Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   jak odzyskać zgrabne lagi? czyli striptiz przedniego zawieszenia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11731)

LukaSS 06.01.2012 11:57

Prostowanie półek? Kpina jednym słowem. Niejednemu przemądrzałemu wyprostowane półki znowu się zgięły.

majki 06.01.2012 12:12

Panowie, trochę przesadzacie. :umowa: Prostowałem u siebie półki i lagi po strzale w samochód (zajechał mi drogę). Zrobiłem w zeszłym roku 25tkm na tym, w tym sporo w offie i jak widać żyję, a amor się nie posypał. Nowe, porządne lagi wcale nie kosztują groszy, a co z półami? Też nowe, czy używki (tylko skąd wtedy wiadomo czy są proste lub nie prostowane)? Znam też paru co mają prostowane zawiasy i też nie oszczędzają sprzętów, a amory dają radę. Jeżeli nie robi tego Pan Miecio w szopie to powinno dać radę. Oczywiście nie mówię tu zwichrowaniu w ósemkę, tylko w granicy rozsądku (ocenia naprawiający).

Ja prostowałem w salonie Hądy w Wawie (MCS) i chłopaki mówili, to co Szparag. :Thumbs_Up: Fakt, że musieli raz poprawić półki, ale zrobili dobrze. Inny fakt, ze rok później zmieniłem cały zawias z przodu (KTM) i możliwe, że trzeba było to zrobić rok wcześniej, skoro i tak juz grzebałem przy zawiasie...ale to inna inszość. ;)

maryjan 06.01.2012 13:27

A czym różni się Pan Mieciu w szopie od partaczy w Hądzie? Dobra, wiem to jest passe...

A później się wk...wiacie jak jedziecie 400 km po moto a tam główka spawana - co za różnica jak zrobione to jest z głową, hę?
Bo to, że robisz dla siebie - rób, ok. Tylko nie zapomnij poinformować kolejnego właściciela o takim fakcie... (nawet jak ze szwagrem nie przyjedzie).

Dobry przykład dał Szynszyl.

Życie masz jedno, nie spierd.l sobie go oszczędnością za 3 zł.
Moto jak każde hobby nie jest tanie, a szkłem du.y nie podetrzesz - chociaż będzie leżało za darmo na drodze.

EOT z mojej strony.

Ashanti 06.01.2012 14:09

Panowie Lejdiski dziękują wam bardzo za wszelkie rady i opinie. :bow:

Każdy na pewno wyciągnie własne wnioski z powyższych rad i wskazówek. ;)

Wilczyca i wszystkie Lejdiski, wielki szacun, :bow: że same działacie przy moto. :Thumbs_Up: Fajnie, że pokazujecie innym Lejdiskom i Afrykanerom, że Lejdysy sobie świetnie radzą nie tylko na drodze, ale i w warsztacie. :p

Tak trzymać!!! :Thumbs_Up: Już niedługo chłopaki nie będą nam do niczego potrzebni bo same sobie poradzimy. ;) :D :p

szparag 06.01.2012 14:12

Oj tam do niczego :), jakiś skrajny feminizm, chyba, że, staniecie się samorodne :):)

Dzieju 06.01.2012 14:17

Cytat:

Napisał Ashanti (Post 214024)

Tak trzymać!!! :Thumbs_Up: Już niedługo chłopaki nie będą nam do niczego potrzebni bo same sobie poradzimy. ;) :D :p

No ładnie tylko czekałem aż padnie to stwierdzenie ;)
Ano zobaczymy czy tak wszystko same sobie...... ten tego ..... zrobicie :D

Ashanti 06.01.2012 14:17

Cytat:

Napisał szparag (Post 214026)
Oj tam do niczego :), jakiś skrajny feminizm, chyba, że, staniecie się samorodne :):)

no dobra ... :D może jeszcze w niektórych sprawach możecie się nam jeszcze przydać ... :D ;)
ale w sprawach warsztatowych Lejdysy są dzielne i świetnie dają sobie radę :Thumbs_Up:

no w końcu mamy świetnych 'nauczycieli' i pomocników :) ;)

majki 06.01.2012 14:52

Cytat:

Napisał maryjan (Post 214011)
A czym różni się Pan Mieciu w szopie od partaczy w Hądzie?

Eeee...np sprzętem (!) i wiedzą. :rolleyes: Akurat ci "partacze" mają dobrą opinię.
Cytat:

Napisał maryjan (Post 214011)
Życie masz jedno, nie spierd.l sobie go oszczędnością za 3 zł.

Cały czas mnie zastanawia jakież to wielkie zagrożenie niesie za sobą prostowanie rury jaką są lagi? To nie jest spawanie główki ramy ani półek. I jak widać oszczędnością "3zł" się nie zabiłem. :D

Poza tym zrobiłem to dla siebie i narazie nie planuję się pozbywać Afry. I żeby nie było, że kogoś do czegoś namawiam... ;)

Cytat:

Napisał Ashanti (Post 214024)
Już niedługo chłopaki nie będą nam do niczego potrzebni bo same sobie poradzimy

Jaaaasne, tylko ciekawe kto Wam będzie np. podnosił Wasze rumaczki. :hehehe: Coś mi tu Aniu pachnie seksmisją. :p

RAVkopytko 06.01.2012 15:13

Cytat:

Napisał Ashanti (Post 214024)
Tak trzymać!!! Już niedługo chłopaki nie będą nam do niczego potrzebni bo same sobie poradzimy.

Kopernik też była kobietą !!! :D ;)

strobus1 06.01.2012 20:29

:bow: dla Lejdisek walczących z materią. Kiedyś świętej pamięci kolega Paździerz odwiedził mnie w garażu - różne elementa sobie czyściłem benzyną i pędzelkiem. OPR zebrałem od kolegi...:confused: i jeszcze od młodziaków mnie wyzywał :)
Morał z historii taki: benzyna jest niezdrowa, może zniszczyć elementy gumowe i lakierowane (proszek jej b. nielubi), okrutna jest dla skóry rąk i zmysłu powonienia...
Uprasza się o stosowanie benzyny ekstrakcyjnej - tańsza, zdrowsza, nie ma obawy o stan uszczelniaczy czy lakieru.
Wilczyca powodzenia w temacie :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.