Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Honda CRF1100 - 2020?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34219)

madafakinges 24.09.2019 15:04

5 Załącznik(ów)
Załącznik 90895

Załącznik 90896

Załącznik 90897

Załącznik 90898

Załącznik 90899
Baaaardzo mi się podoba, zadupek taki sam jak w rally concept, mniejsza czasza, dzielone panele boczne... myślałem, że t7 jest ładna z przodu, ale przy nnat wygląda byle jak... tylko z wrodzonej sympati dla pomarańczy nie porównam ich tworów do nnat.

bukowski 24.09.2019 15:09

Cytat:

Napisał Pirania (Post 652655)
Zacytuje przyjaciela... Cyt "To tak jakbys kazał żonie chodzić w jednych butach cały rok...." :p:p:p

chciałabyś nam coś powiedzieć?

:)

a na poważnie, różne ludzie mają wymagania i oczekiwania. Mi wystarczy jedno moto, już nawet z liścia się wyleczyłem na rzecz elektrycznego roweru. A ścigi czy inne turystyki nigdy mnie nie pociągały.

muszel72 24.09.2019 15:17

MTS Enduro jak dla mnie. Ale nadal w cenie GSA. Jak już nowa ATAS będzie tyle kosztować to wybór będzie łatwiejszy:)

MarekM 24.09.2019 15:18

https://cdn.motor1.com/images/mgl/Rz...frica-twin.jpg

https://cdn.motor1.com/images/mgl/WR...frica-twin.jpg

https://cdn.motor1.com/images/mgl/1G...frica-twin.jpg

https://cdn.motor1.com/images/mgl/OY...frica-twin.jpg

https://cdn.motor1.com/images/mgl/WR...frica-twin.jpg

https://img.indianautosblog.com/2019...arter-296e.jpg

http://www.motorcycledaily.com/wp-co...319middle1.jpg

http://www.motorcycledaily.com/wp-co...92319top-i.jpg

http://www.motorcycledaily.com/wp-co...319middle2.jpg

M5Q 24.09.2019 17:05

Pełen media kit Hondy EU dla AT i ATAS 2020. 289 zdjęć w hi-res i lo-res oraz 2 opisy:

https://hondanews.eu/eu/en/motorcycl...europe-in-2019

zylek 24.09.2019 18:06

hmmm, nie zamienię swojej 2017 ale trochę rzeczy których brakowało dodali.
Zwróćcie uwagę że wyświetlacz jest dotykowy: https://youtu.be/9SN68DnxY98 od 1:00. Chyba w goldwing CarPlay obsługiwany jest z kierownicy albo tym joystickiem z baku, ciekawy kierunek! Zobaczymy czy zablokują sterowanie dotykiem w trakcie jazdy!?

Z drugiej strony dojrzewając jako motocyklista, NAT to moje drugie moto po DL650, zaczynam rozumieć, że NAT to ślepy zaułek. Na asfalcie nie jest tak dobra jak multistrada, S 1000 XR czy inne podobne sport turingi. Jeżdżąc w parze, to Gs jednak jest lepszy. W teren, jak stany albo przedzieranie się po innych krzaczorach, za ciężki! Problem jest taki, że da radę zrobić to wszystko na NAT, ale nie jest w żadnej z tych rzeczy najlepsza!

Idąc dalej, jest pytanie dlaczego Honda tak szybko i w tak dużym zakresie zmienia motocykl, w 4 lata dwie duże modernizacje!? Moim zdaniem, dlatego, że sprzedaż jest nie taka jak zakładali! To z kolei wynika ze złego zrozumienia rynku. Próbowali w 2015 zrobić motocykl, który się sprzeda jak GS, ale zaprojektowali go w duchu lat 90. Ma być na maxa prosty i do wszystkiego, ale rynek się zmienił! Ludzie już chyba nie chcą motocykli do wszystkiego, bo mogą sobie pozwolić na kilka motocykli! Wiem, wiem, Polska to inna sprawa, bo nielicznych stać na kilka motocykli! Tylko żeby w Polsce ten motocykl osiągnął sukces, musiał by kosztować w granicach 45tyś, to po pierwsze, a po drugie to Polska jest jednak malutkim rynkiem w porównaniu do Europy zachodniej czy USA! Niemal cały rok jeżdżę do roboty na motocyklu! W pracy parking dla motocykli ma z 400m długości, motorki stoją w rzędzie wzdłuż dwóch budynków parkingu piętrowego dla puszek. Z 400m „bierzących” motocykli, no może z 250m, bo tyle zwykle jest używane w pełni sezonu, NAT są 2 (słownie dwie). Niemcy, Szwajcarzy, Francuzi nie chcą NAT, bo do turingu z żona to maja K1600, do latania po górkach duka 1290, a jak chcą polatać w terenie to maja jakiegoś liścia lub co najwyżej 690! Oczywiście to tylko przykłady Marek/modeli.

