Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Naprawa urwanego lusterka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2746)

Zazigi 10.03.2009 01:32

Naprawa urwanego lusterka
 
9 Załącznik(ów)
Witajcie,

Chcąc jakoś uszczknąć z łask elitarnej Starej Gwardi postanowiłem wnieść niewielki, może nawet zerowy wkład w forum i idąc za przykładem tejże spreparowałem poniższa instrukcję 'regeneracji' urwanego lusterka.

Zdaję sobie sprawę, że przez niektórych uznana może być ona za kpinę, innym przyda się psu na budę, ale znam takich którzy być może z niej skorzystają.

1. Urwane lusterko.

Załącznik 4332
Załącznik 4333

2. Sztyca lusterka rozłożona na elementy.

Załącznik 4334

3. Lusterko właściwe gotujemy na wolnym ogniu przez około 10 minut, nie doprowadzając do wrzenia. Lusterko gotować od początku, nie wkładać do gorącej wody!

Załącznik 4335

4. Wyjęcie uszczelki. Rozgrzana uszczelka dość łatwo daje się wyjąć przy użyciu małego wkrętaka. Operację przeprowadzić ostrożnie, dobrze wypić przynajmniej jednego browara przed. Stłuczenie lusterka, wiadomo...

Załącznik 4336

5. W tym miejscu najwygodniej jest na nowo uformować 'gniazdo' lusterka, podjąć karkołomna próbę przywrócenia jego fabrycznego kształtu, i złożyć je w kolejności jak na zdjęciu z pkt. 2. Pamiętać, że element nr 5 idzie na zewnątrz, reszta do środka. Dokręcić dziesiątką z oporem umożliwiającym niezbyt łatwa regulację położenia lusterka. Najsensowniej przyłożyć lusterko do motocykla i ustawić je mniej więcej tak jak ma zostać. Późniejsza regulacja możliwa jest raczej w małym zakresie.

Załącznik 4338

6. Grzejemy uszczelkę żeby ją uplastycznić na nowo.

Załącznik 4337

7. Wkrętakiem wkładamy ostrożnie szkło razem z uszczelką we właściwe miejsce. Tu z kolei należy uważać czy w międzyczasie nie przesadziliśmy z browarem.

Załącznik 4339

8. Cieszymy się, 'prawie' fabrycznym lusterkiem.

Załącznik 4340


Zdaję sobie sprawę, że jest to prowizorka, partyzantka itd, mimo to zdaje egzamin (przynajmniej w moim przypadku), regulacja jest, lusterko trzyma się stabilne i nie wylata nie licząc poważniejszej gleby, wówczas procedurę należy powtórzyć.

Przepraszam za telefoniczną jakość zdjęć.

ramires 10.03.2009 01:45

Zazigi - piękne :)
Doczepiam link do konkursu

hubert 10.03.2009 07:32

Dobry patent z tym podgrzewaniem :Thumbs_Up: Próbowałem bez tego i niestety lustro poszło się je...ć ...

Babel 10.03.2009 10:25

Cytat:

Napisał hubert (Post 47883)
Dobry patent z tym podgrzewaniem :Thumbs_Up: Próbowałem bez tego i niestety lustro poszło się je...ć ...

A właśnie jest jakis patent na samo szkło - bo ja już rok jeżdże z pekniętym prawym lusterkiem - dorabialiście coś takiego ??

chomik 10.03.2009 10:32

Cytat:

Napisał Babel (Post 47928)
A właśnie jest jakis patent na samo szkło - bo ja już rok jeżdże z pekniętym prawym lusterkiem - dorabialiście coś takiego ??

Szklarz :D idziesz i wycina, tylko warto się zakręcić za odpowiednim lustrem...

podos 10.03.2009 11:57

Cytat:

Napisał hubert (Post 47883)
Dobry patent z tym podgrzewaniem :Thumbs_Up: Próbowałem bez tego i niestety lustro poszło się je...ć ...

u mnie 2:1 dla lusterek ;( bez podgrzewania. Brawo!

Mecia 10.03.2009 12:54

Właśnie to wytestowałem i miodzio , mam nowe lusterko z pełną regulacją, dodam tylko , że przy wyciąganiu szkła po rozgrzaniu najlepiej je wdusic do srodka , a nie podwazać, chyba że tylko mi tak sie udało, DZIĘKI ZAZIGI !!!

OJ!!

hubert 10.03.2009 13:09

Cytat:

Napisał chomik (Post 47929)
Szklarz :D idziesz i wycina, tylko warto się zakręcić za odpowiednim lustrem...

Niestety płaskie lustro to już nie to samo ....

chomik 10.03.2009 13:10

Cytat:

Napisał hubert (Post 47960)
Niestety płaskie lustro to już nie to samo ....

Można znaleźć tych co maja sferyczne, czy jak to się tam nazywa...

ramires 10.03.2009 14:41

Niech ktos poda mi średnicę dokładną lustra w AT.
Może dobiore coś z włoskich luster, a one przewaznie asferyczne są


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.