Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   JT czy SUNSTAR- podobieństwa i różnice, co wybrać? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7176)

szparag 07.10.2010 12:24

Jedną z metod stosowanych do off-a jest pozostawienie osłony, ale wycięcie w niej dziury o średnicy około 5cm tak by mieć wgląd w stan zębatki.

rambo 07.10.2010 12:30

Szparag, może być to nie miejsce i czas :) ale jakbyś miał czas ochotę podzielić się z nami twoim życiorysem z TA i AT :at::at::at:
Opisać co którym ile lat ile km, co było robione itd. Trampek piszesz ze 280km to łańcuchy rozrządu już były zmieniane na pewno. Afryka 160 to jeszcze pewnie napinacz na końcu dopięcia :) Pozdro :Thumbs_Up:
Fajnie że do Nas zawitałeś :)

szparag 07.10.2010 12:52

Afryczkę kupiłem niedawno, ale zdążyłem już rozebrać calutką na części złożyć od nowa, więc chętnie podzielę się spostrzeżeniami, przebieg znam dokładnie, Bo angole jakoś mniej kłamią.
Co do trampka to posiadam go jakieś 7 lat ( kiedyś nawet byłem już na tym forum :), ale z braku czasu mało aktywny ) kupiłem go z przebiegiem 130 tysięcy więc moje jest 150 :). w przyszłym tygodniu jak znajdę więcej czasu to założę wątek i podzielę się spostrzeżeniami z tych kilku lat.

wieczny 07.10.2010 13:05

Czekamy z niecierpliwością :). Sam mam parę pytań, ale poczekam na ten temat.

Wolo 07.10.2010 13:14

Tutaj też chętnie posłuchamy opowieści :)

http://forum.transalpclub.pl/index.php

Babel 07.10.2010 20:28

Cytat:

Napisał majki (Post 136327)
Jak wywalać osłonę to zostawić przynajmniej metalowe wzmocnienie ze środka.

Wymyłem osłonę ale blachy niet (chyba że poprzedni właściciel mojej 03 ją wydłubał )- osłona na półkę idzie :) i lanserka panie na całego :D.

szparag 07.10.2010 20:41

Wiesz, jeśli mogę, to raczej nie lanserka, a brak odpowiedzialności :):).
Jak masz osłonę na wierchu to kup w castoramie lub podobnych otwornicę za parę złotych, taką do drewna i wywiertaj otworek dla kontroli, taki byś był w stanie zdjąć zabezpieczenie zębatki. nawet ten kawałek plastiku potrafi uchronić karter przed demolką. Poza tym te osłony są w spół zamienne z RD 04,07, oraz trampkiem, może nie idealnie ale są .
Pozdrawiam

Babel 08.10.2010 07:47

Cytat:

Napisał szparag (Post 136493)
Wiesz, jeśli mogę, to raczej nie lanserka, a brak odpowiedzialności :):).
Jak masz osłonę na wierchu to kup w castoramie lub podobnych otwornicę za parę złotych, taką do drewna i wywiertaj otworek dla kontroli, taki byś był w stanie zdjąć zabezpieczenie zębatki. nawet ten kawałek plastiku potrafi uchronić karter przed demolką. Poza tym te osłony są w spół zamienne z RD 04,07, oraz trampkiem, może nie idealnie ale są .
Pozdrawiam

Tylko ja mam 03 ...
Moim zdaniem raczej ten kawałek plastiku za bardzo nie ochroni przed niczym ale masz rację, że ochrona karterów się przyda - zrobie sobie taką metalową osłonę zamiast tego plastikowego g...na.

Mod - proszę o przeniesienie postów o osłonie zębatki do nowego wątku

MuSStaFFa 19.11.2010 00:23

Panowie ja dziś założyłem zestaw ...DID X Ring super wzmocniony 525V + zębatki 16 i 45 ząbków Sunstar --całość za 550zł... i na tych mimosrodach po wymianie.... ogranicznik stoi na punkcie nr.17 (czy to normalne z tą 17 ?? ...myślałem że cofnie się do prawie samego początku... ?? :-?

pozdrawiam.....kubutek..

GrzesiekM 19.11.2010 08:43

Cytat:

Napisał MuSStaFFa (Post 144765)
Panowie ja dziś założyłem zestaw ...DID X Ring super wzmocniony 525V + zębatki 16 i 45 ząbków Sunstar --całość za 550zł... i na tych mimosrodach po wymianie.... ogranicznik stoi na punkcie nr.17 (czy to normalne z tą 17 ?? ...myślałem że cofnie się do prawie samego początku... ?? :-?

pozdrawiam.....kubutek..

To normalne. U znajomego na takim samym zestawie start z 22 dołka. U mnie w rd04 przy zębatce 46 start wyszedł z 11 dołka. Serwis przy zmianie napędu zmienia naklejkę na mimośrodzie i widać gdzie ma być start a gdzie przewidywalny koniec zestawu.
Zresztą sporo już było napisane w tym temacie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.