Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Zepsuty przerywacz kierunkowskazów w rd03 - oznaczenia. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13347)

Fihu 01.05.2012 22:47

Zepsuty przerywacz kierunkowskazów w rd03 - oznaczenia.
 
Cześć !
Otóż: Włączając prawy kierunkowskaz zamiast migać - świeci. Lewy jest w porządku (miga). Początkowo prawy tył mi nie działał w ogóle, lecz sam zaczął działać (tzn świecić wraz z prawym przednim). Stawiam, że to wina przerywacza.
Nie mogę namierzyć oryginalnego od hondy, więc prosiłbym was o oznaczenia które charakteryzują ten przerywacz żebym mógł dobrać jakiś inny który spełni swoją funkcję. U mnie te oznaczenia są powycierane - nieczytelne. Możliwe że w innych africach jest taki sam ... (?).
Mój przerywacz jest na trzy wtyczki, z czego podpięte są dwie i tak działało. Wy tez tak macie? :)
dzięki za szybkie info,
zdrówka :D

R2D2 02.05.2012 00:09

Jeżeli lewy działa prawidłowo (przód i tył) to przerywacz jest ok.

Prawa strona po włączeniu świeci przód i tył ? , kierunki na żarówkach oryginały ? żarówki 21W ?
Coś w instalacji było przerabiane , jakieś światła awaryjne itp ?

Szukałbym jakiegoś zwarcia w instalacji , przetarcia przewodów itp.

Piki 03.05.2012 18:26

To ja się podepnę pod wątek. RD07A Dziś mi się zrobiło tak: prawa strona działa normalnie. Lewa strona przedni nie działa, a tylny miga dwa razy szybciej. Żarówka wygląda na ok, ale jeszcze nie wkładałem nowej.

Evvil 12.05.2012 11:07

Koledzy podpowiedzcie - w serwisówce zdjęcie tak kijowe, że nie jestem pewien do końca a po wiązce przewodów nie dam rady przejść - przerywacz to to ustrojstwo wiszące pod zegarami po prawej stronie na "gumowym" zaczepie - wchodzi wtyczka w kształcie hmmmm... rozdzielonej litery L, tzn. mniej więcej tak:



|
| _ _

?

next22 12.05.2012 11:12

Evvil Twin tak to ten
tak jest w rd03
Zewrzyj te dwa kabelki razem a kierunek zaświeci (włączony )
Jeśli kupisz zamiennik z trzema pinami to trzeba dołożyć mase

Evvil 12.05.2012 11:45

Ooooo... dzięki... a gdzie zamiennik trafić?

next22 12.05.2012 20:57

Tu:
http://allegro.pl/listing.php/search...kowskaz%C3%B3w

Można sobie wybrać 2 lub 3 piy
Elektroik lub zwykły :dizzy:
Hoda:

http://allegro.pl/honda-x8r-przerywa...280159403.html

Evvil 14.05.2012 19:00

Hmmm.. może radę tu odnajdę.... nie - przerywacza jeszcze nie mam na podmiankę. Wymyśliłem sobie że spróbuję najpierw postawić diagnozę. A więc - wyposażony w zanabyty za złociszy 15 miernik prądu dokonałem czynności następujących (w kolejności)

-odłączyłem przerywacz
-wsadziłem wtyki miernika we wtyczki
-pokazało 0V jak Pan bóg przykazał (przebić nie ma ;) ).
-włączyłem zapłon
-pokazuje 0V
-włączyłem kierunkowskaz przełącznikiem
-pokazuje 10,5V
DIAGNOZA: włącznik (grucha) gada i jest OK, napięcie pojawia się przy przerywaczu

Wyłączyłem wszystko i zabrałem się za przerywacz. Z pomocą zręcznych łap sąsiada udało nam się we dwóch wyciągnąć bebechy z obudowy. Na górze elektromagnesik i blaszka, poniżej zwoje i rezystory (tak to się chiba nazywa profesjonalnie).

Włączam wybebeszony przerywacz do motocykla, daję zapłon i miernikiem szukam napięcia gdziekolwiek na przerywaczu (popycham blaszkę aby zamknęła obwód, to ją puszczam).

Efekt: napięcia nigdzie na przerywaczu nie ma żadnego - nie bardzo wiedziałem gdzie to w sumie wetknąć ale próbowałem dziesiątek kombinacji i zasuwałem igiełkami miernika po wszystkich bebechach przerywacza. No amba fatima!.

Podejrzenie: zdechnięty przerywacz. Przyjrzałem się elektromagnesikowi - jakby delikatnie "odymiony", do tego ten duży rezystor jeden na górze ewidentnie widać biały nalot na jego stykach.

Tylko pytanie dla obytych z miernikiem (nie ukrywam że pierwszy raz w życiu miałem go w łapach) - jak rozumiem napięcie gdziekolwiek na sprawnym przerywaczu powinno się pojawić, tak? Tzn. oczywiście ja rozumiem że trzeba miernika obie igły podłączyć i że podłącza się miernik napięcia tak aby zamykać w jakiś sposób obwód pomiędzy wejściem a wyjściem więc pewnie 50% moich trafień to nie była próba pomiaru napięcia, no ale gdzieś to napięcie powinno się trafić w końcu ;).

I pytanie numer dwa - czy zwarcie ze sobą kabli we wtyczkach powinno spowodować zaświecenie się kierunkowskazów światłem stałym? Tzn. - jak zamknę obwód bez przerywacza i się nie świeci to szukać przyczyny poza przerywaczem?

R2D2 14.05.2012 19:59

1 Załącznik(ów)
Tak wygląda układ kierunkowskazów ,kiedyś nabazgrałem to wrzucam :

Evvil 14.05.2012 21:40

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 239288)
Tak wygląda układ kierunkowskazów ,kiedyś nabazgrałem to wrzucam :

Thanks R2....

Wniosek zatem, że przełącznik jest "za" przerywaczem?
No ale skoro napięcie na wtyczce przerywacza pojawia się i znika zależnie od ustawienia przełącznika, to znaczy że przełącznik jest OK?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.