Defacto, w 2016 oglądałem review NAT na YT, i gość powiedział wtedy w punkt, mniej więcej coś takiego: nie ważne, że NAT nie jest idealna, bo dzięki całemu potencjałowi marketingowo/technologicznemu, włożonemu w ten motocykl przez Hondę popchnie rynek ADV, tak że za 2-3 lata będziemy mogli wybierać i przebierać pomiędzy motocyklami ADV które będą idealne w wybranym zastosowaniu!

Chyba jestem trochę rozczarowany, bo wydaje się, że dałem się nabrać na ten czar marketingowy, a teraz honda robi nowe wersje AT jedna za drugą, szukając recepty na osiągniecie sprzedaży GSa! Tym samym powoduje, że wcześniejsze modele, tracą kaskadowo na wartości, w tym moja!:dizzy:

M5Q 24.09.2019 18:11

Taka uwaga co do polskiego cennika - myślę, że nie bez powodu ATAS 2020 na zdjęciu w cenniku nie posiada orurowania.
4 200 PLN drożej od 2019, ale ciekawe czy jeszcze czegoś braknie w standardzie...?

muszel72 24.09.2019 18:54

Chciałem dużego advenczura do jazdy w pojedynkę. ATAS wygrała z MTS i GSA o 1/3 ceny. Tym mnie zdobyła.

bukowski 24.09.2019 19:04

phone, media, settings.
to te rzeczy, których z radością unikam w czasie jazdy motocyklem. Apage!

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

MrWaski 24.09.2019 19:28

Cytat:

Napisał zylek (Post 652681)
Problem jest taki, że da radę zrobić to wszystko na NAT, ale nie jest w żadnej z tych rzeczy najlepsza!

Idąc dalej (...) Ludzie już chyba nie chcą motocykli do wszystkiego, bo mogą sobie pozwolić na kilka motocykli!

A dlaczego ma być najlepsza we wszystkim? Wystarczy, że radzi sobie w turystyce jak mało który motong. Tak jak śmigacze nie wjadą w teren, tak Africa nie wygra ze ścigaczami. Ale czy o to chodzi w turystyce ADV?!
A na dwóch motocyklach na raz, nie dam rady pojechać na drugi koniec Europy... by się gdzieś zapuścić w szutry z namiotem... :D

PS
Tak jak grzanetki, szyba i kufry to dla mnie podstawa w turystyce jaką preferuję, tak nowinki typu tempomat, przysiad gdy staniesz i wygodny wyświetlacz z BT, to coś co mnie bardzo mile zaskoczyło w nowej Królowej AS ES.

muszel72 24.09.2019 20:05

Dwa sezony temu kupując ATAS zakładałem, że będzie ze mną 5 lat. I tak długo zamierzam się z nią męczyć:) Znaczy, że z następną ja celuję nie w tą najnowszą a tą co będzie po niej?:dizzy:

spoco 24.09.2019 20:35

Ciekawe ile wersji wyjdzie do czasu jak ja będę się przesiadał bo kupiłem na jakieś 10 lat mam nadzieję :D jak będą szli tym tempem to będzie jakaś 6-7 generacja :D

zylek 24.09.2019 20:40

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 652691)
A dlaczego ma być najlepsza we wszystkim? Wystarczy, że radzi sobie w turystyce jak mało który motong. Tak jak śmigacze nie wjadą w teren, tak Africa nie wygra ze ścigaczami. Ale czy o to chodzi w turystyce ADV?!
A na dwóch motocyklach na raz, nie dam rady pojechać na drugi koniec Europy... by się gdzieś zapuścić w szutry z namiotem... :D

