Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

CzarnyCzarownik 05.11.2018 23:27

2 Załącznik(ów)
Ktoś mądry podpowie? Rozumiem, że to "coś" to "secondary air injection" lub "exhaust gas recirculation" czyli EGR?

Ta membrana jest ciągnięta przez podciśnienie z gaźnika, jedna rurka idzie w okolice airboxa (aktualniej jest luzem) a druga wchodzi w okolice rury wydechowej w blok silnika.

Pytanie brzmi, czy to ustrojstwo to EGR czy SAI? EGR wraca spaliny do dopalenia, natomiast SAI daje więcej czystego powietrza do spalin, aby też były mniej szkodliwe. I pytanie numer 2 czy jest mi to potrzebne? Praktycznie na żadnym zdjęciu silnika DR350 tego nie widać. Wszyscy to wycinają, czy to jakaś egzotyczna wersja z tym?

Emek 06.11.2018 06:18

Nie znam się i nie powiem
co to ale mialem takie 2 wyprute z motocykli z rynku US więc zakładam ze to zbędne.

Franz 06.11.2018 07:16

Dopalacz spalin - do usunięcia.
W moim xrl też był - amerykańska wersja

CzarnyCzarownik 06.11.2018 08:40

Dzięki :)

CzarnyCzarownik 18.12.2018 20:40

Mam pytanie, znowu DR350 :D
Ostatnio udało się odpalić. Była uszkodzona fajna świecy, padnięte CDI, otwarte podciśnienie w gaźniku i sparciały jedne oring w gaźniku ... i tyle - 510zł na teraz.

Moto po jakiś dwóch latach odpalił mi za drugim kopem na ssaniu, przy jakiś 5 stopniach na plusie - więc spoko.
Sprawdziłem kompresję miernikiem "średnio niskiej jakości" (yato, 60-70zł ale wygląda jak chińczyki po 30zł z allegro). Na kompletnie zimym silniku, przed pierwszym odpaleniem (więc pewnie olej dawno ściekł ze ścianek cylindra) wydmuchał 7,5bar. Po wlaniu 6ml hipola do cylindra, pokopaniu kilka razu wydmuchał 8,5bar. W serwisówce piszą 9,5bar.

I teraz pytanie: czy jest sens robić remont pieca? Myślałem nad nowym tłokiem + szlif + regeneracja głowicy. Czy może uznać, że nie ma padaki i przejeździć testowo jeden sezon, a decyzję podjąć za rok? Jeszcze myślałem ściągnąć głowicę i sprawdzić czy po wlaniu benzyny do kolektorów zawory ciekną i jak wygląda cylinder od środka.
Generalnie nie chciałbym, aby na początku sezonu okazało się, że moto pochłania 1l/100km oleju i zamiast jeździć to trzeba remontować :)

Brambi 09.03.2020 20:00

Witam kolegów !
Potrzebuję waszej pomocy bo jestem uziemiony.
WR 450 F 2011, wymieniałem olej i ku... zgubiłem małe uszczelki od dekla filtra oleju. Teraz olej cieknie i nie mogę jeździć a kupiłem niedawno (miesiąc temu) i żal oj żal wielki. Nie mogę znaleźć w necie, kupiłem pudełko z 300 uszczelkami ale żadna nie pasuje, zamówiłem co prawda w sklepie pod WSKĄ we Wrocławiu ale dostawa za 3 tygodnie dopiero, jeśli korona nie wytępi ludzkości. Może ktoś zna wymiary 3 małych uszczelek oringów i tej większej i wie gdzie można nabyć szybciej niż za 3 tyg.
Mechanik ze mnie żaden ale zmierzyłem suwmiarką otworki i wyszło 11,4mm.
Z góry dziękuję za pomoc.

garbaty 09.03.2020 20:22

tam są 3? wszytkie zgubiłeś? potrzebny jest wymiar oringa wraz z grubością gumy. Mam w pracy szafę oringów, coś dobierzemy

Prince 09.03.2020 20:33

Kupić nawet nieoryginalny zestaw uszczelek na silnik i tam pewnie będzie. Olek motocykle albo allegro i masz. A uszczelki sie nie zmarnują. Jeśli chce ci się sprawdzić czy numery katalogowe są takie jak w 250 to dokupiłem pod wymiar w sklepie z uszczelniaczami. Gdyby było to samo to mogę ci wysłać.


2011 to juz 4 zaworowa?

Tu jest wypis do czego to montowali. Masa zamienników.

Brambi 09.03.2020 21:49

Cytat:

Napisał Prince (Post 671436)
Kupić nawet nieoryginalny zestaw uszczelek na silnik i tam pewnie będzie. Olek motocykle albo allegro i masz. A uszczelki sie nie zmarnują. Jeśli chce ci się sprawdzić czy numery katalogowe są takie jak w 250 to dokupiłem pod wymiar w sklepie z uszczelniaczami. Gdyby było to samo to mogę ci wysłać.


2011 to juz 4 zaworowa?

Tu jest wypis do czego to montowali. Masa zamienników.

hmm nie mam pojęcia czy to to samo ja tylko chciałem wymienić olej :)
W serwisówce nie mają numerów są delikatnie zaznaczone na rysunku. i trudno dojść jakie to. Ile ma zaworów nie wiem :D
Ale dziękuję za informację.


Garbaty nieee, zgubiłem te malutkie, duży oring jest, włożyłem inne podobne ale nie trzymają, i olej delikatnie leci z tych kanalików chyba.

Emek 09.03.2020 22:05

Zaworów jest 5 a oringi są identyko jak w xt600, tenere i wielu innych. Popatrz na numer części.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.