Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Transalp 650 Rejli prodżekt. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42958)

Cibor klv 26.07.2022 17:39

Transalp 650 Rejli prodżekt.
 
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem miód, malina Transalpa 650, i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że to w ciul nudny i pospolity motocykl, a ja od dawna chciałem zrobić jakąś wydumkę w stylu rejli i mieć coś innego niż wszyscy. Poza tym, do asfaltu tak sobie się nadaje, bo słaby i powolny, do latania w taki sposób jaki lubię czyli drogi nieutwardzone i szutry, trochę ciężkawy i zawieszenie nie przekonuje. Zatem kolebie mi się , żeby go zasadniczo zmienić w ulepa dającego więcej frajdy poza asfaltem. Baza jest bardzo dobra, bo przebieg nie wielki i ogólnie stan bardzo dobry, zatem silnikowo będzie to żyło bardzo długo, a singla nie chcę. Jak ktoś nie odwiedzie mnie od tego szlonego pomysłu, to zimą ruszam z rzeźbą.

ural2 26.07.2022 19:10

Jak ładna 650 to sprzedać i kupić 600, będzie łatwiej coś wystrugać...

Lucky Luke 26.07.2022 20:27

Bez sensu , szkoda na to kasy :P ale jak chłop się uprze to pozakłada zawieszenia z ktema , sportowy tłumik , zrobi wierzę rajdową i dokupi gadżetów... ;)

Boano nie modyfikował 650 a 600, tak tylko piszę.


wojtekk 26.07.2022 20:30

Marcin B B, zimny, Franz- mocno dłubali. Może oni wybija Ci z glowy?:) Ale serce nie sługa :)

Lucky Luke 26.07.2022 20:37

A nie sorry coś tam jest do 650

https://www.boano.com/l1/19/6/advent...nd-accessories

Cibor klv 26.07.2022 21:04

1 Załącznik(ów)
Generalnie, to oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że może okazać się, że usprawnienia de facto nie działają tak jak to sobie wyobrażaliśmy, że wtopiona kasa nigdy się nie zwróci, ale przecież I don't give a shit :) Po prostu taką mam fazę od dawna, a życie ucieka. Pewnie że kurka najprościej byłoby kupić T7 albo Tuarega, ale aż tyle siana to ja nie mam. Ale od dawna zalega na półce zawias od DRZ może podpasuję do Trapa. Oryginalne plastiki wszystkie pójdą na półkę, jakaś rzeźba z tylnym zawiasem też będzie .. generalnie coś w tym klimacie mi się marzy...

Cibor klv 26.07.2022 21:09

1 Załącznik(ów)
Chociaż może okazać się, że wyjdzie to :D

zimny 26.07.2022 21:14

No to ten tego, jako że wywołali do tablicy, choć ja robiłem sobie 600 na AT zawiasach głównie.. 650 ogólnie uchodzi za nudny, poprawny itp. Miałem 1szt tylko pół roku i bardzo miłe wspomnienia. Tyle, że ja lubiłem tego trampka takiego jak jest. Pamiętam że lepiej się od 600 prowadził na czarnym, a poza to ja guzik co jeździłem tak naprawdę wtedy. Trochę sporo palił jak na trampka. Ze wszystkich TA dziś chciałbym mieć tylko 650. może dlatego że 600 miałem z pięć szt. chyba...

Do rzeczy - zawiaz przód jest jak w 600, można sobie zmienić np. na taki z DRZ czy czegoś innego. Na ogół kwestia dotoczenia sztycy do półek + reszta bajzlu.

Względem 600 - różnicą jest tył. W 600 wsadzasz wahacz z AT, mieszasz kiwaczkami, kośćmi i jako tako to wychodzi. Choć mi najlepiej jeździł trampek 600 na standardowym wahaczu i nowym amorze Wilbers z pełną regulacją. Motormaniak kiedyś pisał - próbował rzeźbić tył, i nic z tego nie wyszło. Czyli na tył masz jedną opcję - akcesoryjny wilbers i sądzę że to zrobi robotę. Tyle że 2k pln lekko. Ale miłość nie zna ceny :)

Gupek jestem, bo czasem myslę czy nie zamienić obecnego motocykla na właśnie trampka 650. Mało co jeżdżę , transalp to kupa sentymentu dla mnie... no ale racjonalnie to co jest w każdej płaszczyźnie jest lepsze. Poza sentymentem :)

Cibor, jak masz trampka top stan, może chcesz dorzucić grosza i się zamienimy? :D

Tu jeszcze inspiracja odnośnie 650:
https://www.youtube.com/watch?v=NUqbl9R1L6Q

Mi ta wersja się podobała, kiedyś widziałem gdzieś w necie specyfikacje jak Boano to przygotował. Tam był chyba ostro dłubnięty silnik na ok 70 koni.