Nie chodziło mi o to, że ma być najlepsza we wszystkim! Może powinna być najlepsza w jednym! Może to by wystarczyło. Z zapuszczaniem się w szutry i spaniem pod namiotem pełna zgoda, ale czy do takich wyjazdów np kat 690 Enduro, nie będzie lepszy? 74 koni (pewnie po zmianie filtra i i innych dupereli będzie miał koło 80), 146kg na sucho, powiedzmy 160 kg na mokro + kolejne 10 żeby zrobić z niego motocykl do adv. Wiem, wiem, to KTM,ale jest jakiś, jest terenowy! To chciałem przekazać, że NAT okazała się dla mnie nijaka po pewnym czasie. Może z żeberkami, pękło cześć mojej miłości do niej, choć dalej uważam, ze to najlepiej wyglądający ADV :-)

GregoryS 24.09.2019 20:44

No troche to niepokojace. Kiedy byla premiera NAT ? Bodajze 2015 ? ATAS chyba weszla w 2016. W tym roku czyli 3 lata po premierze kupielem ATAS, i wyglada na to ze to ostatni rocznik. W 2020 wchodza nowe modele. Ciekaw jestem jak Honda ogarnie temat w kwestii dostepnosci czesci serwisow przy tak szybkiej rotacji.

spoco 24.09.2019 20:58

O ile nic nie pokrecilem zgodnie z prawem UE producent ma obowiązek dostarczać części na rynek minimum 10 lat po zaprzestaniu produkcji danego modelu. Jedynie wycofanie się hondy z rynku eu lub bankructwo może to zmienić ;)

PS: druga kwestia to sprzedało ich się tyle że będzie raczej spory zapas części używanych.

PS2: ktoś pisał że na zachodzie pod firmą jest mnóstwo motocykli ale tylko 2 Afryki. Bo w cywilizowanych krajach na dojazdy do pracy kupuje się inne motocykle. Taki widok jak w pełni okufrowany giejes jezdzacy codziennie 5km do pracy w korkach to tylko u nas. Tam się do tego używa drugie moto :) sam mam na miasto starego nakeda bo raz jest wąski i idzi w korku jak przecinak, a dwa nie szkoda mi go jak go w mieście obija lub ukradna.

Melon 24.09.2019 21:23

Dla tych co muszą mieć co najmniej trzy motury i każdy do czego innego.:D
https://www.youtube.com/watch?v=1JgnDag56pg

muszel72 24.09.2019 21:39

GregoryS- ATAS wejszła w 18 roku.

Novy 24.09.2019 22:19

Cytat:

Napisał spoco (Post 652706)
(...)
PS2: ktoś pisał że na zachodzie pod firmą jest mnóstwo motocykli ale tylko 2 Afryki. Bo w cywilizowanych krajach na dojazdy do pracy kupuje się inne motocykle. Taki widok jak w pełni okufrowany giejes jezdzacy codziennie 5km do pracy w korkach to tylko u nas. Tam się do tego używa drugie moto :) sam mam na miasto starego nakeda bo raz jest wąski i idzi w korku jak przecinak, a dwa nie szkoda mi go jak go w mieście obija lub ukradna.

Zdziwiłbyś się, ile u mnie pod pracą parkuje takich okufrowanych GejeSów :D

Myślę, że po prostu Niemcy są wierni marce.
Na parkingu pod moją pracą jest tylko moja NAT i jedna stara Afryka. Za to Beemki widać wszystkie możliwe modele i roczniki.

