Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Silentblocki/gumy w półce. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33380)

madafakinges 29.10.2018 09:39

Silentblocki/gumy w półce.
 
4 Załącznik(ów)
Od nowości wkurzało mnie to, że te gumy są za miętkie i mogę bez problemu krzywić na nich kierownice, po zamontowaniu podwyższeń sytuacja na tyle się pogorszyła, że nawet jeżdżąc po asfalcie czułem, że kierownica gnie się na tych gumach...
Załącznik 84277

Załącznik 84278

Załącznik 84279

Załącznik 84280

Po zdemontowaniu kierownicy mogłem sobie bez problemu wyginać tą tulejkę w każdą stronę.:mad:
Ten silentblock składa się z dwóch części jedna wprasowana od dołu, druga od góry, próbowałem wybić je na każde sposoby, jednak jest to niemożliwe, przynajmniej na moto.
Muszę odkręcić półkę, i zniszczyć/rozwiercić je i wstawić w ich miejsce tulejki albo ameliniowe, albo teflonowe.:mur:

Myślałem że to przypadłość wszystkich NAT jednak porównywałem to z Dzinksem i Machonim, u nich jest kiera znacznie sztywniejsza.

Zmyler 29.10.2018 11:01

A było tak szarpać za kierownice ?

madafakinges 29.10.2018 11:06

Jak nie chce na koło iść, to muszę za kierownicę siepać...

CzarnyEZG 29.10.2018 11:09

Mada - a długa śruba, podkładka od spodu i tulejka od góry - tak jak się wkładało tulejki do wachacza w Kaszlaku?
Wtedy może bez zdejmowania półek pójdzie.

Dubel 29.10.2018 11:13

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 608524)
Mada - a długa śruba, podkładka od spodu i tulejka od góry - tak jak się wkładało tulejki do wachacza w Kaszlaku?
Wtedy może bez zdejmowania półek pójdzie.

Dokladnie taki sciagacz zrob, do tego robienie na sztywno to chyba nie jest zbyt celny pomysl ;) drgnia sie pojawia na kierze

madafakinges 29.10.2018 11:17

W ktm950 też miałem wyrobione te gumy i wstawiłem tulejki z podwyższeniami, nie odczółem specjalnie zwiększonych wibracji, a lc8 wibruje duuuużo więcej niż NAT.

Mam gdzieś te stare gumowe tulejki od KTMki właśnie, jak rozmiarowo przypasują to zamówie nowe i wstawię w półkę, jak nie to dam na sztywno i z głowy.

Chyba się nie uda tego tak ściągnąć, bo tak jak było w trampkach czy xrv po środku jest warga na krótej opierają się silentbocki, tak jak isałem jedną część wprasowana jest od góry, druga od dołu...

Większy problem jest z odkręceniem stacyjki, od półki. Śruby są takie, że nie da się ich normalnie odkręcić, a kostka od stacyjki znajduje się pod zbiornikiem, więc czeka mnie grubsza rozbiórka...

Bikers work never done....

CzarnyEZG 29.10.2018 11:29

Kto ma motory ten chodzi chory...

Nie popierdzielisz czegoś w elektronice odłączając stacyjkę w tym nowoczesnym wynalazku?

Pomyśl jeszcze o takim małym ściągaczu (chyba w Juli widziałem), który ma możliwość wsadzenia do środka tulejki części z haczykami i oparcia o półkę (wtedy wyciągasz tylko jedną tulejkę, np. górną)

madafakinges 29.10.2018 11:34

A co mam popierdzielić to nie prom kosmiczny:)

Emek 29.10.2018 11:38

Daj na sztywno i sprawdź jak będzie. Jak OK nie będziesz musiał nic rozbierać i rzeźbić.

madafakinges 29.10.2018 11:44

Ale żeby dać na sztywno to i tak muszę wyciągnąć stare gumy. Skręcenie tego z podkładkami to półśrodek, nie lubie takich akcji, jak mam już to zrobić to tak żeby było dobrze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.