Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Gadżety / wyposażenie (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=253)
-   -   Opony szosowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31318)

Witja 21.02.2018 13:00

Opony szosowe
 
Jakie według szanownego grona najlepsze opony typowo na asfalt w rozmiarze NAT?
Myślałem o Pirelli skorpion trail 2, ale może coś jeszcze...
Pozdrawiam

Grzechu2012 21.02.2018 13:05

temat opon chyba został już wyczerpany :)
bierz te pirelki albo conitental trial attack 2
a tak na prawdę to oryginaly wytrzymują zajebiste przebiegi i nie musisz ich zmieniać tylko dla tego że 'mówią' że się ślizgają i nie trzymają na asfalcie, trawie, błocie bla bla bla

Witja 21.02.2018 13:37

Chmm, dzięki za odpowiedź ale myślę iż temat opon nie został wyczerpany, a to dla tego iż powstają cały czas nowe modele oraz stare modele opon zostają wypuszczane w rozmiarach które nam pasują. Poza tym większość tematów dotyczy opon 50/50 lub typowo nastaeionych na duże przebiegi. Jeśli chodzi o oryginalne opony to przejechałem na nich 10tys. i moje odczucia są (z całym szacunkiem)zgoła odmienne od twoich-ja uważam iż są śliskie. Zaznaczam iż są to moje odczucia , a jestem pomimo wieku dość świeżym motocyklistą (tylko 20 letni staż:( )
Pozdrawiam

DanielCRF 21.02.2018 13:44

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 571664)
temat opon chyba został już wyczerpany :)
bierz te pirelki albo conitental trial attack 2
a tak na prawdę to oryginaly wytrzymują zajebiste przebiegi i nie musisz ich zmieniać tylko dla tego że 'mówią' że się ślizgają i nie trzymają na asfalcie, trawie, błocie bla bla bla


Ja właśnie zmieniłem oryginalne gdy dwa razy w trakcie deszczu i w zakręcie wylądowałem na przeciwnym pasie. Na suchym nie ma zastrzeżeń.

Teraz kupione Scorpion Trail 2 i dowiem się czy opony wcześniej zawiniły czy kierownik pi....da-)

madafakinges 21.02.2018 13:53

Albo pirelki albo continentale.

Chyba że masz zapędy szutrowe to ja bardzo sobie chwale pirelli mt90.

Witja 21.02.2018 14:03

Dzięki za odpowiedzi:)

majki 21.02.2018 16:49

Ja nie wiem co z tymi seryjnymi oponami jest nie tak...jeździłem w ulewie, śniegu, zrobiłem 400km przy -5'C, kontrola trakcji na 1 i włączała się sporadycznie, w przewidywalnych momentach. Co prawda na kolano nie schodziłem, ale jechałem całkiem żwawo, w korku w deszczu się przeciskałem na lakier, hamowałem mocniej i abs też siedział cicho... Narazie nie narzekam...mitasy e09 to były śliskie cholery... ;)

nabrU 21.02.2018 17:22

Mam to samo Majki. Nie mogę specjalnie narzekać na Dunlopy. Mam wrażenie że to może być kwestia jakiejś serii produkcyjnej...

myku 21.02.2018 19:24

Ja zalozylem Metzelery Tourance Next

WieniuZiel 22.02.2018 09:16

Ja na Nextach zrobiłem Pireneje ok 7tkm i mogę tylko polecić. Na wiosnę zanabyłem Karoo3, ale na wyjazd asfaltowy w maju wrócę do Nextów. Myślę że spokojnie 15 tkm jest do wykręcenia na nich.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.