kristoch 25.09.2019 00:39

To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli. Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
NAT w ogóle nie widać też na ulicach pomimo, że jest sprzedawana o 3 dekady dłużej niż GS. Ma także same wady oraz żadnych zalet w porównaniu do niezniszczalnych i bezawaryjnych Multistrad czy GS-ów. Tam przynajmniej zwykły przegląd roczny jest 3 razy tańszy niż w NAT, a przegląd z zaworami w Multistradzie to jedyne 3kPLN (nie to co w NAT).
Też mi się zęby szczerzą do super nowoczesnej konstrukcji jak Crosstourer z początku millennium (sorry Emek ;-)), która sprzedaje się w milionach sztuk. Nie to co NAT. Pamietam jakich emocji dostarczył mi kiedyś CT na równiutkim szutrze, NAT nigdy mu nie dorównała :-).
Ponadto np. na 690R o wiele lepiej pokonuje się km i nie na darmo w jednej z NAT stoją klasie. To podobne przecież sprzęty.
Wreszcie cena - no wolałbym, żeby podnieśli jak co roku o inflację i nie zmieniali nic. Wtedy jasne byłoby, że winna jest inflacja, a tak nie wiadomo kto wróg.

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.

MrWaski 25.09.2019 03:51

Cytat:

Napisał zylek (Post 652704)
Nie chodziło mi o to, że ma być najlepsza we wszystkim!

Dokadanie tak napisałeś... ;)

Cytat:

Napisał zylek (Post 652704)
ale czy do takich wyjazdów np kat 690 Enduro, nie będzie lepszy?

Dla mnie odpada. Jeżdżę wszędzie z plecaczkiem.

madafakinges 25.09.2019 07:05

Cytat:

Napisał kristoch (Post 652727)
To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli. Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
NAT w ogóle nie widać też na ulicach pomimo, że jest sprzedawana o 3 dekady dłużej niż GS. Ma także same wady oraz żadnych zalet w porównaniu do niezniszczalnych i bezawaryjnych Multistrad czy GS-ów. Tam przynajmniej zwykły przegląd roczny jest 3 razy tańszy niż w NAT, a przegląd z zaworami w Multistradzie to jedyne 3kPLN (nie to co w NAT).
Też mi się zęby szczerzą do super nowoczesnej konstrukcji jak Crosstourer z początku millennium (sorry Emek ;-)), która sprzedaje się w milionach sztuk. Nie to co NAT. Pamietam jakich emocji dostarczył mi kiedyś CT na równiutkim szutrze, NAT nigdy mu nie dorównała :-).
Ponadto np. na 690R o wiele lepiej pokonuje się km i nie na darmo w jednej z NAT stoją klasie. To podobne przecież sprzęty.
Wreszcie cena - no wolałbym, żeby podnieśli jak co roku o inflację i nie zmieniali nic. Wtedy jasne byłoby, że winna jest inflacja, a tak nie wiadomo kto wróg.

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.

:Thumbs_Up::Thumbs_Up:

turas 25.09.2019 09:11

Cytat:

Napisał kristoch (Post 652727)
To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli. Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
NAT w ogóle nie widać też na ulicach pomimo, że jest sprzedawana o 3 dekady dłużej niż GS. Ma także same wady oraz żadnych zalet w porównaniu do niezniszczalnych i bezawaryjnych Multistrad czy GS-ów. Tam przynajmniej zwykły przegląd roczny jest 3 razy tańszy niż w NAT, a przegląd z zaworami w Multistradzie to jedyne 3kPLN (nie to co w NAT).
Też mi się zęby szczerzą do super nowoczesnej konstrukcji jak Crosstourer z początku millennium (sorry Emek ;-)), która sprzedaje się w milionach sztuk. Nie to co NAT. Pamietam jakich emocji dostarczył mi kiedyś CT na równiutkim szutrze, NAT nigdy mu nie dorównała :-).
Ponadto np. na 690R o wiele lepiej pokonuje się km i nie na darmo w jednej z NAT stoją klasie. To podobne przecież sprzęty.
Wreszcie cena - no wolałbym, żeby podnieśli jak co roku o inflację i nie zmieniali nic. Wtedy jasne byłoby, że winna jest inflacja, a tak nie wiadomo kto wróg.

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.