Pozdrawiam
zimny

Cibor klv 26.07.2022 21:46

Cytat:

Napisał zimny (Post 788519)
No to ten tego, jako że wywołali do tablicy, choć ja robiłem sobie 600 na AT zawiasach głównie.. 650 ogólnie uchodzi za nudny, poprawny itp. Miałem 1szt tylko pół roku i bardzo miłe wspomnienia. Tyle, że ja lubiłem tego trampka takiego jak jest. Pamiętam że lepiej się od 600 prowadził na czarnym, a poza to ja guzik co jeździłem tak naprawdę wtedy. Trochę sporo palił jak na trampka. Ze wszystkich TA dziś chciałbym mieć tylko 650. może dlatego że 600 miałem z pięć szt. chyba...

Do rzeczy - zawiaz przód jest jak w 600, można sobie zmienić np. na taki z DRZ czy czegoś innego. Na ogół kwestia dotoczenia sztycy do półek + reszta bajzlu.

Względem 600 - różnicą jest tył. W 600 wsadzasz wahacz z AT, mieszasz kiwaczkami, kośćmi i jako tako to wychodzi. Choć mi najlepiej jeździł trampek 600 na standardowym wahaczu i nowym amorze Wilbers z pełną regulacją. Motormaniak kiedyś pisał - próbował rzeźbić tył, i nic z tego nie wyszło. Czyli na tył masz jedną opcję - akcesoryjny wilbers i sądzę że to zrobi robotę. Tyle że 2k pln lekko. Ale miłość nie zna ceny :)

Gupek jestem, bo czasem myslę czy nie zamienić obecnego motocykla na właśnie trampka 650. Mało co jeżdżę , transalp to kupa sentymentu dla mnie... no ale racjonalnie to co jest w każdej płaszczyźnie jest lepsze. Poza sentymentem :)

Cibor, jak masz trampka top stan, może chcesz dorzucić grosza i się zamienimy? :D

Tu jeszcze inspiracja odnośnie 650:
https://www.youtube.com/watch?v=NUqbl9R1L6Q

Mi ta wersja się podobała, kiedyś widziałem gdzieś w necie specyfikacje jak Boano to przygotował. Tam był chyba ostro dłubnięty silnik na ok 70 koni.

Pozdrawiam
zimny

No doświadczenia z Trapami też jakieś mam, to mój trzeci. Kiedyś mi mocy w nich brakowało :) dzisiaj już nie. Taki osioł, nie za ciężki nie za dziki , tylko trochę mu nogi wydłużyć , grzywę przyciąć, lepsze siodło założyć i pyrkać po polach...bo na jakieś rodeo, to ja już za stary i jeszcze ran do końca nie wylizałem po wypadku. Co do modów zawieszenia, to tutaj kolo to fajnie zrobił, ale rzeżba trochę wymagająca więcej zachodu. Widziałem też na necie amor do BMW GS 1150 Wilbersa za dobre pieniądze i tak patrząc po rozstawie otworów na śruby tylko ciut dłuższy , może by podszedł , ostatecznie poszukam czegoś dedykowanego. W sumie to też byłoby o tyle dobre, bo chciałbym zostawić oryginalny wydech, bo wielce prawdopodobne , że zmiana wydechu pogorszy fajny przebieg krzywej momentu obrotowego. 650 tki. Myśałem też może o feldze 18 cali na tył.

zimny 26.07.2022 22:09

Bardzo ciekawe to co koleś wyrzeźbił - był próby i u nas, zakończone fiaskiem. Bo w 650 kiwaczka na górze, totalnie inna konstrukcja.

Ciekawe...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.