Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Samochód miejski 4-5 lat - jaki wybrać? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20472)

Zet Johny 14.03.2014 09:04

Samochód miejski 4-5 lat - jaki wybrać?
 
Cześć wszystkim.
Mam dług wdzięczności wobec koleżanki która rozgląda się za samochodem miejskim. Interesują ją samochody małe segment A - bodajże się to nazywa.
Silnik benzyna raczej powyżej litra, 5-cio drzwiowy.
Wiek samochodu 4-5 lat.
Cena do 30 tys.

Z jej typów to już się jej podoba:
Toyota Yaris
Opel Corsa
Citroen c3

Podobać to się mogą różne rzeczy ale jeśli chodzi o niezawodność to chciałbym jej coś wskazać czego należy szukać.

Poradźcie bo na pewno macie doświadczenia z takimi samochodami.

ArtiZet 14.03.2014 09:17

Fabia ?

Marcin-BB 14.03.2014 09:17

Nie napisałeś jaki budżet.
Jak kasa nie ma znaczenia to może być ford, citroen czy cokolwiek. Pozna okoliczne serwisy i zaprzyjaźni się z mechanikami itp:D
Jeśli budżet 15 tyś i więcej to yaris- najlepiej z silnikiem 4-cylindrowym. Ten litrowy jest ok- ale jak kiedyś zechce pojechać nim na wakacje to 3 cylinderki będą się męczyć w trasie.
Jak ma być tanio- fiat panda. Duża podaż używek pozwala wybrać sobie wersję i kolor. Silnik 1.2- prosty i tani w obsłudze.
Znasz mój telefon- jak byś coś miał w naszych stronach to dzwoń- też mam dług u Ciebie:)

jkb^^ 14.03.2014 09:19

Honda Jazz od 2010 roku, moja Mama ma od nowości zero problemów, auto bardzo dobrze wyposażone, praktyczne i ekonomiczne, silnik benzyna 1.4 100km, skrzynia ekonomiczna 5 można już przy 40km/h zapiąć. Trochę niedostatku jest przy prędkościach autostradowych przy 140km/h silnik wyje ale to z racji miejskiego zestopniowania skrzyni. Silnik Hondowski lubi wysokie obroty. Wygodne fotele, duży bagażnik, podnoszona kanapa z przestrzenią pod siedziskiem, bardzo dobra widoczność, precyzyjna skrzynia, dobre nagłośnienie, no i dużo bajerów z zakresu bezpieczeństwa - to zalety samochodu. Szczerze polecam. :)
Coś tego typu:
http://otomoto.pl/honda-jazz-1-4-ele...C31841459.html

Ja osobiście jeżdżę służbowo Fabią II 2011r 1.6TDI CR, mam najechane 100kkm, super auto żadnych problemów a dynamika do pozazdroszczenia :D

Marcin-BB 14.03.2014 09:26

Fabia- tylko silnik 1.4 MPI 60 KM lub 1.4 16V 75KM. Przerabiałem temat na własnej skórze. Minusem wersji 1.4MPI jest ubogie wyposażenie- bo zwykle były łączone z najtańszymi wersjami, no i jak ma być do 5 lat to takiej nie znajdziesz. Nudne auto, ale bez jakichś dużych minusów.
Jazz- super. Ale nie jest tani- części i serwis droższe niż u porównywalnych aut japońskich i europejskich. Jeśli chodzi o funkcjonalność i frajdę z jazdy to bije na głowę konkurencję- zwłaszcza wersja 1.4. Mam taką w rodzinie od 5 lat i jest bardzo OK. Polecam.

Zet Johny 14.03.2014 13:05

Marcin właśnie o Tobie pomyślałem jak mi koleżanka wyjawiła swoje pragnienie posiadania samochodu - będę dzwonił.

Cena graniczna to 30 tys.

Co myślicie o Corsie?
Czterocylindrowa Yaris to jaka pojemność?

Boję się tych silniczków o małej pojemności i stosunkowo dużej mocy. Nie wierzę że wyżyłowany silnik będzie niezawodny.

graphia 14.03.2014 15:03

Wiesz co? Ja jeżdżę Nissanem Note. Mały na zewnątrz, duży (na prawdę duży - bo długi) w środku. Szukaj z silnikiem 1600 ccm o mocy 110 KM - zdziwisz się jak to popierdziela :)
Ja swoim przejechałem 32 tys km - zupełnie bezproblemowo...
Zadzwoń do mnie - opowiem Ci o tym modelu i silniku :)

arty1 14.03.2014 15:17

Polecam
Nissam Micra, mam od nowości, na liczniku około 50tkm i zero napraw.
Auto zapierdziela aż miło, fajnie wyposażone, chętnych na odkupienie wśród znajomych mam już ustawionych w kolejce ;]
U nas w Białymstoku Micry latały n Lkach, znam przypadki zajeżdżenia Micry po 500 000 na nauce jazdy!
Znajomy po 300 000 wymienił silnik z anglika za 800zł.
Yaris też polecam, ale 4 gary.

gdziala 14.03.2014 15:33

Kupilem zonie Yarisa z silnikiem 1.33 6 biegöw. Nic sie nie psuje,oszczedny i przyjemnie sie jedzie i na trasie i w miescie :Thumbs_Up:

Ziarko 14.03.2014 16:53

Suzuki Swift ? Jako miejskie super autko.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.