Chciałem coś napisać, ale w cudowny sposób zrobiłeś to za mnie :D:Thumbs_Up::zdrufko:

MrWaski 25.09.2019 09:39

Kristoch i mnie przekonał.
Mada, też miałem robić ogrodzenie, ale przekonałem żonkę, że NNAT strasznie zapier... i ma niewygodny zadupek, więc ogrodzenie może poczekać... ;)

concer 25.09.2019 09:50

Zgadzam się całkowicie z kolegami Zylek, Emek moim głównym celem była turystyka we dwoje, nie stety jest źle , namawiam plecaczka żeby sam spróbował na swoim moto, bo po odciążeniu o pasażera nawet z bagażem jest to zaraz inny sprzęt. No ale ma jedną zajebistą zaletę, super wygląda

Emek 25.09.2019 10:26

Cytat:

Napisał kristoch (Post 652727)
To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli. Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
NAT w ogóle nie widać też na ulicach pomimo, że jest sprzedawana o 3 dekady dłużej niż GS. Ma także same wady oraz żadnych zalet w porównaniu do niezniszczalnych i bezawaryjnych Multistrad czy GS-ów. Tam przynajmniej zwykły przegląd roczny jest 3 razy tańszy niż w NAT, a przegląd z zaworami w Multistradzie to jedyne 3kPLN (nie to co w NAT).
Też mi się zęby szczerzą do super nowoczesnej konstrukcji jak Crosstourer z początku millennium (sorry Emek ;-)), która sprzedaje się w milionach sztuk. Nie to co NAT. Pamietam jakich emocji dostarczył mi kiedyś CT na równiutkim szutrze, NAT nigdy mu nie dorównała :-).
Ponadto np. na 690R o wiele lepiej pokonuje się km i nie na darmo w jednej z NAT stoją klasie. To podobne przecież sprzęty.
Wreszcie cena - no wolałbym, żeby podnieśli jak co roku o inflację i nie zmieniali nic. Wtedy jasne byłoby, że winna jest inflacja, a tak nie wiadomo kto wróg.

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.

Trudno się nie zgodzić ;). Tak wspaniałego motocykla wyciskającego całe 102 kunie z 1100 pojemności na rynku nie było od lat 80 ubiegłego wieku. Doskonały dwucylindrowy silnik zmodyfikowano dodając szaleńcze 5 kW i całe 6 Nm aby wyprzedzanie załadowanym motocyklem z pasażerem było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze niż dotychczas. Uwaga użytkownika skierowana jest w stronę szybkiego zbijania w dół co najmniej o 3 biegi (quickshifter dostępny jest w opcji) aby wyprzedzanie TIRa szło gładko i sprawnie. Owiewkę zredukowano aby pęd wiatru powodował konieczność zamknięcia szyby co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa. Poprawiono również zawieszenie usuwając to co i tak się wycierało. Kolejnym krokiem będą amortyzatory bezolejowe bo jak wiadomo uszczelniacze dotychczas często popuszczały. Ale to już w kolejnej edycji za rok wraz z nowym jubileuszowym malowaniem.
W celu redukcji masy usunięto zbędne elementy takie jak bagażnik, który i tak często się łamał i odpadał. W ten sposób uzyskano najlżejszy motocykl w swojej klasie odkąd to samo uzyskał KTM jakieś 15 lat temu. Wprowadzono nowatorski kolorowy wyświetlacz o jakim nie śniło się konkurencji. W wersji lux dodano koła bezdętkowe wyznaczając nowe trendy w branży a wersja de lux posiada aktywne zawieszenie, to całkowita nowość na rynku. Żeby zaspokoić szalony popyt (ok 20000 sztuk rocznie :haha2:) oraz zwiększyć atrakcyjność modelu i przyciągnąć dotychczasowych fanów marki BMW dodano mnóstwo elektroniki obsługiwanej intuicyjnie oraz zwiększono cenę tak aby właściciel Hondy na parkingu pod McDonalds odstawiając kawę na (uwaga) metalowy kufer nie czuł sie gorszy niż koledzy na GSach. Aby lekko zredukować agresję silnika znaną dotychczas użytkownikom KTM dodano Wheelie Control :eek:. System można oczywiście całkowicie dezktywować i cieszyć się pełną mocą silnika latając na kole.

To tak jak już zaczynamy żartować.

consigliero 25.09.2019 10:39

phone, media, setings a zwłaszcza carplay, to coś dla mnie, o bezdętkowych oponach nie wspomnę.

