Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   przejazd kolejowy i omijanie kolejki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=15966)

piotreklodz 08.01.2013 13:29

przejazd kolejowy i omijanie kolejki
 
Z racji nadwyżki zimowego czasu, taki temat mi się nasunął :)

To że każdy na moto omija stojącą kolejkę to chyba normalna sprawa, ale jakie mogą być tego konsekwencje?

Czy ktoś z was dostał mandat z tej okazji lub spotkały go inne nieprzyjemne następstwa?

Jak lepiej omijać kolejkę - z lewej czy poboczem (posiadacze szlifierek nie mają takiego dylematu)

A może lepiej nie omijać tylko cierpliwie 1500 metrów od szlabanu? :D

Dla mnie sprawa interesująca, bo do pracy mam 3 przejazdy kolejowe, więc jak dobrze trafię to często stoję 4 razy.

jochen 08.01.2013 13:39

Nie wiem, jak wolno - ja zawsze jak się nadzieję na zamknięty przejazd, to po prostu daję prawą pod sam szlaban i ruszam jako pierwszy zaraz po jego otwarciu. Czekania w długiej kolejce nie biorę pod uwagę, bo w końcu Afra ma dwa koła i jest cienka w pasie :-). Poboczem wolę nie, a jeśli już muszę to wolniutko bo często przy zamkniętych przejazdach ludzie wychodzą z aut, a to dziecko wysikać, a to nogi rozprostować, wypuścić sierściucha czy zapalić fajkę i nie chciałbym nikogo trafić. Nigdy mi nikt złego słowa nie powiedział.

piotreklodz 08.01.2013 13:46

Prawą ale nie poboczem?? Czyli jak ?:)

Oczywiście poboczem powoli, żeby się powoli dotoczyć i nie nadziać się na otwierające się drzwi.

Fizolof 08.01.2013 14:20

Najważniejsze to się rozejrzeć czy policja nie stoi akurat ;)

graphia 08.01.2013 14:26

Ja wyprzedzałem zawsze lewą ale tak na prawdę aż po lewej stronie lewego pasa.... :)

chworz 08.01.2013 15:15

Kodeks drogowy mówi:

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:

objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;


wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;


omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Czyli wg mnie można o ile nie naruszy się powyższego warunku.

graphia 08.01.2013 15:21

No to po prawej faktycznie można, po lewej już nie można :)

Dubel 08.01.2013 15:24

Dokładnie jak mówi przedmówca. W wakacje miałem spotkanie z panami na niebiesko ubranymi. Prędkość może 10km/h ale zchaltowali nas (kolega jechał za mną) za przekroczenie lini ciągłej i pasy. Na szczęście skończyło się nie wielkim mandatem.
Od tej pory uważam że prawa jednak bezpieczniej.
Pozdro

Pils 08.01.2013 15:26

Na granicy POL-UA jak ominąłem kolejkę na przejściu w Krościenku to Pani pogranicznik odprawiła mnie... z kwitkiem.
- Panie Kierowco, Na przejściu granicznym przepisy są jednakowe dla wszystkich. Proszę wrócić na koniec kolejki.
- Proszę bardzo, daleka droga przed nami, chcemy do Krymu dojechać..
- Panie Kierowco, Na przejściu granicznym (...)

Cóż wróciłem

eRKa 08.01.2013 15:26

Cytat:

Napisał dubel (Post 282075)
Dokładnie jak mówi przedmówca. W wakacje miałem spotkanie z panami na niebiesko ubranymi. Prędkość może 10km/h ale zchaltowali nas (kolega jechał za mną) za przekroczenie lini ciągłej i pasy. Na szczęście skończyło się nie wielkim mandatem.
Od tej pory uważam że prawa jednak bezpieczniej.
Pozdro

Dlaczego nie zapieliście pasów?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.