Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   moto z UK, ustawienie swiatel (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1430)

dery 28.08.2008 00:55

moto z UK, ustawienie swiatel
 
2 Załącznik(ów)
otoz przy okazji walki z tripem zajrzalem do swiatel.
do tej pory bylem przekonany, ze po powrocie do polandii bede musial zainstalowac lampy z FSO. no ale dzis zagladam i mym pieknym oczom ukazal sie taki widok [kolorowe kreski dorysowalem]:

Załącznik 907

na moj chlopski rozum wyglada to tak, ze regulacje wysokosci swiecenia swiatel dokonujemy motylkowymi nakretkami [zielone zaznaczenie]. do tej pory wszystko ok.

ale jak by nie patrzec, sa jeszcze dwie srubki [czerwone zaznaczenie] i zdaje mnie sie, ze krecac nimi obracam swiatla wokol niebieskiej osi

Załącznik 906

znaczy ze niby moge regulowac swiatla na prawo i lewo?
to by rozwiazalo zupelnie problem swiatel w AT z uk.

powiedzcie tylko, gdzie jest haczyk?

wieczny 28.08.2008 00:59

Nie rozwiązało by. W ruchu lewostronnym wiązka światła jest rozproszona na pobocze, u nich z lewej strony. W ruchu prawostronnym rozproszona wiązka daje po oczach kierowcom z naprzeciwka (ten haczyk o który pytasz). Niestety bez lamp FSO się nie obejdzie. Ale nie są złe, mam i sobie chwalę, choć zmieniałem z innego powodu - włoszka 35/35W.

dery 28.08.2008 01:01

Cytat:

Napisał wieczny (Post 21079)
wiązka światła jest rozproszona na pobocze, u nich z lewej strony.

a moglbys jakos mi to wyjasnic jasniej? :)

znaczy ze tam sa jakies wiazki, rozproszone na dodatek? :dizzy:

bo szkla reflektorow wygladaja na pierwszy rzut oka symetrycznie..

Maniok 28.08.2008 01:49

Ja przywiozlem swoja krolowa z UK i tez sie ludzilem ze wystarczy regulacja. Zobaczysz o co biega jak ci pan na przegladzie pokaze na takim urzadzonku. Wygladaja symetrycznie ale swieca inaczej.

PUFF 28.08.2008 10:05

Wyglada to mniej wiecej tak:
linia swiatel w moto europejskim: __/

linia swiatel w moto wyspiarskim: \__

opis: na gorze ciemno, na dole jasno ;)

Mam nadzieje ze jasno opisalem

wieczny 28.08.2008 10:36

Hehe, jaśniej chyba się nie da :). Dery, stań motocyklem przed jakąś ścianą, odpal światła i wykumasz o co chodzi.

dery 28.08.2008 12:48

Cytat:

Napisał randal 76 (Post 21085)
Dery po co ci drabina koło moto ?:lol8:

przedmiot, ktory pomyliles z drabina jest tak naprawde specjalnym urzadzeniem serwisowym dla maszyn konstruowanych w technologii rejli, ktore czekaja na stopke centralna od konstruktora rejli Wasilczuka

a co do swiatel to dalej nie rozumiem, ale wierze Wam.

sproboje z ta sciana chyba.

Pawel 28.08.2008 14:02

Ja te mam AT z UK ale wiata mam po naszemu.
Dery jest jeszcze jedno wyjcie z tymi wiatami ale to takie na krotka mete tzn na przeglad. Musisz poobcinac wystajace jezyczki w zarowce zeby ja mozna bylo obracac wzgledem osi reflektora. Jak przejdzie przeglad to zkladasz normalne zerowki i zaklejasz czesc szyby tasma zeby nie swiecic innym po oczach i tak jezdzisz. Taniej sie nie da.

dery 28.08.2008 16:47

no dobra, nie chce bic piany ani sie spierac niepotrzebnie, ale ni hu hu nie moge pojac co jest nie halo.

sprawdzalem ze sciana, blisko, daleko, po ciemku i ze swiatlem.

odkrecilem lampy, ogladalem je ze wszystkich stron, od srodka i z zewnatrz.

na moje oko wszystko jest symetryczne wzgledem osi pionowej lampy, czyli klosz, reflektor i zarowka.

wiec co oprocz ustawienia samej lampy powoduje jej swiecenie w bok?
a moze byly rozne wersje lamp do AT - symetryczne i nie?

przepraszam za zamieszanie jesli ktos juz mi na to pytanie odpowiedzial, ja wierze w kazde slowo napisane na tym Forum przez Szanowne Grono, ale no nie rozumiem, nie rozumiem.. :dizzy:

Cytat:

Napisał Pawel (Post 21167)
Ja te mam AT z UK ale wiata mam po naszemu.

a jak przechodzisz MOT?

Pawel 02.09.2008 14:02

mam zarejestrowany w porzadnym kraju tj w PL


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.