Tu więcej, tam mniej - nowa Africa Twin CRF 1100 L budzi zachwyt niższą masą, dobrą elektroniką i ogólnie przemyślaną konstrukcją. Czy okaże się równie mocnym hitem sprzedaży co dotychczasowy model?

Dotychczasowy model okazał się miażdżącym sukcesem. Czy da się poprawić ideał? Okazuje się, że nie tylko się da, ale nawet warto to robić. Poznajcie nową Afrykę Twin!

Swoją drogą kto im wymyśla te tytuły. Motocykla jeszcze nie ma a już miażdży konkurencję. Dobrze przynajmniej że wprowadzają go na rynek pod koniec roku, będzie szansa wjechać takim motocyklem w nowy sezon. Można też mieć nadzieję że model ów będzie pozbawiony bubli z poprzedniego wypustu. Można mieć taką nadzieję czy raczej będzie jak zawsze, fachowców w tym temacie zapytuję. Po reakcjach widzę że NNATS sprzeda się w ilości co najmniej kilku sztuk. Może zróbmy jakieś zamówienie grupowe w celu wynegocjowania lepszej ceny lub lepszego wyposażenia. Jeżeli są chętni to wpisuję się na listę z numerem pierwszym, oczywiście GS zostaje jako dwuosobowy bo mimo wszystko podejrzewam że NNATS będzie dobrym motocyklem jednoosobowym. Jak nie będę jedynym który deklaruje zakup grupowy to stwórzmy osobny temat i niech to pójdzie dalej. Z motocyklowym pozdrowieniem Marek consigliero aka ręcznik, znaczy się towel.

madafakinges 25.09.2019 11:36

Ehh ta jesień...

GregoryS 25.09.2019 12:45

Cytat:

Napisał kristoch (Post 652727)
Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).

Tak zeby oddac slusznosc faktom, za germanska wikipedia:
BMW F800GS Produktionszeitraum 2008 bis 2018
i eng.:
R1200GS (2004–12)
R1200GS Adventure (2005–13)
R1200GS (LC) (2013–19)
R1200GS Adventure (LC) (2014–19)

i Pan Hąda (info wlasne):

Honda CRF1000L 2015-2019 (?)
Honda CRF1000L Adventure Sports 2018-2019 (?)

Artek 25.09.2019 14:07

Cytując jednego ktm-arza:

Nowa afra jest obniżana bo krasnale też chcą być adwenczór.

kristoch 25.09.2019 14:26

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 652779)
Tak zeby oddac slusznosc faktom, za germanska wikipedia


To trudny wybór jest, ale albo fakty albo Wikipedia :-). Faktów z pewnością więcej można znaleźć na FAT niż w Wikipedii w temacie moto.
GS duży od 2013 do 2019 miał zmiany co roku - chodzi mi o takie zmiany jak quickshifter, ekran z LCD, inne parametry elektroniki, wersje wyposażeniowe. Konstrukcyjne poważne to 2013 i 2019. Honda tylko powiększyła skok tłoków teraz w NNAT.
Olejak 2008-2012 tez miał jakieś poprawki w układzie smarowania, moc zmieniali tez.

Nie będę się sprzeczał co jest częściej zmieniane bo dla jednych lepiej to częściej, a dla innych rzadziej.

Jeśli idzie o parametry różnych moto to dużo lepsza od Wikipedii jest
https://www.motorcyclespecs.co.za/

Zdrowia!

Dario 25.09.2019 18:00

Cytat:

Napisał kristoch (Post 652727)
To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli.
....



......

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.

Krzysztof. Na oponie, którą kupiłem od Ciebie napiszę "kupiona od kristocha" i zostawię na pamiątkę.
Dobrze piszesz :)

MrWaski 25.09.2019 18:55

Tak, bardzo dobrze. Jak kiedyś będę chciał wymienić moją nowiutką NNAT na Kata, to dam znać.

kristoch 25.09.2019 19:06

😉
To jak już tak sobie miło gawędzimy, pomyślałem o tym by zebrać info o tym, czym NNAT i NNATAS się w rzeczywistości różnią. Mam na myśli elementy, których nie da się łatwo później zmienić lub dokupić.

