Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   jak odzyskać zgrabne lagi? czyli striptiz przedniego zawieszenia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11731)

wilczyca 05.01.2012 12:31

Oczywiście, że można się powymądrzać, wiem przynajmniej komu pozadawać pytania... :D

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 213736)
jesli moge sie troche powymadrzac ;)

1. srubke na dole lagi - ta pod ktora jest miedziana podkladka luzujemy na samym poczatku - tu akurat sie udalo bo nie byla jak widac mocno przyklejona klejem do gwintow - czesto jednak nie udaje sie jej odkrecic przy zdemontowanych sprezynach i trzeba uzywac badz specjalnego klucza blokujacego tloczysko badz klucza udarowego. jezeli sruba nie daje sie odkrecic i obraca sie wraz z tloczyskiem to odwracamy lage naciskamy nia na podloze i wtedy sprezyna blokuje nam tloczysko i srubke udaje sie odkrecic.


2. przy ponownym montazu stosujemy badz nowe podkladki miedziane badz stare poddajemy zmiekczeniu - bierzemy podkladke na drucik i ogrzewamy nad palnikiem gazowym do czerwonosci/bialosci, nastepnie tak rozgrzana wrzucamy do zimnej wody. dzieki temu ladnie sie uloza.

3. na gwinty srub dajemy odrobine sredniej mocy kleju do gwintow

4. do ponownego montazu gornej panewki i uszczelniacza uzywamy nabijacza o odpowiednio dobranym rozmiarze. cos jak to:

http://www.marek-sklep.com.pl/pl/p/P...lniaczy-48/751

do swojego amatorskiego uzytku zupelnie wystarczy poprosic znajomego slusarza/tokarza o wytoczenie odpowiedniej wielkosci gazdzetu np. z teflonu.

Tu zapewne nastąpi metoda prób, postaram się bez błędów - chroń rury :)

reszte napisal Wasilij. powodzenia ;)


ad.1 Śrubka puściła bez problemu, wątpię, żeby była przyklejona. Fakt - musiałam popracować rurą, żeby chciała zupełnie się wykręcić. Ale już bez sprężyny w środku.

ad.2 "Stara" podkładka traci swoje właściwości? A zahartowana i zmiękczona na czym zyskuje?

Cytat:

Napisał wasilczuk (Post 213689)
aluminiowy element jak zaciskasz w imadle to owijaj go szmatą lub ściskaj przez dwa kawałki drewna. poza tym nie mam zastrzeżeń ;D

Tak też zrobiłam przy drugiej sztuce.
Czasem dobrze jest coś robić w dwóch egzemplarzach, dopóki nie trzeba dwa razy z czymś ostro walczyć :vis:

eh... widzę, że będę musiała skończyć robotę... Rzuciłam zbyt chwytliwym tematem ;) i widownia się zebrała...

wasilczuk 05.01.2012 12:50

na herbatę zamiast kubka polecam termos ;)

szynszyll 05.01.2012 13:19

miedziana podkladka po rozgrzaniu i szybkim schlodzeniu mieknie, a w miejscu w ktorym jest ma za zadanie uszczelniac, zeby sie olej nie wylewal. jezeli jest mieka to pod naciskiem sruby odpowiednio sie ulozy i spelni swoje zadanie.

przy skrecaniu lag wkrec dolna srube do momentu kiedy zacznie Ci sie obracac z tloczyskiem, nastepnie zamontuj panewke i uszczelniacz, nastepnie sprezyne i korek gorny. odwroc lage, oprzyj o podloge i nacisnij - wtedy bedziesz mogla dociagnac dolna srube - sprezyna swoim napieciem przytrzyma Ci obracajace sie tloczysko. teraz trzeba ponownie odkrecic gorny korek i mozna nalac oleju ale to juz 'sama przyjemnosc'.

simon1977 05.01.2012 17:49

Cytat:

Napisał wasilczuk (Post 213752)
na herbatę zamiast kubka polecam termos ;)

Właśnie chciałem nieśmiało zauważyć, iż przy zielonej to może nie działać prawidłowo.
Ale :bow:

Ashanti 05.01.2012 20:50

No no no ... :brawo: i to mi się podoba :brawo: :bow: :Thumbs_Up:

Lejdisy działają. :blues:

Super Wilczyca :brawo: ... my też możemy dużo zdziałać, tylko nam Lejdiskom więcej wiary w siebie i we własne możliwości potrzeba. ;)

Coś mi się wydaje że w Dziale Lejdis trzeba nowe wątki stworzyć :D:

- Warsztat Lejdis (Lejdisowy dział techniczny)
- Lejdisowe Podróże - te całkiem małe, średnie i duże

:at: :D :Thumbs_Up:

podos 05.01.2012 21:47

He, he, czasem mam wrazenie ze afripedie piszę dla siebie.

http://faq.africatwin.com.pl/index.p...zeniu_przednim


Poznajesz zdjęcia? ładnie nie?


Poproszę zdjęcia do drugiej cześci. Instrukcja czeka na Ciebie:)

pozdro Lejdisko

maryjan 05.01.2012 21:58

Cytat:

Napisał wilczyca (Post 213669)
Hej hej!
W międzyczasie oddam też do prostowania półki [rury już wyprowadzone pięknie]

Ekhm... prostowanie półek? Prostowanie lag (to już prędzej ale też nie zalecam)? Dziewczyno chcesz długo w zdrowiu jeździć?

fabrizio13 05.01.2012 22:35

Dziękuję za super fotorelacja mam ją już na kompie :) i na pewno będę tam jutro zaglądał przy wymianie sprężyn w swojej Afri ;)

Kastorcodex 05.01.2012 22:57

Super opis. Sam się jakoś nie zebrałem choć zdjęcia robiłem.
Co do kleju na nakrętki, ja odradzam, dobrze wyżarzona podkładka jak się ułoży to śruby nie puści.
Dokręcanie tłoczyska na skręconej ladze może Lejdiskom sprawić trochę trudności. Ja ciężki chłop nie jestem ale od płci pieknej zacniejszy w wagę i sam rady docisnąć nie dałem.
Pamiętaj o wymianie miedzianych panewek. Przy składaniu zaopatrz się koniecznie w nabijacz bez dobrego spasowania może się wysunąć jedna z miedzianych panewek i się zrobić przykrość.
Ja bym rur nie prostował tylko kupił nowe, a jak jeszcze nie jest za późno i nie kupiłaś nowych części i oleju to przemyśl wymianę zawiechy na coś z regulacją. Jak zrobiłem sobie rachunek sumienia to teraz właśnie żałuję, że tak nie zrobiłem.

maryjan 05.01.2012 23:27

Panowie ja wiem, że się zachwycacie, że kobitka sama zrobiła co zrobiła ;).

Ale naprawdę nie rozumiem, że w tylu wypowiedziach NIKT nie pokusił się o naprowadzenie dziewczyny na dobrą drogę. Prostowanie alu półek skończy się w najlepszym wypadku... ,a lagi też majątku nie kosztują w porównaniu do zdrowia.

Piszecie o super hiper ciuchach, buzerach, butach za tysia i więcej a nie zapobiegacie partactwu technicznemu od którego może zależeć zdrowie i życie.
Może już za stary jestem i trochę przewiduję za dużo. Zresztą każdy zrobi jak uważa.

http://www.youtube.com/watch?v=XzkVBEnZ79I
Obejrzycie i pomyślcie do czego prowadzą wady/zmiany w materiale (gdzieś od 2:20 dla niecierpliwych)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.