Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Transport motocykli: Trasy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31213)

przemo77390 08.02.2018 13:50

Transport motocykli: Trasy
 
Witam,

Czy ktoś zgłębiał temat, zna przewoźników którzy na tych trasach wożą motocykle i mógłby podrzucić przykładowe koszty:

Warszawa - Turcja (Ankara albo Batman)

Warszawa - Malaga (Tu już temat chyba będzie bardziej znany)

Pozdrawiam,
Przemo

Onufry22 08.02.2018 22:34

Sambor może?

przemo77390 09.02.2018 07:11

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 570063)
Sambor może?

wydaje mi się że on nie jeździ w tamte rejony - widziałem ich grafik ale jak cos zapytam.

HarryLey4x4 09.02.2018 07:22

Zadałeś konkretne pytanie o transport z Warszawy, a to mocno ogranicza.
Są oczywiście inne firmy, które działąją w Polsce. Kwestia skąd odbiorą motocykl, albo gdzie im ten motocykl dowieziesz, to jest już inny temat i kwestia dogadania.
Generalnie można zrobić tutaj temat kto z POLSKI wozi motocykle we wskazane miejsca na kuli ziemskiej ;-) .

W tym roku po raz pierwszy będę korzystał z usług firmy

http://www.szczota.com.pl/transport.html

natomiast na razie nic nie mogę powiedzieć.

U mnie na podwórku jest taka firma, ale także z niej nie korzystałem.

http://www.gs-adventure.pl/1_14_tran...motocykli.html


Gdyby ktoś miał doświadczenia z wymienionymi firmami, to proszę się podzielić.

PawelM. 09.02.2018 07:32

Wiem że na fb są grupy laweciarze itp może warto rzucić hasło? Myślę że będzie tam konkurencja w jednym miejscu i może uda się coś ugrac

Futrzak 09.02.2018 08:29

spróbuj wystawić zlecenie na Clicktrans , korzystałem klika razy i nie było problemu, przewoźnicy nie zawsze posiadają klatkę do transportu mopla, zdarza się że jedzie na palecie spięty pasami, zawsze cały i zdrowy do celu.

HarryLey4x4 09.02.2018 08:30

Pamiętajcie ,że transport motocykla to nie tylko cena za km, ale także , albo i przede wszystkim zabezpieczenie motocykla na czas transportu, ochrona przed rozszabrowaniem, wreszcie porządne ubezpieczenie , które upoważni zlecającego transport do odzyskania pieniędzy w razie szkody pojazdu transportującego.
To ,że ktoś powie ,że taniej pojedzie, nie musi oznaczać dobrego wyboru.
Osobiście z transportem motocyklowym mam na razie żadne doświadczenia i chętnie posłucham tych , którzy w tym temacie mają coś do powiedzenia.

Futrzak 09.02.2018 08:59

Harry Szczota to firma z mojej okolicy ekipa w porządku, od jakiegoś czasu zabrali się za wyjazdy do Maroka , był z nimi kumpel i wrócił zadowolony.

Emek 09.02.2018 09:01

Przemo, nasz kolega forumowy wypożycza motki w Maladze. Może tą drogą?

przemo77390 09.02.2018 09:27

Cytat:

Napisał Emek (Post 570104)
Przemo, nasz kolega forumowy wypożycza motki w Maladze. Może tą drogą?

To tez mam na uwadze ale skłaniam się bardziej w następnym roku ku Iranowi.

Robię już rozeznanie - może trochę wcześnie ale podróże to choroba. Już jedna spięta a już w głowie następna.

Tak sobie wykalkulowałem że mógłbym zrobić wstępną rezerwację - zebrać grupę do tego potrzebne mi są szacunkowe koszty transportu motocykli powiedzmy 4-6 do Turcji i powrót do Polski.

Do Turcji dolecieć samolotem odebrać motocykle (najlepiej Batman dużo bliżej granicy ale jak będzie Ankara tez się jakoś poradzi) - dzięki temu mając 3 tygodnie praktycznie cały ten czas bez powiedzmy 4 dni mamy na podróżowanie po Iranie - 17 dni.

HarryLey4x4 09.02.2018 14:54

Cytat:

Napisał Futrzak (Post 570103)
Harry Szczota to firma z mojej okolicy ekipa w porządku, od jakiegoś czasu zabrali się za wyjazdy do Maroka , był z nimi kumpel i wrócił zadowolony.

A jak pytałem w tym temacie to ciężko było o info ;-)


http://africatwin.com.pl/showthread....ght=szczota%2A

Futrzak 09.02.2018 16:59

Sorry musiałem gdzieś przeoczyć:) a teraz za to możesz spać spokojnie

przemo77390 10.02.2018 14:27

Dzieki wszystkim za dotychczasowe porady.
Wydaje mi sie ze musi to bys jakas spedycja kkoperujaca z Turcja.
Transport inny powoduje ze ktos albo zostaje tam i czeka na nas 18 dni za co ttzeba zaplacic albo wraca i jedzie znowu po nas co wydaje sie kompletnie nieoplacalne.
Spedycja ma (jesli sie myle to mnie poprawcie) ta zalete ze wiezie nasze motki a na powrocie bierze towar - brak pustych przebiegow i analogicznie w druga strone.
Napisalem do kilku firm spedycyjnych jednak jak jakies znacie to dawajcie namiary.
Chcialbym aby szlak byl przetarty dla wszystkich ktorzy chca sie udac w tamte miejsce czyli do Iranu. Zbierasz sobie ekipe i masz rozwiazanie jak pogodzic krotki urlop (a wiekszosc z nas nie moze sobie pozwolic na wiecej niz 3 tyg.) pieknym podrozowaniem na 2oo - spedycja tak moze bys znacznie tansza.

pattryk 10.02.2018 19:51

Mnie z Turcji towary wozi http://www.ekol.com/pl, mają drobnice, pytaj.

