62ke! Jakby co to niedlugo przy piwku pokażę Ci jak smiga..;)
Oregona nie znam wiec nic nie powiem.

zimny 24.04.2017 16:18

Miałem 2 Oregony(450 i 600), 62s i obecnie 64s. Jako najbardziej wszechstronny to chyba ktoryz z nowszych oregonow, ale 62/64 są bardziej pancerne i ja je lubię najbardziej. Na asfalt mam zumo 390 które jest super ale do pieszego wykorzystania się nie nadaje.

Szukaj tylko między 64s a Oregonami. Moim zdaniem..

wojtek II 24.04.2017 16:26

Wielkiego doświadczenie z uniwersalnymi (czyli do wszystkiego) nawigacji to nie mam, ale teraz użytkuję oregon 600 i chwalę sobie. sprawdza się i w offie i w turystyce pieszej. Przed zakupem trochę obawiałem sie, że ekran jakiś mały, ale w praktyce sprawdza się.

rambo 24.04.2017 16:35

W mniejszym budżecie to Garmin 64 (na moto, rower i pieszo może być bez S)

Jak jest deko więcej kasy to Oregon 600/650

Tak jak Zimny powiedział, 64 jest najbardziej pancerny :Thumbs_Up:

Emek 24.04.2017 16:39

Do uniwersalnego użytku ja bym brał 64.

Adagiio 24.04.2017 21:49

Chyba z 10 lat mam 62 i nie jestem w stanie sobie wyobrazić czy coś co mogło by tyle przeżyć ( moto, endurak, rower ) topione i porysowane tak ze już nic prawie na wyświetlaczu nie widać i dalej robi. Jedynie to musisz mieć dobry wzrok żeby coś zobaczyć szczególnie w słońcu jak jedziesz na stojaka.

redrobo 24.04.2017 22:33

Garmin 64 i tym podobne maja swoje ograniczenia, to sprzet do najciezszych zastosowan, da sie jednak zepsuc jak kazda inna nawigacje.
Warto przed zakupem pomyslec nad jakims smartfonem z pancernym etui. Aplikacje Osmand czy locus sa duzo bardziej zaawansowane, mapy sa jeszcze lepsze a otrzymanie tracka na maila czy po Bt przy spotkaniu z kumplami na stacji jest bezcenne. Do tego mozna wlaczyc sledzenie w grupie, zrobic notatke glosowa do waypointa itd. ... Sporo ludzi kozysta.

Przybyłowski 24.04.2017 22:53

Warto jeszcze dorzucić aplikację MotoXGPS na iOS.

matjas 25.04.2017 08:45

kieeedys miałem 60tkę i gdybym jeszcze miał 'money to burn' to kupiłbym wyłącznie ręczniaka jak 62 czy 64 - uniwersalność, pancerność, rewelacyjny wyświetlacz widoczny w dzień bez podświetlenia, mega autonomia na bateriach /tu piszę o 60 ale wiele się pewnie nie zmieniło/, możliwość obsługi w rękawicach, czy rękawiczkach.

Przerabiałem etchuji różne jak i różne modele telefonów w celu zastosowania ich jako navi na moto i mając porównanie z 60tką to była tylko niepotrzebna męka i marnacja kasy. Biorąc pod uwagę, że nowsze modele mają znaaacznie szybszy procek to już w ogóle się bym nie zastanawiał.

m


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.