Dlaczego? Bo poważnie się nad Afryką znów zastanawiam. Że tak powiem - płakałem jak na wiosnę sprzedawałem moją DCT Red z 2016 (wcześniej po GSie nie płakałem wcale). Na 690R, którego chwilę potem kupiłem, zrobiłem jakieś 6kkm i jest to świetny motocykl, daje bardzo dużo radochy i jak mi się uda finansowo wyrobić to go zatrzymam do lokalnego szwendania, ale jednak bardziej odpowiadała mi NAT. I tu właśnie rozważam dwa warianty NNAT jako jedyny moto lub NNATAS + lekki. Zanim obie się pojawią w salonach, można pogdybać i się doktoryzować - po to jest zima.

Zachęcam zaintersowanych do dodawania spostrzeżonych podobieństw i różnic.
Honda wydała apkę i można na tablecie obejrzeć wszystkie te akcesoria w 3D i w wirtualnej rzeczywistości.
1. Uchwyty dla pasażera i platforma na kufer centralny: jest dostępna w akcesoriach NNAT i wygląda identycznie jak w NNATAS. NNATAS ma jedynie chyba inne plastiki z tyłu. Uchwyty są przykręcane i śruby łatwo dostępne w NNAT - świetna opcja na stelaż na kufry lub miękki bagaż.
2. Szyba. Wyglada na to, że NNATAS ma cały mechanizm do regulacji wysokości szyby. Do NNAT można dokupić wysoka szybę, ale chyba bez tego mechanizmu.
3. Zawieszenie, wysokości siedzisk: ze specyfikacji na stronie Honda.pl wynika, że w przeciwieństwie do 2019, Afryki w 2020 takie same skoki zawieszeń i takie same wysokości siedzisk. Obie tez mają mieć siedziska węższe o 4cm, co dla mnie ma duże znaczenie - spokojnie postawię stopy na płasko.
4. Elektroniczne zawieszenie: dla mnie nie mus, ale komuś może być przydatne. Miałem ESA2 w GS 2012 i rzeczywiście wygodna sprawa to była, ale przyzwyczaiłem się żyć bez. Takiego zawieszenia samemu się raczej nie przeserwisuje też. Zakładam, że doposażenie NNAT może być trudne i/lub kosztowne.
5. Grzane manetki nie występują jako opcja do NNAT, ale nie wierzę, że nie będą dostępne.
6. Bezdętkowe koła. Zakładam, że spokojnie da się dokupić do NNAT.
7. Elektronika silnika, skrzyni, abs, kontroli trakcji chyba jest w obu taka sama.
8. Większy zbiornik w NNATAS mnie nie kręci, ale z drugiej strony odpowiada z 5kg różnicy w masie podawanej na stronach więc w rzeczywistości pewnie różnice mas na sucho nie będą tak duże.
9. Poręczność w NNAT - to nie tylko zbiornik, ale i plastiki.

Na podsumowanie - zidentyfikowałem 3 różnice między NNAT i NNATAS, które mogą być trudne do zmiany po zakupie (poza kolorami):
- regulacja szyby
- zbiornik
- elektroniczne zawieszenie.

Czegoś nie zauważyłem?
Nie upieram się co jest dla kogo plusem czy minusem - raczej różnice są ciekawe do wyłapania.

PS
Jeszcze zwróciłem uwagę na:
1. DCT ma wykorzystywać informacje o pochyleniu bocznym moto do decyzji o zmianie biegów. Mnie osobiście to nie zabiło, ale niektórym baaardzo przeszkadzało, że DCT potrafiła zmienić bieg w zakręcie.
2. W wielu zapowiedziach podawano, że będzie start na przycisk (a kluczyk w kieszeni). Dla mnie to świetna rzecz, jak się co chwile zsiada i wsiada w trakcie offowania lub zwiedzania. Ale chyba będzie w 2022.

✌️

Emek 25.09.2019 19:53

To tak dla jasności bo idzie się już zerzygać od tych skrótów NAT, NATAS ...
Czy tu nie ma jakiejś normalnej nomenklatury?
Ja mam bodaj SD04. A jak dalej to wyglada? Ktoś wie?

