Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Pojazdy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11465)

BLOB 30.11.2011 22:46

Pojazdy
 
9 Załącznik(ów)
Land Rover
300 TDi z 97
Silnik 2,5 tdi
Golas totalny bez niczego tylko elektryczne szyby i otwierane kurniki z czego jeden działający:D
Zawieszenie liftowane o 2'
Zderzaki, wyciągarki,osłony i inny szpej potrzebny lub mniej co by w drakońskich warunkach nie zmoczyć kufra.

jorge 30.11.2011 23:59

Cytat:

Napisał BLOB (Post 208936)
Land Rover
300 TDi z 97
Silnik 2,5 tdi
.

Dokładnie takiego szukam. Po łbie mi chodzi zamiana na LR II, 2.5 tdi, najlepiej automat - ale nie koniecznie. Wolę golasa - pod wyprawę robić. A póki co stałem się pilotem w Rajdach 4x4 :D

Napisz techniczne wyposażenie - wyciągarka, lift - co to, z czego itp.

bliźniak 01.12.2011 00:34

3 Załącznik(ów)
To teraz taki szary leciwiec:
'95
szybki elektryczne i wycieraczki na oczach,
wyciągnięty do góry parę centów,
ogumowane nadkola,
zderzaczki żelazne,
wyciągarka,
diff lock z tyłu
i to chyba wsio z wypasu.
Będzie mu trzeba ustawić mosty, bo lift był robiony raczej na szybko, chociaż właściciel zarzekał się, że dłubał pod siebie, to jakoś nie jestem przekonany. Tłoczki hamulcowe - do wymiany wszystkie jak jeden - dwa ciekną dwa zapieczone. Most z przodu coś gada, ale jeszcze się nie wypowiedział co mu konkretnie dolega - podejrzewam przegub, ale to tak tylko na węch. Rama z przodu ma pęknięcie - takie jakby ją coś na rozciąganie naderwało - może pszczółka go z błota wyrywała na łańcuchu :confused: ?
Po za tym cały był malowany więc jego niewinna świerzość to taka ładna przykrywka - oby jak najdłużej :)
Reszta wyjdzie w praniu.
Aha silnik lekko na czarno zapodaje, mam wrażenie, że można by mu kąt wtrysku machnąć lekko do przodu, jest też opcja, że ten typ tak ma...
A tak se spozira zza płota:

BLOB 01.12.2011 07:23

Cytat:

Napisał jorge (Post 208949)
Dokładnie takiego szukam. Po łbie mi chodzi zamiana na LR II, 2.5 tdi, najlepiej automat - ale nie koniecznie. Wolę golasa - pod wyprawę robić. A póki co stałem się pilotem w Rajdach 4x4 :D

Napisz techniczne wyposażenie - wyciągarka, lift - co to, z czego itp.

Golas bo nie ma lampek w kabinie które chcą oko wykolić w TD5-kach no i jakaś taka konstrukcja jest prostsza do naprawy szopie nawet jak w AT.

Wyciągarka XTR 12, 5,5 tuny- to nie warn czy inny szpej za milion ale daje radę i moim zdaniem nic więcej jej nie trzeba.
Zderzak MP od Michała Portki zajebisty pancerniak z płytą pod wyciągarkę, otworami na HiLift oraz uchwyty szeklowe, a wszystko to mocno i pięknie wykonane.
Osłona pod zderzakiem alu chyba z 6-tki.
Osłona głowy mostu MP w tym samym wykonaniu.
Lift 2' TeraFirma Springi i amorki.
Buda podstęplowana co by nie wyrwać amora.
Progi z profila i blaszki 4mm(podkładam hilifta i targam bez problemu we wszystkich miejscach.
Środek, będzie wyrko w zabudowie:D
Opony MT 235/85 R16 lato i błoto jesienno wiosenne,zima na stali jakieś 235.
Mechanicznie doprowadzone do stanu prawie na 5. Czyli nie cieknie nie stuka nie pyrczy,do pracy i kościoła wozi
W bagażniku
Szekle 7,5 T 2szt, 5T 2szt, 2,5T 2 szt
Kinetyk 8-mio metrowy
Pasy (drzewne) 2
Zblocze
HiLift
Ciekierka
Saperka
Czasami maczeta:D
Flaszka min 0,7 L kubek metalowy

