Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

ex1 12.03.2013 10:37

motocykl To LC8 w wersji Super Enduro, modyfikacje to filtr DNA, plus mały pre filtr gąbkowy. wydech zmodyfikowany do 2w1, normalnie jest 2w2, do tego założona końcówka na przelocie Wingsa. dopasowana do wydechów 2w1 dla LC8 - dedykowana. nie było zmian na dyszach. fabrycznie iglica na 2 kresce, przy jeździe na przelocie na wydechach 2w2 dałem na 3 kreskę. teraz przy przejściu na 2w1 z powrotem powróciłem do 2 kreski.

Rychu72 12.03.2013 10:40

Cytat:

Napisał szparag (Post 299368)
Zrób z tego dwie, jedna na wszystkie bajery, a druga na halogeny, za sterowanie przekaźnikiem może posłużyć plus z dodatkowego wyposażenia z oczywiście dodatkowym przełącznikiem. a przekaźnik od halogenów zasil z bezpośredniego plusa, masa do przekaźnika halo.. może być również z akcesoriów, ale już masa czyli - zasilający żarówki tylko bezpośrednio, podepnij go pod fabryczną masę z lewej strony ramy przy chłodnicy, przy okazji ją wyczyścisz :).
Co do składów, daj mu po 1/4, 1/2 więcej na gaźnik,i zobacz jak będzie, na pewno mu to nie zaszkodzi, a jak się spotkamy to zerknę :).

Pozdr.

A jak opędzić bezpieczniki? Teraz po każdym przekaźniku mam bezpiecznik i to daje mi jakąś informację co może ewentualnie robić zwarcie. Dać je przed przekaźnikiem, a potem wszystkie kabelki razem do 87 w przekaźniku?

szparag 12.03.2013 10:46

Cytat:

motocykl To LC8 w wersji Super Enduro, modyfikacje to filtr DNA, plus mały pre filtr gąbkowy. wydech zmodyfikowany do 2w1, normalnie jest 2w2, do tego założona końcówka na przelocie Wingsa. dopasowana do wydechów 2w1 dla LC8 - dedykowana. nie było zmian na dyszach. fabrycznie iglica na 2 kresce, przy jeździe na przelocie na wydechach 2w2 dałem na 3 kreskę. teraz przy przejściu na 2w1 z powrotem powróciłem do 2 kreski.
Ustaw, składy na fabrykę plus pół obrotu, iglice na fabrykę poskładaj to wszystko do kupy łącznie z air boxem, sprawdź wszystkie podciśnienia, i powinno gadać, potem lekkie korekty, jak zobaczysz co się dzieje.Tak jeszcze dumam, zwróć zwłaszcza uwagę na wszystkie podciśnienia, czy coś ci się nie odpięło ??

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 299371)
A jak opędzić bezpieczniki? Teraz po każdym przekaźniku mam bezpiecznik i to daje mi jakąś informację co może ewentualnie robić zwarcie. Dać je przed przekaźnikiem, a potem wszystkie kabelki razem do 87 w przekaźniku?

Bezpiecznik zawsze przed przekaźnikiem, skrobnę ci wieczorkiem schemat.

ex1 12.03.2013 12:04

Cytat:

Napisał szparag (Post 299375)
Ustaw, składy na fabrykę plus pół obrotu, iglice na fabrykę poskładaj to wszystko do kupy łącznie z air boxem, sprawdź wszystkie podciśnienia, i powinno gadać, potem lekkie korekty, jak zobaczysz co się dzieje.Tak jeszcze dumam, zwróć zwłaszcza uwagę na wszystkie podciśnienia, czy coś ci się nie odpięło ??

Dziękuje bardzo uprzejmie :)

szparag 12.03.2013 12:11

Nie ma za co, napisz o postępach :)

matjas 12.03.2013 12:12

Cytat:

Napisał ex1 (Post 299403)
Dziękuje bardzo uprzejmie :)

Szparag można tu pisać ??? :D

Dokładnie jak Szparag pisze - bo znamy już taki przypadek wspólnie :haha2:

Jeśli powoli schodzi z obrotów i ciągnie chwilę po odpuszczeniu gazu + strzela w wydech to stawiam na niehalo poniżej gaźników - jakieś nieszczelności.

Pisałem kiedyś o tym wcześniej na mój sposób - przy odpalonym moto spróbuj podać w okolice gaźników, króćców ssących gaz do zapalniczek poprzez jakiś wężyk. Jakakolwiek zmiana w pracy będzie dobitnie świadczyła o nieszczelności w układzie podciśnienia = powolne schodzenie z obrotów. Strzelanie w wydech to może być dodatkowy objaw = zubożenie mieszanki.

matjas

szparag 12.03.2013 12:13

No nie wiem Ty Bandito :)

Rychu72 12.03.2013 12:35

Cytat:

Napisał szparag (Post 299376)
Bezpiecznik zawsze przed przekaźnikiem, skrobnę ci wieczorkiem schemat.

Czyli między aku i przekaźnikiem.

A może taka kolejność: aku - bezpiecznik 30A- przekaźnik 87 - bezpieczniki 10-20A i kable do odbiorników.

Już nie filozowfuje i czekam na schemat. ;)

szparag 12.03.2013 12:40

A po co ?? Co ty elektrownie atomową budujesz ??
Raczej tak aku, 7,5, przekaźnik, odbiorniki. i aku, 10,przekaźnik, halogeny.

Rychu72 12.03.2013 13:04

No ok, ale warto by wiedzieć które z tych szpejów ma zwarcie i pali mi bezpiecznik 7,5.
To może jednak dać jeszcze bezpieczniki po przekaźniku?
Chyba, że zrobić jakieś takie podłączenie do przekaźnika, żeby można było rozpiąć i po kolei podłączać odbiorniki i patrzeć przy którym zdechnie bezpiecznik. Hm?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.