Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

madafakinges 14.03.2013 15:17

Czytałem kiedyś o tym, że na ori filtrze afra lepiej chodzi... masz jakieś doświadczenie z tym? Wydaje mi się to raczej mało prawdopodobne, a na pewno mało wyczuwalne...

szparag 14.03.2013 15:21

Cytat:

Czytałem kiedyś o tym, że na ori filtrze afra lepiej chodzi... masz jakieś doświadczenie z tym? Wydaje mi się to raczej mało prawdopodobne, a na pewno mało wyczuwalne...
Nie odnotowałem, żadnych różnic, w pracy, oryginalny wygląda na taki co by mógł troszkę lepiej filtrować drobne pyłki. Moim zdaniem to kolejny efekt placebo, jak pomiędzy Denso, albo NGK ( mowa o wymianie świec NGK, na DENSO, a nie oryginalnych NGK, na podróby )
Ps, jak rozumiem to "ori", to filtr oryginalny.

ATomek 14.03.2013 16:50

W nawiązaniu do świec; pytanie- czy i na co wymieniać?

Zakładamy, że produkty oryginalne są wytwarzane w firmach z tradycjami i certyfikowaną jakością.
O podróbkach Denso nie słyszałem, natomiast NGK są z nadrukiem czarnym i niebieskim. Z jakiegoś powodu, podróbki nie mogą wyglądać jak oryginały o zastrzeżonym wyglądzie. A nawet wspomniane spadające podkładki to przykład, że tłocznia, zaciskarka, czy jak tam zwać nie trzyma o włos wymiarów.
Spadającą podkładkę zobaczymy, ale narasta podejrzenie o ceramikę, materiał na elektrody, ogólną kontrolę jakości...
Naprzeciwko stawiamy doświadczenie innych, że nie patrzą czy niebieskie, czy czarne, że przejechali 70kkm i nic nie wybuchło.

Mój Kuba ma za sobą zacier silnika z całkowitą blokadą tylnego koła przy końcówce wyprzedzania tira z powodu odłamanej górnej elektrody w świecy, która nie była skorodowana, czy podejrzana. Zestawienie kosztów naprawy daje do myślenia.
Wiem, młody na dwusuwie...

To tak dla statystyki... :)

Cibor klv 14.03.2013 22:26

Cytat:

Napisał szparag (Post 299893)
Ma to sens, ale jeśli potrzeba wymienić cały kosz, nie widzę potrzeby robienia czegoś takiego przy wymianie samych elementów eksploatacyjnych, to trochę tak jakby zmieniać zaciski bo skończyły się klocki. Ale patent zajebisty i należy go napisać na niebiesko, jak możesz to proszę zmień kolor.

Racja, zależy ile co kosztuje. Ja to kompletne sprzęgło znalazłem za 150 zł :) Chociaż w moim przypadku kosz oryginalny był do wyrzucenia. Cała operacja jest banalnie prosta zdejmujemy stare sprzęgło oraz koło zębate z wału i to zakładamy od NTV.

http://img187.imageshack.us/img187/7653/10ce0.jpg

Przełozenie w Deauvilce 67x38 (ilość zębów na koszu x ilość zębów na wale korbowym) oryginalne 68x36. Przełożenia nieznacznie się wydłużą o jakieś 6% w stosunku do oryginału... czyli przełożenie oryginalne 1,888 i nowe 1,763 ... co daje 93,7 % oryginalnego przełożenia... prawdopodobnie będzie to porównywalne ze zmianą o jeden ząb (dodany) na przedniej zębatce w przełożeniu finalnym. Tak mi się zdaje, ale mogę się mylić.

http://img129.imageshack.us/img129/4186/12vz5.jpg

szparag 14.03.2013 23:33

Podoba mi się ten patent :)
Może jakiś "matematyk" policzyć dokładnie te przełożenia ??. I jak zniwelować różnice by był standard ?? ile zębów gdzie zmienić ??.
Wiem że to nie skomplikowane, ale przyznam, że brak mi czasu.
Tak by był komplecik :)

matjas 15.03.2013 09:00

ło! patent super!
zmiana o jeden ząb z przodu jest dużą zmianą ale /o ile nie odbije się to niekorzystnie na ślizgu łańcucha/ można założyć faktycznie o jeden ząbek mniejszą.
16/45 oryginału daje 2.812
15/45 daje 3.000

różnica około 6,15% o ile się nie pierdyknąłem.
czyli leczyłoby kwestię.

sam mam teraz zapokuszenie coby do bandziora wrzucić jeden ząb więcej do przodu. z brakiem mocy nie będzie raczej problemu natomiast spalanie przy 100kmh powinno lekko spaść i o to mi chodzi.

matjas

szparag 15.03.2013 09:20

Cibor dodał, matias ujął i mamy na zero :), może to ktoś dokładnie policzyć ??.

Scorpi 15.03.2013 09:23

Cytat:

Napisał matjas (Post 300119)
ło!

sam mam teraz zapokuszenie coby do bandziora wrzucić jeden ząb więcej do przodu. z brakiem mocy nie będzie raczej problemu natomiast spalanie przy 100kmh powinno lekko spaść i o to mi chodzi.

matjas

Żebyś sie nie przeliczył. Na kilko motkach sprawdzony temat i raczej idze to w druga strone. Moto ma cieżej i pali wecej. Spróbować możesz ale ja bym sie nie spodziewał mega wyników. No chyba że zalezy ci na spalaniu przy długich przelotach ze stałą średnią predkością.

Cytat:

Napisał szparag (Post 300126)
Cibor dodał, matias ujął i mamy na zero :), może to ktoś dokładnie policzyć ??.


yyy do tych oblczeń to jeszcze brakuje przełożenia całkowitego skrzyni biegów... no i dokłądny obwód koła to bedzie mozna jeszcze obliczyć prędkość przy danych obrotach silnika.

szparag 15.03.2013 09:28

przełożenie jest w serwisówce.

Lupus 15.03.2013 09:29

Eeee to czysta matemetyka z 5 trybikami


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.