Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Zabezpieczenie drewnianego tarasu. Olej, pokost, impregnat itp (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44039)

CzarnyCzarownik 21.03.2023 22:43

Zabezpieczenie drewnianego tarasu. Olej, pokost, impregnat itp
 
Ma ktoś doświadczenie w zabezpieczaniu drewna na warunki atmosferyczne?

Będzie to taras, na bagażniku dachowym...

Mam gołe deski, zwykłe, raczej stosunkowo miękkie i z paroma sękami. Chcę to zabezpieczyć przed wodą i słońcem. Teoretycznie na zimę mogę ściągnąć deski i dać je do piwnicy - ale wolałbym nie.

Czy jak natrę to olejem to będzie ok? Bo jak czytam to ilość specyfików wydaje się gigantyczna.

Chciałem użyć coś co wnika w drewno, a nie jakiś lakier tylko na zewnątrz który się łatwo uszkodzi przy miękkim drewnie.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

ArtiZet 21.03.2023 22:51

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 812286)
Będzie to taras, na bagażniku dachowym...

Jeśli dopiero będzie a nie już jest to rozważ zastąpienie drewna kompozytem tylko jakims lepszym a nie z Leroya...poważnie, bo drewno zwłaszcza miękkie jak piszesz to nie jest dobry pomysł na zmienne warunki atmosferyczne i opady.

CzarnyCzarownik 21.03.2023 23:13

Już jest kupione i docięte.

Patrzyłem na takie deski kompozytowe ale masa tego jest masakrycznie wielka.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Dzieju 22.03.2023 05:41

Z 8 lat temu użyłem Vidarona na drewno na balkonie , do tej pory żadnych niepokojących śladów działania warunków atmosferycznych.Malowałem 3 razy by się napiło do syta.
Kolega chwalił Altaxa , zabezpieczył tym cały taras łącznie z barierkami.
Ok kilku lat kolega układa tarasy , z różnych materiałów, mogę podpytać czego używa i jak się to sprawdza.

KORNIK 22.03.2023 07:32

Cały drewniany dom malowałem produktami V33, najpierw impregnat a potem lazura, jak do tej pory, 3 lata, nic się nie łuszczy ani nie odbarwia.

Pawel_z_Jasla 22.03.2023 08:10

Jakieś 35m2 tarasu niezadaszonego z modrzewia /Polski, ścięty, obrobiony i położony w jednym roku/ zabezpieczonego 2xAltax Penetrin + 2xAltax olej do drewna tarasy, pomosty, meble ogrodowe. Warstwy nakładałem w jedno dniowych przerwach "pomiędzy" kolejną aplikacją. Po 13-latach jest jeszcze w miarę OK choć oczywiście miejscami już widać ślady "korozji biologicznej" a z dwie deski w między czasie wymieniałem - poprawiałem samym olejem Altaxa po 3 i 8 latach. Pewnie są lepsze środki ale czym nie zabezpieczysz to myślę, że po 10 latach będzie wymagało wymiany.
Ps.
Zupełnie inaczej będzie "gniła" deska kładziona w pionie na elewacji jak taka leżąca nawet wysoko nad gruntem i z dużymi dystansami "wentylacyjnymi" po której się dodatkowo chodzi narażając ją na uszkodzenia mechaniczne /chociażby ścieranie wierzchniej warstwy zabezpieczenia/.

jezyk0 22.03.2023 08:22

Ja użyłem dwóch preparatów:
Lazura Premium Remmers HK (jako baza) oraz olej Remmers Pflege-OL. Taras z modrzewia syberyjskiego impregnowany 3 lata temu. Daje radę. Preparat z polecenia wykonawcy tarasów. Olej aplikowany gąbką.

majkowski1 22.03.2023 08:22

Z Adkiem malowałem HarzLakiem TungOil 6 lat temu. W wakacje jak byłem u niego i zdziwiłem się jak podziękował za pomoc, bo nadal mu się trzyma, choć już namawiał, że może w następne pomalujemy razem ;) bo żona troszkę już na wygląd zaczyna...no.. ;)

Emek 22.03.2023 08:29

na tak małą powierzchnie to IMO najlepiej będzie dać impregnowane ciśnieniowo. Mam 18 lat na tarasie modrzewiowe i nic się z tym nie dzieje. Odpadnie ci pierdzielenie się z odnawianiem etc.

Mhv 22.03.2023 08:33

Przemyśl jeszcze raz koncepcję..:)
Może stelaż z tworzywa/alu i na to jakaś mata, materac w razie potrzeby?
Czy drewno zalane i nasiąknięte chemią to jeszcze drewno? Czym się różni od tworzywa (oprócz wyglądu)?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.