Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   po 11 latach na Lc8... kupiłem NAT.. :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32395)

Tank 20.07.2018 13:47

Ja mam inny... Blaszany taki, ameliniowy. Dodający +15 do dlugosci prącia. Na pewno ze 100 kilo udzwignie, przynajmniej tyle chyba mialem zaladowane w Pamirze. :)
W Mongolii mniej, bo w Kiachcie Dakary E09 zdjąłem z niego, wiec mu zeszło z 80 kg obciążenia... ;)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

madafakinges 20.07.2018 14:00

Konstruktorzy moto celowo piszą zeby nie ładować więcej niż 10kg na tył moto, bo to strasznie zaburza prowadzenie, ja nienawidzę jeżdzić z załadowaną centralką, i jak się pakuje to do centralki tylko przeciwdeszczówki i jakies poręczne lekkie rzeczy wkładam.
Z tego też powodu nie widzieli potrzeby robienia mocniejszego bagażnika, bo nie poto się napracowali obniżając i centralizując środek ciężkości, żeby ktoś napierdzielił tam "kamieni"i zepsuł całą ich pracę.
Taka sama sprawa się ma na narzekanie na Patrolowskie 2.8 że słabe. Niezmodyfikowany patrol zapierdala jak przciętna osobówka z tamtych czasów, ale jak ktoś włoży 37cali, stalowe zdeżaki, wyciągarki, zabudowe środka, bagażnik dachowy z naniotem i napierdzieli do środka 200kg niezbędnego szpej, to wiadomo że auto będzie słabe i będzie się przegrzewać bo zostało zaprojektowane żeby ciągnąć 2 tony a nie 3,5...

bukowski 20.07.2018 14:15

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 591744)
Z tego też powodu nie widzieli potrzeby robienia mocniejszego bagażnika, bo nie poto się napracowali obniżając i centralizując środek ciężkości, żeby ktoś napierdzielił tam "kamieni"i zepsuł całą ich pracę.

tu chodziło tylko o wskazanie, że ze względu na słabą (ok, by design) ramę pomocniczą sakwy są lepsze niż rogal. Każde wywalenie ciężaru do tyłu i do góry zwiększa ryzyko połamania tej ramy (no i psuje prowadzenie, wiadomo).


Cytat:

Napisał madafakinges (Post 591744)
Taka sama sprawa się ma na narzekanie na Patrolowskie 2.8 że słabe. Niezmodyfikowany patrol zapierdala jak przciętna osobówka z tamtych czasów, ale jak ktoś włoży 37cali, stalowe zdeżaki, wyciągarki, zabudowe środka, bagażnik dachowy z naniotem i napierdzieli do środka 200kg niezbędnego szpej, to wiadomo że auto będzie słabe i będzie się przegrzewać bo zostało zaprojektowane żeby ciągnąć 2 tony a nie 3,5...

No nie do końca tak, Mada. Mój GR zaczął puszczać bąble do układu chłodniczego jeszcze jak był szosową dziewicą. Tam były po prostu lewe głowice, konkretnie to miały za mało mięsa między cylindrami + padająca ze starości wiskoza na wentylatorze + często długie dystanse z przyczepą po szwabskich autostradach. Dla porównania, te same auta w dowolnej wersji 4.2 (benzyna / diesel / turbo / wolnossak) miały silniki nie do zarypania.

radiolog 20.07.2018 14:40

Cytat:

Napisał Tank (Post 591739)
W BMW nie zauważyłem :) Jest tylko naklejka, ze nie zalecają jaxdy ponad 180 km/h z kuframi. :D

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

To zle patrzysz, Touratech producent kufrów dla bmw ma taką wklejke w kufrach. To pewnie jest w instrukcji obslugi bmw, jak nie wkleil do kufrów

Cytat:

Napisał Tank (Post 591741)
Ja mam inny... Blaszany taki, ameliniowy. Dodający +15 do dlugosci prącia. Na pewno ze 100 kilo udzwignie, przynajmniej tyle chyba mialem zaladowane w Pamirze. :)
W Mongolii mniej, bo w Kiachcie Dakary E09 zdjąłem z niego, wiec mu zeszło z 80 kg obciążenia... ;)

Pewie dlatego co chwila leżałeś, a na końcu ułamałeś se obojczyk

żuk 20.07.2018 14:44

Myku, dzięki za to mosko, nie znałem. Cena z nieba ale wydaje się zacne.