07 A-gent 10.02.2018 21:00

Kiedyś pisałem że wjazd do Turcji wiąże się z wbiciem w paszport danych pojazdu na określony czas i zasada 1 pojazd, jeden paszport. Inne opcje bardzo ciężkie do przebrnięcia.

sambor1965 10.02.2018 21:59

Hej, raz zrobiłem Turcję z motocyklami (8 sztuk i ja sam). Przejechałem, ale więcej tego nie zrobię. Miałem wszystkie papierki tak jak chcieli, ale i tak skończyło się telefonami do ambasady, zabezpieczeniem i 24 godzinnym oczekiwaniu. Nigdy więcej. Jak się komuś uśmiecha Iran to proponuję powiązać to z transportem do Gruzji. Tam kilka firm wozi motki - my także. Powodzenia

ArturS 10.02.2018 23:35

Cytat:

Napisał 07 A-gent (Post 570311)
Kiedyś pisałem że wjazd do Turcji wiąże się z wbiciem w paszport danych pojazdu na określony czas i zasada 1 pojazd, jeden paszport. Inne opcje bardzo ciężkie do przebrnięcia.

Zasadą niby bezproblemowego przejazdu jest właściciel pojazdu przy odprawie. W praktyce na wjeździe do Turcji męczyliśmy się 3h, bo miałem na siebie samochód, przyczepę i motocykl. Dać się dało, ale ile osób było w to zaangażowane sam nie wiem. A kolejna ciekawostka taka, że nie chcieli przepuścić jednego z motocykli, bo miał ubezpieczenie w Warcie z wykreśloną Turcją. I to mimo tego, że akurat ten motocykl był na pace busa. Nie i ch..j. Chyba 30 czy 40 euro musiał jeden zapłacić.
Coś mi świta, że Mody z Motoprzygody robił kiedyś Turcję, ale co jak, czy przypadkiem klienty nie jechały z nim busem, to już nie kojarzę. Mocno skomplikowany temat. Myślałem puścić się znowu do Gruzji, ale tylko z dwoma kierowcami. Ale wtedy tylko transport morski, nieopłacalny przy małym zestawie "kumpli" i zbyt długo trwa, a przez Turcję dupa, bo się człowiek odbije od szlabanu. A szkoda, bo można zajechać na miejsce w 48h.

HarryLey4x4 11.02.2018 22:58

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 570316)
Hej, raz zrobiłem Turcję z motocyklami (8 sztuk i ja sam). Przejechałem, ale więcej tego nie zrobię. Miałem wszystkie papierki tak jak chcieli, ale i tak skończyło się telefonami do ambasady, zabezpieczeniem i 24 godzinnym oczekiwaniu. Nigdy więcej. Jak się komuś uśmiecha Iran to proponuję powiązać to z transportem do Gruzji. Tam kilka firm wozi motki - my także. Powodzenia

Jak wyglada sprawa dowozu do Gruzji?
Czy masz przetrenowany przewoz, na ktore lotnisko najlepiej celować? Czy masz jakoś wycenione przy konkretnej ilosci motocykli?

sambor1965 11.02.2018 23:38

Cytat:

Napisał HarryLey4x4 (Post 570429)
Jak wyglada sprawa dowozu do Gruzji?
Czy masz przetrenowany przewoz, na ktore lotnisko najlepiej celować? Czy masz jakoś wycenione przy konkretnej ilosci motocykli?

Odpowiedź brzmi "tak", ale po szczegóły zapraszam poza forum.

HarryLey4x4 12.02.2018 23:53

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 570431)
Odpowiedź brzmi "tak", ale po szczegóły zapraszam poza forum.

Ok. Na jaki mail sie kontaktować?

vanik 25.02.2018 13:27

Witam, poszukuję przewoźnika, który przewiezie motocykl w jedną stronę do Uzbekistanu, Kirgistanu lub Ałmaty w Kazachstanie, na internecie najnizsza cena jaka znalazłem to 3200 zł w jedną stronę, czy da się zejść niżej i być.spokojnym o motocykl?

Moto chciałbym odebrać 2-3 lipca, mogę nadać miesiąc wcześniej.

Pozdrawiam :)

HarryLey4x4 25.02.2018 20:16

Cytat:

Napisał vanik (Post 572314)
Witam, poszukuję przewoźnika, który przewiezie motocykl w jedną stronę do Uzbekistanu, Kirgistanu lub Ałmaty w Kazachstanie, na internecie najnizsza cena jaka znalazłem to 3200 zł w jedną stronę, czy da się zejść niżej i być.spokojnym o motocykl?

Moto chciałbym odebrać 2-3 lipca, mogę nadać miesiąc wcześniej.

Pozdrawiam :)

Jesli to cena przy transporcie jednego motocykla to chyba calkiem niezla.
Dla zbicia kosztow poszukaj jakiejsc ekipy co w tym samym czasie chce jechac. Dowoz kilku powinien byc tanszy sporo od jednej sztuki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.