Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

szparag 15.03.2013 09:31

Wiem, dlatego proszę kogoś o to , bo to troszkę czasochłonne, a inginerów nam tu nie brak :).

matjas 15.03.2013 09:51

Cytat:

Napisał Scorpi (Post 300127)
Żebyś sie nie przeliczył. Na kilko motkach sprawdzony temat i raczej idze to w druga strone. Moto ma cieżej i pali wecej... chyba że zalezy ci na spalaniu przy długich przelotach ze stałą średnią predkością.

u nas w PL GSF1200 jest raczej używany do jazd na jednym kole i palenia gumy ale w USA jeździ się tym daleko i faktycznie zakładają tam zębatkę +1 z przodu.
esperyment podejmę jednak dopiero po jednym sezonie jazdy tak myślę, jak będę wiedział czego tak naprawdę potrzebuję.
większego spalania spodziewałbym się w przypadku motków małej pojemności i mocy - tu jest taki zapas i mocy i momentu, że nie obawiałbym się, że moto będzie miało 'ciężej'.
faktycznie jednak, kończąc już OT, jest to trochę szukanie 'magi do zupy', żeby nie powiedzieć inaczej. GSF w sumie i tak mógłby mieć tylko dwa biegi jak dla mnie 1 i 5. reszta wydaje się dodatkiem na poprawę humoru.

matjas

Poncki 15.03.2013 10:11

1 Załącznik(ów)
Patent z koszem NTV bardzo fajny.
Wstępnie wymienię sprężyny, a jak nie pomoże, będę myślał dalej.

Pojawiły się kolejne pytania :D

- jak zeskrobać starą uszczelkę pokrywy sprzęgła. Głównie chodzi o to żeby pokrywy nie zniszczyć.

- Jakie stosujecie uszczelki do dźwigni sprzęgła (ta która wchodzi w dekiel). Ktoś napisał, że zwykły oring ale dobrałem się do tego i mam wątpliwości. Uszczelniacz wygląda tak (sorki za jakość):

Załącznik 38619

Czy ktoś ma sprawdzony patent na co to wymienić?

wolly 15.03.2013 10:21

jakoś nie widziałem żeby tójka Ciborowa jakoś koślawo jechała , ale fakt procentowo może być lipa ,to jak z drajwerem jeden 70 drugi 100kg i już jest zagadka

majki 15.03.2013 10:22

Cytat:

Napisał Poncki (Post 300146)
Czy ktoś ma sprawdzony patent na co to wymienić?

Pan Hąda: 11 Uszczelka olejowa, 12X18X5 (ARAI) 001 20,91 PLN
http://czescihonda.motorista.pl/szuk...,XRV650K,15108,

szparag 15.03.2013 10:34

Cytat:

Napisał Poncki (Post 300146)
Patent z koszem NTV bardzo fajny.
Wstępnie wymienię sprężyny, a jak nie pomoże, będę myślał dalej.

Pojawiły się kolejne pytania :D

- jak zeskrobać starą uszczelkę pokrywy sprzęgła. Głównie chodzi o to żeby pokrywy nie zniszczyć.

- Jakie stosujecie uszczelki do dźwigni sprzęgła (ta która wchodzi w dekiel). Ktoś napisał, że zwykły oring ale dobrałem się do tego i mam wątpliwości. Uszczelniacz wygląda tak (sorki za jakość):

Załącznik 38619

Czy ktoś ma sprawdzony patent na co to wymienić?

Albo tak jak napisał Majki, albo wizyta w sklepie z uszczelniaczami i podanie wymiarów. :) to jest simering nie o-ring.

Co do uszczelki, to profesjonalnie nazywa się to skubing&skrobing :), niech cię ręka boska broni przed cud chemią, bo ona zazwyczaj zżera lakier. Fajna do samochodów, ale lipa do motocykli.

Cytat:

Napisał wolly (Post 300149)
jakoś nie widziałem żeby tójka Ciborowa jakoś koślawo jechała , ale fakt procentowo może być lipa ,to jak z drajwerem jeden 70 drugi 100kg i już jest zagadka

Moim zdaniem będzie to zajebiście śmigać nawet na oryginalnych zębatkach. W obliczeniu chodzi raczej o to , by było wiadomo jaka jest dokładnie różnica, po tej przekładce i jak ją zmieniać na przyszłość.
Pozdrawiam

Poncki 15.03.2013 10:45

Dzięki Majki :Thumbs_Up:

Szparag, simering może być bez aluminiowego pierścienia?
Takiego chyba nie dostanę w zwykłym sklepie, czy się mylę?

A jeśli chodzi o uszczelkę dekla to rozumiem, że trzeba sobie radzić domowymi sposobami?

szparag 15.03.2013 11:19

Może być zwykły.
Pozdr.

Poncki 15.03.2013 11:23

Dzięki.

wolly 15.03.2013 12:46

Cytat:

Napisał szparag (Post 300154)
Moim zdaniem będzie to zajebiście śmigać nawet na oryginalnych zębatkach. W obliczeniu chodzi raczej o to , by było wiadomo jaka jest dokładnie różnica, po tej przekładce i jak ją zmieniać na przyszłość.
Pozdrawiam

Chyba chodzi tylko o to ze Cibor wykazał się zaradnością i stara szkołą mechaniki a nie wymieniactwa ,chwała mu za to, jest to patent bardzo fajny nie rujnujący kieszeni posiadacza yungtamera a te kilka procent w tą czy w tą to chyba nie gra roli no chyba ze ktoś ciągle liczy ile obrócił się wałek zdawczy . W tym temacie chodzi chyba o to żeby się dzielić wiedzą praktyczną wielki ukłon że Ci się chciało opisać pewne czynności co dla jednych jest banalnie proste a dla niektórych SF . Zmiana Kosza od NTV jest alternatywą jeden to akceptuje i się cieszy z jazdy drugi szuka oryginału - płacze i płaci .Dzielmy się wiedzą :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.