Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Kaliningrad - wiza? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=513)

wieczny 27.04.2008 17:05

Kaliningrad - wiza?
 
Witajcie!
Czy do wjazdu do Obwodu Kaliningradzkiego potrzebna jest wiza?

7Greg 27.04.2008 23:04

Cytat:

Napisał e200g_ (Post 5673)
Postaram sie dowiedzieć jakie formalności musisz załatwić, aby dostać wizę do Rosji. Myślę, ze w tym tygodniu będę mógł Ci odpowiedzieć, ale z tego co sie teraz orientuje, to takie załatwienie trochę trwa jak i kosztuje, ale dla chcącego...:Thumbs_Up:

W zeszłym tygodniu załatwiałem wizę. Sam nawet się za nią nie zabieraj. Najlepiej przez biuro turystyczne, które organizuje wyjazdy do Rosji.

Koszt to 130 zł + 120 za lipny voucher. Czas oczekiwania 4-5 dni.
Jak dopłacisz 100zł to masz następnego dnia.

wieczny 28.04.2008 01:33

No dupa no, bo chciałem w środę jechać i spontanicznie do Obwodu wpaść, ale widzę że u ruskich spontan to nie ta bajka :). A na dzień czy dwa to nie będe płacić 350pl za wize.

7Greg 28.04.2008 07:58

Cytat:

Napisał wieczny (Post 5687)
No dupa no, bo chciałem w środę jechać i spontanicznie do Obwodu wpaść, ale widzę że u ruskich spontan to nie ta bajka :). A na dzień czy dwa to nie będe płacić 350pl za wize.

Spontan i Rosja to kiepskie połączenie.Ale wpadnij sobie spontanicznie może do Litwy, Łotwy i Estonii.

No zawsze możesz też na basen do Sopotu :):):)

Mat 28.04.2008 09:24

Jak byłem w Krynicy Morskiej widziałem info o rejsach do Obwodu Kaliningradzkiego.
Były jakieś formalności, ale na pewno nie trwało to kilka dni, i koszty sporo mniejsze. Wydaje mi sie że kilkadziesiąt zeta.
Jest widać jakaś tańsza metoda.

7Greg 28.04.2008 09:51

Cytat:

Napisał Mat (Post 5704)
Jak byłem w Krynicy Morskiej widziałem info o rejsach do Obwodu Kaliningradzkiego.
Były jakieś formalności, ale na pewno nie trwało to kilka dni, i koszty sporo mniejsze. Wydaje mi sie że kilkadziesiąt zeta.
Jest widać jakaś tańsza metoda.

Te rejsy to sa tylko zakupowe. Wypływasz z Krynicy, wpływasz na wody międzynarodowe, otwierają sklep celny, wóda, wóda, chlańsko i wóda. Potem powrót. Nawet z daleka nie zobaczysz Rosji :)

Lewar 28.04.2008 10:07

Nie masz czego żałować. W Kaliningradzie byłem kilka lat temu jak jeszcze mozna było popłynąć tam wodolotem z Elbląga. Pomimo, że cos w rodzaju wizy mozna było uzyskać po wpłynięciu do Kaliningradu to formalności trwały ze 2 godz. I te nadęte miny niezadowolonych ruskich celników, że ktos im przeszkadza w "pracy".
Samo miasto - syf i kutasówa. Typowy postkomunistyczny rozpiździaj. Wszyscy jeszcze nawaleni bo to tuż po pierwszym maja było. Za to jadłem tam najlepsza w życiu " Soljankę ".
Lepiej popłynąć sobie kanałem Elbląg- Ostróda. Zabytek techniki znany w całej Europie. U nas jakby trochę mniej popularny. Polecam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.