Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Gdzie warto się ubezpieczyć (OC) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18218)

Niskers 05.06.2013 00:02

Gdzie warto się ubezpieczyć (OC)
 
Kończy mi się.polisa. Ktoś.ma jakieś przemyślenia/risercz związany z wyborem polisy? Gdzie tanio, gdzie dobrze? W Warszawie najchętniej.... :)

ARG 05.06.2013 00:23

Jeśli planujesz samo OC to wszystko jedno gdzie aby najtaniej. Osobiście mam wykupione w allianzie, bo ponieważ oferowali lepsze warunki NNW niż np. PZU. Gdyby nie to, szukałbym najtańszego aby było.

Miras Sc 05.06.2013 06:09

Samo OC w PZU za afri '91 - 82 PLN

Mhv 05.06.2013 07:52

Cytat:

Napisał Miras Sc (Post 319967)
Samo OC w PZU za afri '91 - 82 PLN

Bo pewnie masz zniżki max. Ja wczoraj płaciłem 130 za AT'93 bo mam ok 25%.

everybike 05.06.2013 09:32

Jak nie zależy Ci na tym ,żeby poszkodowanemu wypłacono odszkodowanie to może być byle gdzie.
Przykład : moja żona dostała małe uderzenie w tył auta , prędkość kilka km/godz, pan za nią szybciej ruszył niż ona wrzuciła jedynkę ...... efekt wgnieciona klapa , zderzak, lekko pas tylni. Koszt naprawy 2000 zł .
Ubezpieczyciel sprawcy T.U.W. wypłacił 13zł odszkodowania twierdząc , tylko uszkodził się hak holowniczy a pozostałe szkody nie powstały w wyniku owej stłuczki. Na pisma odwoławcze przysłali analizę 'rzeczoznawcy', który nie oglądał żadnego z aut i naszkicował rysunek 'nie w skali' dodając ,że ich stanowisko jest ostateczne i zapraszają do sądu. Od adwokata , który w moim imieniu korespondował z T.U.W. wiem ,że tzw. tanie firmy robią tak nagminnie. Odwołuje się 3/10 poszkodowanych bo szkoda 2000zł nie jest warta odwoływania się w sądzie. A i tak 250zł ze mnie skasował ;(

Wracając do wątku : nie polecam kupna OC byle gdzie , byle taniej . Maxymalnie to będzie różnica ok. 100zł na rok, a co jak wyrządzimy szkodę jakiemuś 'dresowi' i postanowi swoimi sposobami odebrać nam co swoje .....

Piki 05.06.2013 12:36

Z tym dresem to chyba cię poniosła wyobraźnia :). Większość firm ubezpieczeniowych w pierwszym odruchu próbuje się wymigać i/lub daje zaniżoną kwotę. Wysłanie im faktur często pomaga (nie same pisma). Rzecznik ubezpieczonych też często załatwia sprawę.

Ja w zeszłym roku za '96 zapłaciłem w PZU 205zł, przy czym to moje pierwsze własne OC było, na dość świeżo zdobytej (niecały rok) kat.A

ArtiZet 05.06.2013 14:43

Brać gdzie kto ma najtaniej i nie doszukiwac się głebszej filozofii

Jak juz napisano PZU 82zł z max zniżek

piotr_3miasto 05.06.2013 20:41

Nie zapomnijcie, że wysokość opłaty za ubezpieczenie, prócz wieku i okresu bezszkodowej jazdy zależy również od miejsca zamieszkania (zameldowania) posiadacza pojazdu.
Tu są spore różnice, na które trzeba wziąć poprawkę.

ArtiZet 05.06.2013 20:46

Cytat:

Napisał piotr_3miasto (Post 320254)
Nie zapomnijcie, że wysokość opłaty za ubezpieczenie(...) zależy również od miejsca zamieszkania (zameldowania) posiadacza pojazdu.
.

Jesteś kolego pewien że jest tak dla motocykla ??

piotr_3miasto 06.06.2013 06:17

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 320257)
Jesteś kolego pewien że jest tak dla motocykla ??

:confused:

Dałeś mi teraz do myślenia, byłem przekonany, że motocykle są traktowane tak samo, jak pojazdy samochodowe.
Za kilka dni kończy mi się moja polisa i będę zmieniał ubezpieczyciela, więc dopytam dokładnie jak to jest.
Nawiasem mówiąc, w generali, przy maksymalnych zniżkach płaciłem ostatnio 150pln składki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.