Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Piaggio MP3 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44207)

Novy 17.04.2023 21:35

Piaggio MP3
 
2 Załącznik(ów)
Kupiłem takiego śmisznego trzykołowego piździka ze względu na to, że według niemieckiego prawa (polskiego również) można takim pomykać posiadając Prawo Jazdy kat. B.
Kupiłem nie dla siebie, a dla piękniejszej połowy, ale jakoś spędzam na tym śmiesznym trzykółku troszkę czasu, bo fajnie się jeździ :D

Dodam, że ten "cudak z masła" z extrasów ma coś takiego jak wsteczny bieg :lol8:

Po zakupie wrzuciłem grzane rączki, żeby Pani było ciepło w rączęta :)

Jeśli ktoś ma, miał lub nosi się z zamiarem zakupu czegoś podobnego to zapraszam do wymiany poglądów.

Załącznik 123890

Załącznik 123891

bigboykr 17.04.2023 22:32

Miałem kiedyś 125, bo pomyślałem, że "lepsza połowa" będzie jeździć... Takiego wała.
Ogólnie spoko. Najważniejsze to mieć dobry akumulator, bo inaczej wariuje elektronika zawiasu z przodu.
Po równym jedzie się spoko. Jazda w koleinach to nie na moje nerwy. Każde koło chce być gdzieś indziej.
A najgłupszym pomysłem jest zablokowanie sobie zawieszenia tuż przed zatrzymaniem (światła, czy cokolwiek). Wtedy nagle toto przestaje skręcać jak motocykl a skręca jak motocykl z sztywnym koszem. Można koncertowo w coś przywalić ;)
Poza tym to fajne zabawki. A 530 to już kawał sprzętu.

--
pozdrawiam
Radek BigBoy

Novy 17.04.2023 22:45

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 815411)
(...)
Ogólnie spoko. Najważniejsze to mieć dobry akumulator, bo inaczej wariuje elektronika zawiasu z przodu.
(...)

Istotna informacja, będę miał na uwadze. Dziękuję :Thumbs_Up:

To blokowanie zawiasu to dokładnie tak jak mówisz :D
Dlatego ABSOLUTNIE zabroniłem Pani w ogóle myśleć o tym podczas jazdy dopóki się nie nauczy bardziej sprzęta ogarniać.

Z tego, co już się dowiedziałem to chorobą wieku dziecięcego był/jest układ hamulcowy, który ma trzy pompy i każda bodaj niezależna?

Egzemplarz na zdjęciu to jeszcze 5-setka.

Ale skurkowaniec waży 282kg i nawet tego nie czuć.
No może nie aż tak ;)

Jaki 17.04.2023 23:30

Też mi ten cudak chodzi po głowie, nie wiem po co, ale chodzi i kiedyś sobie kupię.

Tu mnie zaskoczyłeś: ,,Dodam, że ten "cudak z masła" z extrasów ma coś takiego jak wsteczny bieg'' one wszystkie tak mają?

Novy 17.04.2023 23:33

1 Załącznik(ów)
Z moich rozeznań to tylko 500 i 530 mają wsteczny.
530 mają dodatkowo kamerę cofania

Ale też nie wszystkie modele 500 i 530 i od któregoś roku dopiero - 2020? :confused:
530 jest wypuszczana chyba od tego roku. Znaczy 2023, ale mogę się mylić.

To ten przełącznik widoczny po lewej stronie na listwie z przyciskami (D/R).

Załącznik 123894

Jaki 18.04.2023 09:08

A to totalny cudak ;)

Marcin-BB 18.04.2023 13:29

Cudak. Przejedź się przed zakupem dłuższy kawałek. Ja zrobiłem ze 2 km i mnie totalnie nie zachwyciło. Skręca jak auto- albo po prostu trzeba się naumieć, żeby to ogarniać i jeździć jak na motocyklu.
Trzeba pamiętać, że jak chcemy jeździć na kategorię "B", to rozstaw kół przednich ma być ten większy- bo są dwie wersje tego Cudaka. W przepisach jest to dokładnie określone.

matjas 18.04.2023 21:13

Szkoda ze Bawaria ubiła C1 - jakby to robili z 250tką przynajmniej to by było zajebiste wozidlo. Jeździłem 125 i prócz ochów i achów było właśnie to ze 125 to jednak trochę kuso jak na taka budę.
TO dopiero jest cudo :)

A jakby było takie zadaszone MP3? Ojojoj…

Wogle to gdzieś Ty się Novy chował tyle czasu ;)

maciekrom 18.04.2023 22:41

Matjas C1 było też 200 cm3

matjas 18.04.2023 22:42

No ja wiem :) ale czy to jakoś specjalnie leczy temat. Nie sądzę :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.