W budowie
Linki-zderzak do dachu
Oświetlenie dachowe
Tłumik w błotnik
Bagażnik dachowy wyprawowy prawie na ukończeniu(kurnik)
I wiele innego stafu mniej potrzebnego.

Auto raczej nie awaryjne. Nie foszkuje i wozi jak to 4x4. Udaje się nim wygodnie rozpędzać do 100-110 i jechać normalnie nie jak w jumbo jet-cie.
Turystycznie prawdopodobnie alternatywa offowo drogowa jak AT.
Miejsca w nim sporo

Antek 01.12.2011 09:35

Cytat:

Napisał bliźniak (Post 208957)
Tłoczki hamulcowe - do wymiany wszystkie jak jeden - dwa ciekną dwa zapieczone.

Ile bierze na hak?
Ile pali z zapieczonymi tłoczkami? Shogun z zapieczonym jednym zaciskiem (przednie lewe koło) pił 2-2.5litra więcej niż po naprawie.

BLOB 01.12.2011 09:57

Cytat:

Napisał Antek (Post 208979)
Ile bierze na hak?
Ile pali z zapieczonymi tłoczkami? Shogun z zapieczonym jednym zaciskiem (przednie lewe koło) pił 2-2.5litra więcej niż po naprawie.


Rzeczywiście jak u mnie były schlewnione tłoczki z zaciskami robiło ze 2 na 100km więcej.
Lecz trzeba zapomnieć o małym spalaniu w 4x4, było bez szpeja u mnie tak że spalił na trasie 800 km ok 6,4 litra na 100 ale teraz podwoił to a czasami troi w terenie :D

Kici 01.12.2011 10:22

To ja mam takie skromne
krótkie Pajero II 94' 2,5tdi
blokada centralnego i tylnego mostu
reduktor
a tak to kupa elektryki do szybek lusterek ... i rdzy :)

Misza 01.12.2011 11:16

6 Załącznik(ów)
No to jak się pucować to tak...

Nissan terrano, 1995 2.7td, 100 megakurwkoni, na 30cali butach, zmrużone lampy, modyfikacja rejli wielu części. Zdjęty stabilizator z przodu bo mi się wydawał za sztywny, zluzowane amortyzatory w celu spotęgowania wrażeń 3 naklejki i jeden napis szprejem.


Diff lock jak się zaciągnie ręczny, choć już końcóweczka po niedzieli została. Zapierdala i nie jęczy

Zdjęć pozowanych nie posiadam.

BLOB 01.12.2011 11:22

Cytat:

Napisał Misza (Post 208990)
No to jak się pucować to tak...

Nissan terrano, 1995 2.7td, 100 megakurwkoni, na 30cali butach, zmrużone lampy, modyfikacja rejli wielu części. Zdjęty stabilizator z przodu bo mi się wydawał za sztywny, zluzowane amortyzatory w celu spotęgowania wrażeń 3 naklejki i jeden napis szprejem.


Diff lock jak się zaciągnie ręczny, choć już końcóweczka po niedzieli została. Zapierdala i nie jęczy

Zdjęć pozowanych nie posiadam.

H.j nie auto nima flaszki w kuferku:D a jak była to się po koziołku zbiła. Chyba że w pet przelana:haha2:

Misza 01.12.2011 11:28

1 Załącznik(ów)
Co nie ma, co nie ma... flaszkja jest tylko trochu napoczęta :)


PS jeszcze jedno... wie ktoś jak wywabić plamę krwi z tapicerki kanapy? Troche się wylało z kolegi jak mu życie ratowaliśmy...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.