Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Wibracja na kierownicy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44157)

qlussek 08.04.2023 22:19

Wibracja na kierownicy
 
Cześć,
Model CRF1000L DCT 2016 (opona karoo street przód + tył)
Czy ktoś z was miał przypadek wibrowania kierownicy podczas jazdy równym asfaltem ze stałą prędkością np. 70 lub 80km/h?
Nagrałem filmik jak to wygłąda, ale nie wiem jak najlepiej go udostępnić forumowiczą?

Wrzuciłem na server MEGA, poniżej link
https://mega.nz/file/kalgRZaQ#-hqhHt...XcDfkJGEQzCWyA

pozdrawiam
Łukasz

Melon 08.04.2023 22:57

Mi W CT wibruje od 180 i to wina opony, u koleżki w 1290 była wina felgi prędkość jak u Ciebie.

WojtasA 09.04.2023 10:41

Miałem podobnie na Karoo Street (crf1100). Bardzo nie lubiłem tych opon, na frezowanym asfalcie miałem wrażenie że moto jedzie chce i do tego po prostu wyły. Po zmianie na Pirelki Scorpion Trail 2 wszystko to ustąpiło. Dzień i noc. W lekkim offie nie czułem różnicy. Ponadto Karoo wyząbkowały się okrutnie i śmietnik przy 14tys km, a Pirelki wytrzymały 21tys bez dramatu.

stilo 09.04.2023 13:08

Mam podobne doświadczenia.
Zmień opony.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

qlussek 10.04.2023 17:08

Cytat:

Napisał WojtasA (Post 814483)
Miałem podobnie na Karoo Street (crf1100). Bardzo nie lubiłem tych opon, na frezowanym asfalcie miałem wrażenie że moto jedzie chce i do tego po prostu wyły. Po zmianie na Pirelki Scorpion Trail 2 wszystko to ustąpiło. Dzień i noc. W lekkim offie nie czułem różnicy. Ponadto Karoo wyząbkowały się okrutnie i śmietnik przy 14tys km, a Pirelki wytrzymały 21tys bez dramatu.

Faktycznie wczeniej tej wibracji nie miałem, kiedy jeździłem na starym batlaxie z którym kupiłem motor.
Moje odczucie tych wibracji pojawiło się wraz założeniem karoo street. i faktycznie po 1 sezonie miały już dość widoczne ślady wyząbkowania.
Wówczas pomyślałem ze może felerną opone trafiłem i kupiłem karoo street jeszcze raz. No i wibracje wciąż są. Wiec pomyslałem że to nie jest wina opony tylko coś innego.
Lagi właśnie przeszły serwis z wymianą sprężyn, a serwisant mówił że w środku wyglądały bardzo dobrze. Wiec tutaj nie ma mowy o problemie z zawieszeniem.

Chyba faktycznie te karoo street tak maja i trzeba spróbować na innej oponie.

Polecacie coś czym pojadę przyjemnie po asfalcie i nie rozwale opony na szutrach lub drogach nieutwardzonych? Nie jeżdże enduro, raczej asfalt + drogi typu TET.
pozdro

Melon 10.04.2023 17:12

Pirelli Scorpion 2, Dunlop Meridian, Metzelery Nexty też są dobre. Wszystkie bardzo dobrze czymają na mokrym i po szutrach też dają radę.

qlussek 10.04.2023 17:52

Cytat:

Napisał Melon (Post 814586)
Pirelli Scorpion 2, Dunlop Meridian, Metzelery Nexty też są dobre. Wszystkie bardzo dobrze czymają na mokrym i po szutrach też dają radę.

Dzięki Melon.
A powiedzcie czy wy jeździcie na dędkach czy bezdędkowych oponach?
Moje felgi są przystosowane do dędek, czy mogę kupić opone TL i założyć z dędką do mojej felgi, czy szukać opony TT?

Melon 10.04.2023 18:16

Możesz zakładać z dętką te opony co poleciłem, możesz też przerobić swoje felgi na bezdętkowe gdzieś na Forumie było o tem.

qlussek 10.04.2023 18:57

Zamwię nową oponke na przód i jak przełożę to napiszę czy pomogło.
pozdro

qlussek 25.04.2023 21:20

2 Załącznik(ów)
Hej,
zmieniłem oponę z Karoo Street na Pirelli Scorpion Trail 2.
Wsadziłem w nią tę samą dędkę, poskładałem wszystko, oczywiście wyważyłem i zamontowałem.
Owszem opona jest bardziej gładka ale nie rozwiązało to mojego problemu.
Wciąż mam identyczne wibracje. A właściwie może wibracja to złe określenie.
Tak jakby kierownica delikatnie podskakiwała. Szczególnie kiedy jadę jednostajnie i na niskich obrotach lub przy hamowanu silnikiem.
I teraz mam dwie teorie do obgadania:

1. czy możliwe, że to wina dędki?
zanim założyłem dędke napąpowałem ją i zrobiłem zdjęcie. Na tych prążkach widać że nie jest ona idealnie okręgła.
Załączyłem zdjęcie

2. napęd ma się już ku końcowi wg wskaźnika na naciągu łańcuchu. Czy to może powodować tego rodzaju szarpanie i przenosic to na przód motocykla?
Napęd jest od nowości i ma przejechane 32 861km.
załączyłem zdjęcie. Jestem 2 wlaścicielem. Kiedy kupiłem moto miało delikanie powyżej 18tys.

a może macie jakieś inne propozycje co może być przyczyną.
pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.