Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Recenzja kilku produktów z aliexpress - może się komuś przyda (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40734)

MateuszPL 02.08.2021 16:48

Recenzja kilku produktów z aliexpress - może się komuś przyda
 
9 Załącznik(ów)
Cześć,

Ostatnio kupiłem trochę "szpeju" do CRF1100 i podzielę się dla potomnych swoimi subiektywnymi wrażeniami:

1. Handbar protectors - stalowe, kupione z linku

W mojej ocenie porządnie wykonane, śmiało mogę polecić. Choć nie spotkałem się z takim montażem do śrub od trzymania kierownicy, wyglądają solidnie, a nawet miały okazję się wykazać i wszystko nadal jest na swoim miejscu.

Załącznik 108420

2. Naklejki, protektory na bak dla CRF1100 z linku:

Cieniutkie naklejki, a nie protektory w mojej ocenie. Mam ATAS, a te na pewno są do zwykłej, także na to polecam zwrócić uwagę. Osobiście zamiast takiego czegoś, zamówiłem "gumy" w hondzie na boki i są świetne, przy okazji trzymają jak się chwycimy nogami. Generalnie nie dla mnie.

Załącznik 108421

3. Podwyższenie kierownicy z linku:

Wyglądają porządnie, choć sam nie zamontowałem jeszcze. Póki co za dwa tygodnie jadę poważny trip zrobić i będę wiedział czy są mi potrzebne.
(Wymoderowano treść - sprzedaż bez opłaconej składki)

Załącznik 108428

4. Oparcie na kufer centralny z linku:

(Wymoderowano treść - sprzedaż bez opłaconej składki)
Jest miękka, na taśmie 3M, nie wiem jak się sprawdzi, raczej powinno. Widziałem, że inni producenci takie oparcia robią na przewierty kufra i montaż na śruby, ta na klej. Czy wytrzyma? Ciężko ocenić.

Załącznik 108427

5. Fotel Naturehike z linku:

Dla mnie bardzo wysoka jakość i w sam raz na wyprawy, jeżeli oczekujemy wygód :)

Załącznik 108423

6. Osłona przed wiatrem na ręce z linku:

Dość przyzwoicie wykonany produkt i spełnia swoje zadanie, choć oczywiście nie niweluje całkowicie poczucia wiatru, na chłodne dni trochę ratuje. Podczas montażu zarówno oryginalne plastikowe (OEM), jak i te nakładki są dość specyficznie montowane na taką śrubę, która bardziej przytrzymuje handbary, niż je "mocuje". Ciekawe doświadczenie i już teraz rozumiem, czemu konieczne są stalowe protektory handbarów, te to bardziej ozdoba i ochrona przed gałązkami :)

Załącznik 108422

7. Siatka mesh na fotel z linku:

Dopiero założyłem, dopasowanie takie sobie, sprawdzę dopiero. Informacyjnie wysyłają na przód i tył (w sensie dla pasażera). Ponoć coś ma wentylować, zobaczymy :)

Załącznik 108425

8. Osłona pojemniczka płynu hamulcowego z linku:

Fajnie wygląda, ale czy ochroni to nie wiem, coś na pewno, bo jakieś podparcie jest, jednak dość specyficzne miejsce zbiorniczka, więc trzeba mieć "szczęście", żeby tam czymś trafić, na pewno nie zaszkodzi.

9. Poszerzenie stopki bocznej z linku:

Jak dla mnie, absulutny hit i must have :)

Załącznik 108424

10. Plastikowe naklejki na ekrany Hondy z linku:

Tak jak wyżej, must have, ekrany delikatne, trzeba osłaniać, a w hondzie bardzo drogi element + spore problemy z dostępnością.

Załącznik 108426

W sumie tyle, jeżeli o czymś nie powiedziałem, a macie dodatkowe pytania, piszcie pod postem, postaram się udzielić odpowiedzi.

Tank 02.08.2021 18:48

Protektory protektorów... Zachwycający pomysł godny GSa. :D

Wysłane z mojego BISON przy użyciu Tapatalka

nabrU 02.08.2021 19:18

No ale te pierwsze kawałki plastiku ciężko protektorami nazwać. Więc jakis to sens może i ma. Ja tam wole wydać na prawdziwe protektory czyli Barkbusters.

WojtasA 02.08.2021 20:00

O widzę kolega chciał zdążyć przed nowym VATem:D

Novy 02.08.2021 21:17

Od siebie dodam - oparcie jest na kufer centralny, nie na tankbag ;)

Oraz z tym podwyższeniem kierownicy to jednak bym uważał - już pomijam możliwość samozniszczenia podczas paciaka, ale w podróżach po np. Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. :)

Pils 03.08.2021 06:56

Cytat:

Napisał Novy (Post 743013)
Od siebie dodam ...
ale w podróżach po np. Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. :)

Co masz na myśli?

Novy 03.08.2021 07:05

Cytat:

Napisał Pils (Post 743042)
Co masz na myśli?

Za elementy, które nie mają certyfikatu dopuszczenia do ruchu (tzw. ABE) w najlepszym wypadku może być mandat. Jednak ostatnimi czasy są takie nagonki na motocyklistów, że może się skończyć odholowaniem motocykla, jako niezdatny do jazdy.

Niemiecka Policja robi pokazowe zatrzymania np. do programów telewizyjnych.
Ktoś kiedyś tu (na Forum) wstawiał filmik z yt jak chyba nawet Polaka przeczołgali za klamkim z aliexpres.

next22 03.08.2021 10:02

Novy myślę ze te programy to jakieś reżyserowane są :):):)
Czasem jak patrzę co jeździ po DE to w Polsce by to przeglądu nie przeszło :):)

MateuszPL 03.08.2021 10:45

Cytat:

Napisał Novy (Post 743013)
Od siebie dodam - oparcie jest na kufer centralny, nie na tankbag ;)

Oraz z tym podwyższeniem kierownicy to jednak bym uważał - już pomijam możliwość samozniszczenia podczas paciaka, ale w podróżach po np. Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. :)

Jasne, już poprawiłem, dzięki :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.