Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Podłączanie USB/zapalniczki w gniazdo w czaszy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30354)

StrzeLuk 10.10.2017 22:07

Podłączanie USB/zapalniczki w gniazdo w czaszy
 
Cześć,

W związku z chwilą wolnego i zbliżającym się końcem sezony wziąłem się za porządne podłączenie gniazda USB pod zasilanie w NAT. Wszystko ładnie rozłożyłem, znalazłem dodatkowe gniazdo, polutowałem wszystko i mam problem po podłączeniu... efekt widać na filmie. Z podłączonym gniazdem światło długie zaczyna migać :vis:

Do seryjnej wtyczki w motocyklu wchodzą 4 przewody. Miernikiem sprawdziłem na których jest napięcie i jaka jest polaryzacja. Raczej trudno się pomylić.

Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak się dzieje? Skróciłem już kable od gniazda USB i nie dam rady do podłączyć pod aku bezpośrednio.

nabrU 10.10.2017 22:44

Złącze pod czachą ma 4 przewody:
- czerwono / żółty - 12V po stacyjce,
- zielony - masa,
- niebieski - lampka świateł drogowych na wyświetlaczu,
- niebiesko/czarny - lampka świateł przeciwmgłowych.

Sprawdź czy nie podłączyłeś gniazda USB pod niebieski przewód.

Czy ja dobrze widzę, że robisz to wszystko na odłączonej wtyczce od wyświetlacza? Nie dziw się więc, że jaja się dzieją.

StrzeLuk 10.10.2017 22:54

Dobra. To już wiem, że na bank coś źle podłączyłem. Sprawdzałem miernikiem i tylko ta para przewodów dawała 12V ale od czasu technikum minęło 15 lat i wiedza uleciała. Jutro rano do tego usiądę jeszcze raz. Dzięki za info o oznaczeniach przewodów, bo w instrukcji jakoś tego nie umiałem znaleźć.

StrzeLuk 11.10.2017 11:25

Poprawione. Pomyliłem przewody i podłączyłem masę pod niebieski. Teraz wszystko działa jak należy. Dziękuje za pomoc.

P.S. Oczywiście zostały mi w ręku dwie spinki do plastików, ale to już ogarnę następnym razem, bo nie chce mi się teraz wszystkiego ściągać


Pozdrawiam,

Łukasz

Franz 11.10.2017 13:42

Masz gniazdo USB więc cały czas pobiera prąd. Zrobiłeś tak ,że jest prąd tylko po włączeniu stacyjki czy non stop . W drugim rozwiązaniu trzeba dodatkowy wyłącznik gdyż rozładuje Ci akumulator po tygodniu
Jeśli rozwiązanie pierwsze to nie będziesz mógł ładować podczas postoju

siwy 11.10.2017 14:04

W NAT kostka pod gniazdo zapalniczki działa przy włączonej stacyjce

StrzeLuk 11.10.2017 14:04

Cytat:

Napisał Franz (Post 552147)
Masz gniazdo USB więc cały czas pobiera prąd. Zrobiłeś tak ,że jest prąd tylko po włączeniu stacyjki czy non stop . W drugim rozwiązaniu trzeba dodatkowy wyłącznik gdyż rozładuje Ci akumulator po tygodniu
Jeśli rozwiązanie pierwsze to nie będziesz mógł ładować podczas postoju

Przez cały sezon miałem podłączony bezpośrednio pod aku i nigdy się nie rozładował. Motocykl stał po 2 tygodnie nie jeżdżony. Teraz przepiąłem na stacyjkę. Do tej pory nie potrzebowałem ładowania bez kluczyka w stacyjce, więc raczej już nie będę potrzebował. Jakby co to sobie zrobię dodatkowe złącze pod kanapą, które będzie cały czas on-line.

07 A-gent 11.10.2017 20:55

Fajny patent dla jazdy w korkach!

KarolSlask 22.08.2018 16:11

czesc,

mam pare pytan, czy mozesz mi podać Twój numer telefonu musze zadzwonic, jak zdjec tą czache do zamontowania samodzielnie gniazda zapalniczki, chodzi mi o StrzeLuk kolege,

Emek 22.08.2018 16:29

Cytat:

Napisał KarolSlask (Post 596319)
czesc,

mam pare pytan, czy mozesz mi podać Twój numer telefonu musze zadzwonic, jak zdjec tą czache do zamontowania samodzielnie gniazda zapalniczki, chodzi mi o StrzeLuk kolege,

To nie jest fizyka kwantowa.

Uważać trzeba coby nie pourywać bolców.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.