Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Przelot ,fakty i mity (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34489)

gumpinoga 12.03.2019 14:02

Przelot ,fakty i mity
 
post do zamkniecia.

wojtekk 12.03.2019 14:35

Stawiaj proszę kropki. Strasznie długie zdania Ci wychodzą i. Iezko Ci odpowiadać. Zrób edycje proszę.

Emek 12.03.2019 14:41

Robiłem takie kombinacje w obie strony. Pytałem mechanika czy nie należy gaźnika regulować i powiedział, że nie ma takiej potrzeby ale to było w singlu.

Wojtek, nie każdy jest miszczem poprawnej polszczyzny. Wyluzuj.

gumpinoga 12.03.2019 14:48

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 628288)
Stawiaj proszę kropki. Strasznie długie zdania Ci wychodzą i. Iezko Ci odpowiadać. Zrób edycje proszę.

uwziales sie na mnie ?,wykasuj posta i juz

madafakinges 12.03.2019 15:02

Fajny ten arrow, nie wiedziałem że robili takie dedykowane do xrv.

Wszystko co piszesz to prawda przelot może, choć nie musi spowodować wzrost spalania i zużycia oleju, powinno się ustawić gażnik pod niego jednak na 90% nikt tego nie robił.

Główną zaletą zmiany tłumika jest oszczędność masy i zmiana dźwięku, niestety może za tym iść zmiana charakterystyki oddawania mocy np. będziesz miał lepszy dół, ale stracisz moc na górze, albo pojawi się dziura na dole, a lepiej będzie ciągnął na górze.
Mało który tłumik poprawia moc moto w pełnym zakresie.
Podsumowując pojeździj na każdym tłumiku i zostaw ten, który najbadziej ci pasuje.

ps. ja bym zostawił ori

matjas 12.03.2019 15:08

się wzion zaobraził i nie wiadomo teraz o czym było pisane :D

w XL600 miałem po ori supertrappa. brzmiało to fantastycznie i BARDZO poprawiło dół. jednak to wszystko co spłynęło 'w dół' spłynęło z 'góry'.
po tym jak już miałem dość hałasu i wróciłem do orginalnego wydechu okazało się, że moto pracuje idealnie właśnie na nim - liniowo oddaje moc no i nie boli łeb.

PONOĆ przelot potrafi ciągnąć olej poprzez zmniejszenie ciśnienia wstecznego w kolektorze /backpressure/ no ale to głównie w przypadku motocykli gdzie są luzy na prowadnicach i stare, twarde uszczelniacze trzonków zaworów.
poza tym - wg mego doświadczenia aby moto brało olej trzeba się postarać. jeśli jeźdi się z głową to nic się nie dzieje póki silnik nie jest naprawdę w słabym stanie.

Strojenie owszem bo może zubażać mieszankę - ale od tego są obserwacje koloru świecy, spalania/100km itd, zachowania przy odpuszczeniu manety. Po zmianie na przelot zawsze warto być czujnym przez jakiś okres.
Potem też - żeby dowodu nie stracić :D

m

wojtekk 12.03.2019 15:16

Odpowiadając - forum to pisanie i czytanie. Szanujmy czytelników. Nie wiem, jak niskie muszą być standardy języka polskiego, aby grzeczną prośbę o stawianie kropek wziąć za uwzięcie się czy gnębienie.

Zgodnie z prośbą autora - zamykam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.