Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   KTM (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=178)
-   -   Wady i zalety Big Twins od KTM-a 1090/1190/1290 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31533)

Dubel 23.08.2021 08:18

2 Załącznik(ów)
"Ktm się psują i są do dupy", "panie toż to do 100 000km nie dociągnie", "te silniki są tak wyżyłowane ze..."
A może jednak nie jest tak źle? Poniżej zdjęcie licznika 1190r pani Anny co to szweda się po świecie od 2013r. Dodam że silniczek mruczy i nic nie wskazuje by jego żywot był bliski końca

Załącznik 109197

Załącznik 109198

Kazmir 23.08.2021 10:11

Cytat:

A może jednak nie jest tak źle? Poniżej zdjęcie licznika 1190r pani Anny co to szweda się po świecie od 2013r. Dodam że silniczek mruczy i nic nie wskazuje by jego żywot był bliski końca
Dubel! W rajdach Dakar też dają radę, a że trzeba wymienić silnik po dwóch odcinkach to pryszcz;):lol19:

Dubel 23.08.2021 11:41

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 745679)
Dubel! W rajdach Dakar też dają radę, a że trzeba wymienić silnik po dwóch odcinkach to pryszcz;):lol19:

Tu akurat z tego co mi wiadomo piec i rama wyszly razem z fabryki :D

Baza 23.08.2021 12:28

Ktm’y jak zaobserwowałem może i nie są bardziej awaryjne. Ale potrzebują dwa razy większej uwagi serwisowej niż japońska brać. I nie wybaczają tak jak w/w żadnych zaniedbań. Ale ta granica pomiędzy Japonia a katami już się chyba mocno zaciera. Ja np. W NAT po umyciu poświęciłem błąd ABS spłynąłem już 100zl za diagnozę ze jest błąd tylniego czujnika ale sam czujnik jest dobry. I po kompie nie da się stwierdzić nic tak że grubsza robota po umyciu sprzęta który to niby został stworzony by brodzić po bak w rzece np. Same problemy z tymi nowymi hadrami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dubel 23.08.2021 13:24

Cytat:

Napisał Baza (Post 745707)
Ktm’y jak zaobserwowałem może i nie są bardziej awaryjne. Ale potrzebują dwa razy większej uwagi serwisowej niż japońska brać. I nie wybaczają tak jak w/w żadnych zaniedbań. Ale ta granica pomiędzy Japonia a katami już się chyba mocno zaciera. Ja np. W NAT po umyciu poświęciłem błąd ABS spłynąłem już 100zl za diagnozę ze jest błąd tylniego czujnika ale sam czujnik jest dobry. I po kompie nie da się stwierdzić nic tak że grubsza robota po umyciu sprzęta który to niby został stworzony by brodzić po bak w rzece np. Same problemy z tymi nowymi hadrami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgodzę się, potrzebują większej uwagi serwisowej, jednak warto też zauważyć że klientem docelowym ktm jest użytkownik o innych wymaganiach i motocykle te są przeważnie eksploatowane w inny sposób i innych warunkach co przyspiesza ich eksploatację i mnoży negatywne opinie.

Borewicz 23.08.2021 13:39

Przy 48k km zaczęła pocić się pompka sprzęgła, przy klamce, wczoraj 400km z Bieszczad bez sprzęgła :) Nie chciałem kujawiaka dolewać :)

Emek 23.08.2021 13:42

Cytat:

Napisał dubel (Post 745713)
Zgodzę się, potrzebują większej uwagi serwisowej, jednak warto też zauważyć że klientem docelowym ktm jest użytkownik o innych wymaganiach i motocykle te są przeważnie eksploatowane w inny sposób i innych warunkach co przyspiesza ich eksploatację i mnoży negatywne opinie.

Użytkownik o innych wymaganiach :D. Dobre. Znaczy świadomy że random fakap very common czy jak? :haha2:

Baza 23.08.2021 13:56

Cytat:

Napisał Borewicz (Post 745716)
Przy 48k km zaczęła pocić się pompka sprzęgła, przy klamce, wczoraj 400km z Bieszczad bez sprzęgła :) Nie chciałem kujawiaka dolewać :)


U mnie w 1050 zaczęło siląc płynem przy 34tyś i śmialiśmy się z kumplem z jakości Magury po czym okazało się po wglądzie w papiery ze pierwszy właściciel wymienił tłoczek już po 15tyś km 😠 taki szmelc robią teraz wszyscy bez wyjątku. Najlepiej sprzedać te wszystkie padliny i kupić starą Hondę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lukasz_vip 23.08.2021 14:08

Cytat:

Napisał Emek (Post 745719)
Użytkownik o innych wymaganiach :D. Dobre. Znaczy świadomy że random fakap very common czy jak? :haha2:

Ja myślę, że chodzi mu o jeźdca typu: "Dzida, dzida, ogień!!!" :D:D:D

Emek 23.08.2021 14:14

Być może. Ja tam znam 3 sztuki tych dużych, wszystkie kupione nówki w salonie, regularnie serwisowane i wszystkie odbyły już podróże (niektóre wielokrotnie) na lawecie i to przy niewielkich nalotach ale rozumiem posiadaczy bo zapierdala to strasznie i banan z gęby nie schodzi. Ja jednak wolę filozofię osła, który dowiezie niż rumaka co trochu pobiega a potem go coś rozboli i nie dowiezie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.