Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Rumunia Maramuresz (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29344)

alekst 25.05.2017 14:11

Rumunia Maramuresz
 
Witam
Taki mam pomysł, żeby w okolicach Bożego Ciała wyskoczyć na parę dni do Rumunii na mały off po Maramuresz i przy okazji zobaczyć jak sobie radzi NAT. Dwa dni na przelot tam i powrót i 3-4 na miejscu.
Może ktoś w Was byłby zainteresowany wspólnym wypadem i miałby ochotę trochę się styrać w tamtych klimatach. Chętnie skorzystałbym z fajnych tracków i wskazówek.
Konkretów na razie nie ma. Dużo też zależy od pogody. Z uwagi na mały obszar raczej stała baza i jednodniowe wypady ale nie mam nic przeciwko nocowaniu pod chmurką.
Jadę na TKC, moje doświadczenie w off określiłbym jako średnie tzn wiem już kiedy odpuścić i a kiedy walczyć dalej :-). Nie chodzi o gonitwę po górach tylko o off-turystykę z podwyższoną determinacją osiągnięcia celu.
Nie przeszkadza mi wyjazd typu namiot i total low cost chociaż wolałbym cięższy dzień zakończyć w trochę bardziej cywilizowanych warunkach.

teddy-boy 25.05.2017 14:48

Jak juz bedziesz mial te fajne tracki to podrzucisz? :)

Gawrys 25.05.2017 16:22

Wlaśnie przejechałem ten region..... Zycie tutaj to jeden wielki offroad... Żółte drogi te lokalne niemal zawsze wygladają podobnie. Kawałek asfaltu, a potem poligon. Główna droga z Borsa do Vatra Dornei jest w remoncie, więc też poligon ��

Gawrys 25.05.2017 19:05

10 Załącznik(ów)
Tylko, ze ja jadę rowerem... ale spoko zdziwienie enduraków spotykających mnie na trasie bezcenne....
Dostałem naprawdę świetną mapę na garmina od rumuna spotkanego na trasie. Idealna do offa. Chętnie się podzielę tylko, że przedemną jeszcze kawał drogi do Gruzji. Co do miejsc to łatwiej by było jakoś to ogarnąć przez Garmin Conekt.... Ale tak z grubrza....
Satu Mare-Baia Mare-Firiza-droga 183-Mara-Syhot Marmaroski-Rona De Sus-Petrowa-Borsa-Carlibaba-Vatra Dornei-droga 174-Bilbor-droga174b-obecnie Borsec
na dole badziewiaste poglądówki z tel. cuda mam w aparacie.....
Załącznik 70957

Załącznik 70958

Załącznik 70959

Załącznik 70960

Załącznik 70961

Załącznik 70962

Załącznik 70963

Załącznik 70964

Załącznik 70965

Załącznik 70966

Gawrys 25.05.2017 19:10

3 Załącznik(ów)
Załącznik 70967

Załącznik 70968

Załącznik 70969

7Greg 25.05.2017 19:27

Rowerem... :bow::dizzy::bow:

alekst 25.05.2017 20:10

Dzięki gawrys
Mapa na garmina chwilowo mi się nie przyda, opyliłem navi razem z poprzednim bikiem. Teraz chyba skorzystam z googla i wikiloka.

Co do stanu dróg w tym rejonie to mam jakieś pojęcie. Prostowałem już przednią obręcz po jednym przelocie, jak dobrze pamiętam to była droga nr 18 w kierunku na Bicaz ale to było dawno wiec faktycznie najwyższy czas na jej remont.

Szacun za ten rower !

Gawrys 25.05.2017 20:24

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 532857)
Rowerem... :bow::dizzy::bow:

wiem wiem to forum motocyklowe dla dziczy i najepki...:D a nie dla ge...yyy w obcisłych kalesonach:haha2:

Gawrys 25.05.2017 20:33

[QUOTE=alekst;532859]Dzięki gawrys
Mapa na garmina chwilowo mi się nie przyda, opyliłem navi razem z poprzednim bikiem. Teraz chyba skorzystam z googla i wikiloka.

Co do stanu dróg w tym rejonie to mam jakieś pojęcie. Prostowałem już przednią obręcz po jednym przelocie, jak dobrze pamiętam to była droga nr 18 w kierunku na Bicaz ale to było dawno wiec faktycznie najwyższy czas na jej remont.

Swietnym uzupełnieniem lepszym od googla jest genialna appka mapy.cz naprawdę super używam jej do szybkiego podglądu i dalszego planowania trasy, bo ustalam ją na bierząco naprawdę polecam tą czeską produkcję i to nie reklama....:vis::cold:
A rower.... podróżowałem już chyba na wszystkie sposoby. Ten jest jak dla mnie chyba najgenialniejszy do odczuwania miejsca w którym się aktualnie znajduję no i obserwacja do zdjęć.... bezkonkurencyjna....

7Greg 25.05.2017 21:47

Cytat:

Napisał gawrys (Post 532861)
wiem wiem to forum motocyklowe dla dziczy i najepki...:D a nie dla ge...yyy w obcisłych kalesonach:haha2:

Naprawdę szacun.. bez szydery :)

Ja rowerem to ..... ech szkoda gadać :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.