Tank 20.07.2018 14:44

Radiolog. Dokladnie tak bylo. Byles nie raz, to widziales:) Przez odciążony kufer. Jak Dupa zbyt lekka to latwo o fik przez kierę :D
Wniosek z tego płynie taki, ze jadąc gdies dalej na moto, nie ma to jak swiadomosc ze caly czas masz za sobą ciężką dupę. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

ex1 24.07.2018 09:36

Cytat:

Napisał chemik (Post 591680)
Ex.
A teraz wypchaj tego rogala do pełnej pojemności, zamocuj tak jak na obrazkach i spróbuj zjechać ze stromego zbocza wypinając (_|_) do tyłu zgodnie ze sztuką.
Powodzenia. ;)

hehe.. :) latam z tym od jakis 6 lat..próbuję wielu opcji bagażowych i nadal twierdzę że rogal (przynajmniej dla mnie jest najlepszy)
tak oczywiście przy wielkim rogalu z tyłu i zjazdach z bardzo stromych zboczy... będziesz miał go pod tyłkiem wiadomo..
ale wiesz ile razy zjeżdżałem z takich zboczy w ciągu tych 6 lat..? :) może z 5 razy..(a troszę się pojeździło tu i tam) umówmy się NAT nie jest motocyklem enduro, nie wali się tym Rumuni na szagę.. ;) Latałem chyba ze wszelkiej maści bagażem. już staram się za każdym razem zabrać coś innego na kolejny wyjazd.. Sakwami darłem o kamienie skały, ściany, i wszelkiej maści inne wystające elementy.. jazda z sakwami przez single tracka po gęstym lesie jest nie wręcz możliwa, to samo w korkach.. zawsze problem, Mieliśmy akcje gdzie trzeba było odpiąć sakwę bo przez bramkę nie mógł motocykl przejść.. podobnie było na bardzo wąskim mostku.. tam się udało przejść ślizgając sakwami po bokach.. porównywalne dla mnie do Rogala Są Sakwy Mirka z x-country.. bo są wąskie.. ale tu znów mi bardziej pasuje konstrukcja jednorodna. 4 paski, torba na ramię i idę do namiotu czy hotelu. szybko spinam czy zapinam.. no ale wiadomo.. ;) mogę nie być tutaj wiarygodny... ;)


tymczasem w tym roku pierwszy większy off.. na AT
a na liczniku 1000 więcej..

Rogal wypchany wpasowuje się bdb.. mimo rączek.. nie wadzi o plastiki nie ma kontaktu z wydechem

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...75&oe=5C100F62


https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...51&oe=5BD92B8F

Rychu72 24.07.2018 09:46

Pomyśl o zwijanym kominie w rogalu tak jak w GL, bo zapinanie wypchanego rogala nie jest fajne. Widziałem jak koleś rozwalił zamek, bo za dużo napchał, albo zamek był kiepski (rogal nie Twojej produkcji ;) ). Po otwarciu wypchanego rogala wiele rzeczy można znaleźć pod kołami moto. Trzeba to delikatnie robić. Wiem, że można pakować się do rogala w dodatkowe worki, ale ....... ;)

ex1 24.07.2018 09:49

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 592169)
Pomyśl o zwijanym kominie w rogalu tak jak w GL, bo zapinanie wypchanego rogala nie jest fajne. Widziałem jak koleś rozwalił zamek, bo za dużo napchał, albo zamek był kiepski (rogal nie Twojej produkcji ;) ). Po otwarciu wypchanego rogala wiele rzeczy można znaleźć pod kołami moto. Trzeba to delikatnie robić. Wiem, że można pakować się do rogala w dodatkowe worki, ale ....... ;)

Rolowany rogal .. :D robi się właśnie! :D
jest już praktycznie 40L na ukończeniu.
później będzie XL :)

Rychu72 24.07.2018 10:06

..... czyli mówisz i masz :D :D :D
Może kiedyś wrócę do rogala, ala na razie mam Twoje sakwy, które mi bardzo pasują. ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.