Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

szparag 16.03.2013 10:05

Świetnym dawcą części do 03 jest trampek 650, a ze względu na jego włoską jakość i gumową ramę mamy tego bardzo dużo na części , a silnik to prawie bliźniak.

Kazmir zajebista ta twoja zabawka !!!! O takie coś właśnie chodziło.



Cibor klv, nie kombinowałeś z tym do 04 ??, trzeba by sprawdzić, choć wątpię bo ten silnik ma bardzo dużo różnic.
Ma ktoś rozebrany silnik od 03 ??, albo od Ntv ?

szparag 16.03.2013 10:36

Jak już jesteśmy przy sprzęgle, to chciałem zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz. Zwróćcie uwagę podczas wymiany albo przeglądu jak układa się wasza linka przy wyjściu z pancerza na dole przy silniku. Z czasem uchwyt się wygina i linka zaczyna mocno trzeć o metalowe zakończenie pancerza, należy wtedy delikatnie podgiąć mocowanie tak by po wciśnięciu sprzęgła linka nie dotykała pancerza, rzecz banalna, a jak widzę rzadko robiona.

Arkadius 16.03.2013 17:35

1 Załącznik(ów)
Panie szparagu, rozgrzebałem troszke afri żeby przejrzeć, przy air boxie zauważyłem taką nieszczelność czy ten typ tak ma czy zaklajstrować to czymś?

szparag 16.03.2013 18:42

Cytat:

Napisał Arkadius (Post 300528)
Panie szparagu, rozgrzebałem troszke afri żeby przejrzeć, przy air boxie zauważyłem taką nieszczelność czy ten typ tak ma czy zaklajstrować to czymś?
Załącznik 38671

Koniecznie, odtłuścić i zalepić butaprenem.

Kombinowałem z bardzo wieloma specyfikami, ostatnio zacząłem lepić butaprenem i robi jak na razie najlepszą robotę, zresztą ten oryginalny klej tak właśnie wygląda :)
Pozdr.

matjas 16.03.2013 18:54

jakby komuś budex nie robił odpowiednio to lepszy znacznie jest odpowiednik z Pattexa. wysychając zostawia znacznie zgubszą spoinę. oczywiście zakładam, że lepicie tak jak sie lepi klejem kontaktowym.

lortprodisz 16.03.2013 19:04

ja do takich uszczenien polecam silikon stosowany do uszczelniania misek olejowych w samochodach np victor reinz, jednak duzo lepszy jest silikon uzywany w serwisach TOYOTY, ....no chyba ze ktos woli czerwony silikon słuzacy celom tjuningowym :D

szparag 16.03.2013 19:09

Kombinowałem z bardzo wieloma specyfikami silikono podobnymi, no może poza czerwonym, bo chyba by mi łapy uschły, każdy tego typu specyfik źle znosi kontakt z benzyną i jej oparami. Jak na razie mistrzem są kleje typu butapren, oczywiście tak jak pisał Matias nie musi to być nasz polski.

Arkadius 16.03.2013 20:33

Ja do takich połączeń do tej pory używałem takiego amerykańskiego dwuskładnikowego kleju na zimno (oni wszystko tym kleją) i spisuje sie dobrze ale skoro butapren jest sprawdzony to tym zrobie :Thumbs_Up:

tomasz77 16.03.2013 23:23

Takie pytanko. Załozyłem oryginalną zębatke zdawczą z gumą do 07 i coś górą łancuch się nie układa:confused:.Rozumiem ze jak polatam to ta guma ułoży sie do łancucha. Pzdr i dzieki!

banditos 17.03.2013 00:10

Szparagu drogi, jesli mozna :bow:

1. Jakiego kabla uzyc do podlaczenia gniazda zapalniczki, olejarki i grzanych manetek? 5 amp czy 10?

2. Podpinamy sie pod wiazke wentylatora przed czy po kostce i czy ma to jakies znaczenie?

3. Kolejne sprawa tyczy sie ukladu hamulcowego - chcialbym zabezpieczyc tloczki hamulcowe gumowym kordonkiem, jakby taka harmonijka. Ma to sens i od czego mozna cos takiego zaadoptowac?

4. Moglbys opisac jak wykonac pomiary napiecia: miedzyfazowego, akumulatora i ladowania? W jakiej pozycji miernik ustawic itd


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.