Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   kranik paliwa mi cieknie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1535)

Maniok 11.09.2008 01:55

kranik paliwa mi cieknie
 
Witam
Mam problem kranik paliwa mi cieknie w miejscu gdzie pracuje pokrętło (wygląda na nierozbieralny).

Wspomóżcie radą: czy da sie to naprawić? Zastąpić czymś innym ? W ostateczności ile kosztuje nowy i czy sa jakieś zamienniki?

hubert 11.09.2008 07:48

Siemanko :)

Nowy kosztuje 81 EUR. Na twoim miejscu poszukałbym używki. Popytaj osób, które sprzedają na allegro czy ebayu klamoty do Afyki. Nie jest to chodliwy towar więc pewnie wiele osób go nawet nie wystawia na osobnych aukcjach ...

newrom 11.09.2008 08:14

A może po prostu poszukać zestawu naprawczego ? Do trampka kosztował kilkanaście pln.

pozdr
newrom

wieczny 11.09.2008 09:34

Tramp ma zdaje mi się podciśnieniowy, więc tam jest co naprawiać (membrankę).

Maniok 11.09.2008 17:49

Nie wie ktos czy nie podejdzie kranik z RD04? Moze ktos mi podac srednice sruby w baku RD04 i rozmiar nakretki kranika?

hero 11.09.2008 17:57

moja propozycja sprawd najpierw czy nie cieknie ci z nakretki (tej duzej) co mocuje go do zbiornika . Te mulaém i sie okazao e to oring ten pod spodem out. sprawd przy okazi ten oring na siatce w zbiorniku. A co do rezkecalnoci to sie da bo ja to zrobiem i sie okazalo ze to jednak ta powysza uszczelka. musisz rozwierc nity i tyle . Uszczelki nowe do rodka za 5zl i tyle.
OJ!

podos 11.09.2008 18:16

Cytat:

Napisał Maniok (Post 23283)
Nie wie ktos czy nie podejdzie kranik z RD04? Moze ktos mi podac srednice sruby w baku RD04 i rozmiar nakretki kranika?

nie ma szans.

Dubel 06.09.2009 16:06

Temat stary ale rozwiązałem ten problem u siebie wiec postanowiłem sie podzielić moją wiedzą dla potomnych.:)
Mój kranik ciekł z pod blaszki która jest przynitowana.
kranik w brew pozorom jest bardzo łatwo rozbieralny wystarczy rozwiercić nity wiertłem 3.5mm na wylot po czym blaszke zewnetrzną rozwiercxiłem na 4mm a otwory w kraniku nagwintowałem na srube 4mm
W blaszce znajduje sie ornig który należy wymienić i problem znika
budowa kranika jest bardzo prosta w srodku znajduje sie kulka i sprężynak która zaślepia odpowiedni otwór i tyle
śrubki wkreciłem na loctail i wszystko sprawóje sie wyśmienicie
pozdro:at:

Dzieju 06.09.2009 18:51

nie ma to jak prostota i skuteczność

andrzej 76 06.02.2019 08:58

odgrzeję nieco temat.
u mnie też kranik był usyfiony, ale tak jak hero napisał-winna była uszczelka pod nakrętką.
ale przy próbie szczelności ,w pozycji OFF paliwo robi powoli kap..,kap,..kap....
nie chce mi się rozwalać kranika, mam nadzieję że ten mikro wyciek nic nie zmieni.
co Wy na to ?

hellwoot 06.02.2019 09:27

Cytat:

Napisał andrzej 76 (Post 623176)
odgrzeję nieco temat.
u mnie też kranik był usyfiony, ale tak jak hero napisał-winna była uszczelka pod nakrętką.
ale przy próbie szczelności ,w pozycji OFF paliwo robi powoli kap..,kap,..kap....
nie chce mi się rozwalać kranika, mam nadzieję że ten mikro wyciek nic nie zmieni.
co Wy na to ?

Troche tak głupio jak benzyna cieknie...

Mallory 06.02.2019 09:32

Cytat:

Napisał szkotu1 (Post 623178)
Troche tak głupio jak benzyna cieknie...

I potencjalnie bardzo niebezpieczne. Tak być nie powinno.

Dubel 06.02.2019 12:49

Cytat:

Napisał andrzej 76 (Post 623176)
odgrzeję nieco temat.
u mnie też kranik był usyfiony, ale tak jak hero napisał-winna była uszczelka pod nakrętką.
ale przy próbie szczelności ,w pozycji OFF paliwo robi powoli kap..,kap,..kap....
nie chce mi się rozwalać kranika, mam nadzieję że ten mikro wyciek nic nie zmieni.
co Wy na to ?

Przeciez naprawa tego kranika to max 10 minut WTF?

andrzej 76 06.02.2019 14:57

ja wiem że kapanie jest niedopuszczalne.
zapomniałem dodać że kranik puszcza obecnie przy zdjętym baku
i niezałożonym przewodzie.
jak założę przewód to oczywiście wycieku nie ma.
chodziło mi tylko czy puszczanie kranika nie zaleje gaziorów itp.

misiak 06.02.2019 16:28

Mam gdzieś chyba kranik, muszę poszukać , jak coś to będę po niedzieli przejeżdżał koło T.Gór , to Ci dam i sobie sprawdzisz .

tyran 06.02.2019 18:18

Cytat:

Napisał andrzej 76 (Post 623209)
ja wiem że kapanie jest niedopuszczalne.
zapomniałem dodać że kranik puszcza obecnie przy zdjętym baku
i niezałożonym przewodzie.
jak założę przewód to oczywiście wycieku nie ma.
chodziło mi tylko czy puszczanie kranika nie zaleje gaziorów itp.

Wystarczy że zawiesi się zaworek w gaźniku i kap, kap, kap będziesz miał na podłodze...

wojtekk 06.02.2019 19:15

Zalewanie gaźnika źle się kończyło (co prawda w xtz , ale filozofia ta sama). Wymień. Kiedyś zacznie ciec na potęgę a teraz sobie na spokojnie zmienisz. Kiedyś w polu może być trudno wystrugać uszczelkę

zamela 08.01.2020 14:02

Witam
a ma ktoś może wymiary oringów ?
pomiędzy kranikiem a bakiem -
pod nitowaną blaszką -

u mnie jest delikatny wyciek z pod kranika ale sam zaworek w kraniku też nie jest w 100% szczelny dlatego przy jednej robocie zregeneruje to kompleksowo.

Niestety uszczelki 2 połączone z sobą uszczelki coś ala o-ring puszczają do tego nie możność zakupu i ponownego przynitowania zmusiła mnie do zakupu nowego kranika - trochę to kitajce wymyślili jednorazowo .

Intruz 27.05.2022 23:49

3 Załącznik(ów)
Witam
Odświeżam temat miałem problem z kranikiem przepuszczał w pozycji off.
Udało mi sie zastąpic kranik innym od Hondy CBR 600 rocznik około 1995 troche inne wyjscie na przewód paliwowy ale idze to zrobic.
Numer kranika CBR to FPC-103T
Przewód paliwowy posiadałem swój w garazu (mam ich wiecej)
Cena nowego kranika do CBR około 250-300 zł
Cena do Afryki około 600zł
POZDRO

Jarczoq 30.03.2024 20:27

Właśnie przerabiam temat kranika, a konkretnie sitka i przy okazji ustaliłem, że oprócz CBR600 F3 powinny też pasować od : CBR900RR, XRV650 i XL250/350S.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.