Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Wpuść chama do biura, to Ci atrament wypije. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30858)

Misza 18.12.2017 18:40

U mnie też samokontrujące z kołnierzem stalowym... Poza tym, tam nic się nie kręci nie drga jakoś specjalnie i dociska ramiona dogbonesów i amora do tulejek w łozyskach i jeśli łożyska nie zapieczone to jak to ma sie odkręcać niby jeśli skręcone dobrze?

CzarnyEZG 20.12.2017 12:18

Wymontowałem i sprawdziłem amor.

Według instrukcji, którą podesłał Raf, nowy ma wykazać nacisk 27 kg,
limit serwisowy to 20 kg.

mój wykazał 12 :/

Czyli leci do regeneracji.

Sprężyna w stanie spoczynku ma 242 mm - czy dobrze czytam, że limit serwisowy to 231 dla nieobciążonej sprężyny?

CzarnyEZG 24.12.2017 14:30

W ramach przedświątecznych przygotowań umyłem łożyska.

Gdy zacząłem składać łozyska elementu w kształcie litery U zauważyłem, że brakuje dwóch wałeczków :/

Pytanie - składać tak jak jest? (będzie brakowało po jednym wałeczku na łożysko)
Jakie to może mieć konsekwencje?

Lub gdzie kupić łożyska? (może ktoś ma rozleciane i sprzeda same wałeczki?)

next22 25.12.2017 17:07

poszukam 'wałeczków :) jak coś dam znać
Tam siedzi to samo łożysko co w kiwaczce ?

Jarczoq 25.12.2017 17:30

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 562951)
Jakie to może mieć konsekwencje?

Żartujesz, czy podpuszczasz ?

CzarnyEZG 25.12.2017 20:35

next22 - według oznaczeń tak (jak patrzyłem na wielkości to wychodzi na to samo)

Będę zobowiązany :)

CzarnyEZG 26.12.2017 16:02

1 Załącznik(ów)
Na zdjęciu porzyczonym z forum zaznaczyłem w którym miejscu są feralne lożyska.

CzarnyEZG 30.12.2017 20:30

3 Załącznik(ów)
Dzięki Szynszyllowi dotarłem do łożysk i wałeczków i praca idzie dalej.

Wałeczków jest 25 i mają wymiar 2,5x 19 mm

W jednym z łożysk kiwaczki są inne, tzn krótsze - 14 mm.

Kolejna fota, to opona od Ramba.
Pytanie - czemu stara jest tak dziwnie zużyta?

bicio 02.01.2018 14:03

Normalnie jest zużyta i to się nazywa ząbkowanie opony. Nie wiem jaka jest oficjalna teoria na temat tego zjawiska, ale moja jest taka, że kostki o większej powierzchni przylegania bardziej się nagrzewają i przez to szybciej ścierają. Zjawisko jest bardzo zauważalne podczas jazdy po rozgrzanym asfalcie z dużą prędkością.

CzarnyEZG 08.01.2018 15:17

1 Załącznik(ów)
Dzięki za info.

Zatem jak dojdzie zębatka od Rambo i wróci Amortyzator od PKSa
zabieram się za przód.

Udało mi się wyczyścić i ponownie nasmarować łożyska w wachaczu (wyglądały ok, choć smar już także był z wodą)

Do wymiany idzie ślizg łańcucha (stary był w dwóch kawałkach i podcięty praktycznie do zera. Zaraz łańcuch jeździłby po wahaczu)

Wymieniłem filtr powietrza i posmarowałem wszystkie złącza elektryczne znajdujące sie w tył od silnika, czy warto tutaj jeszcze do czegoś zajżeć skoro motur tak rozebrany? (płyn hamulcowy wymieniałem w zeszłym roku, wtedy też rozbierałem tylny zacisk, płyn chłodniczy ma dwa sezony)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.