Many Bugs 25.09.2019 19:57

Wyczuwam rozłam w wierze na: staroATeowców i NowoATeowców 😉

matjas 25.09.2019 20:24

Ja czytam gwiazdy i wróżę z fusów oraz fuzli i mówiłem wiele już stron tego pociesznego wątku nazad o zbliżającym się pod-forum NNNNAAATTTASSS
Dobrze ze dzięki forum mogę szkolić i szlifować swoje zdolności :)

myku 25.09.2019 21:06

Ja mam AT2016. Krotko i prosto...po niemiecku :D

M5Q 25.09.2019 21:08

Cytat:

Napisał kristoch (Post 652822)
��

Na podsumowanie - zidentyfikowałem 3 różnice między NNAT i NNATAS, które mogą być trudne do zmiany po zakupie (poza kolorami):
- regulacja szyby
- zbiornik
- elektroniczne zawieszenie.

Czegoś nie zauważyłem?
Nie upieram się co jest dla kogo plusem czy minusem - raczej różnice są ciekawe do wyłapania.

✌️

- dodatkowe reflektory doświetlające zakręty wraz z inną owiewką w NNATAS

Testy pokażą co to warte, ale zdecydowanie odróżniają obie wersje.
Swoją drogą ciekawe, czy da się je tak przeprogramować/przedrutować żeby spełniały funkcję doświetlającą oba razem, zamiast dokładania dodatkowych przeciwmgłowych.
Oczywiście osobną kwestią byłaby legalność takiego rozwiązania.

EDIT: Reflektory główne też są inne

MrWaski 25.09.2019 21:37

Cytat:

Napisał Emek (Post 652826)
To tak dla jasności bo idzie się już zerzygać od tych skrótów NAT, NATAS ...
Czy tu nie ma jakiejś normalnej nomenklatury?
Ja mam bodaj SD04. A jak dalej to wyglada? Ktoś wie?

Jest jeszcze wersja NNATASES. :dizzy:

muszel72 26.09.2019 07:32

Ja mam ATAS 2018 i też bez problemu ją identyfikuję:)

Grzechu2012 26.09.2019 09:08

Już zacieram ronczki na promocyjne ceny gadżetów do NAT :)

Ozzz 26.09.2019 12:17

Ciekawe czy plastiki w 2020 będą ciut solidniejsze...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

SikorP 26.09.2019 14:50

I jeszcze dość obszerne porównanie na advrider:
https://advrider.com/new-honda-2020-...ent=26_09_2019

robertG7 26.09.2019 14:54

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 652442)
No to ceny pierwszych NAT mogą troszkie spaść...
W sumie to tylko na dobre wyjdzie przymierzającym się do zakupu. Niedawno widziałem używaną NAT z 2017 roku, z przebiegiem <10kkm za 50000 zł!

No to drogo jak za używkę - można nówkę NAT 2019 za 49tys kupić, NATAS 2019 za 54tys.

hamena 26.09.2019 16:50

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-...-ID6CvahK.html
Można zamawiać:)

GrubyDDZ 26.09.2019 17:12

Cytat:

Napisał robertG7 (Post 652899)
No to drogo jak za używkę - można nówkę NAT 2019 za 49tys kupić, NATAS 2019 za 54tys.

Gdzie mogę kupić NAT19 za 49? Czy opłaca się teraz kupić , czy lepiej czekać do 2020 ?

robertG7 26.09.2019 17:51

Cytat:

Napisał GrubyDDZ (Post 652915)
Gdzie mogę kupić NAT19 za 49? Czy opłaca się teraz kupić , czy lepiej czekać do 2020 ?

Ad1
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-...tml#f8ba122641

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-...tml#f8ba122641

Ad2. tu potrzebna magiczna kula do wróżenia

MrWaski 26.09.2019 18:00

W Krakowie, w salonie na Kapelanka, z miesiąc temu zostały tylko 3 sztuki NNAT i podobno już więcej nie będzie.

Novy 26.09.2019 18:03

Jeszcze się z czasem okaże, że te NAT z pierwszego wypustu, bez przytłaczającej ilości elektroniki będą najbardziej poszukiwane :)

bukowski 26.09.2019 18:23

będą. szczególnie te z naprawionym zawiasem z przodu. To taki mentalny odpowiednik czworeczki :)


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.