Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Metaliczny dźwięk (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9751)

Daroo 19.06.2011 18:50

Kolego ja mam taki metaliczny dzwięk jak Ty, wszystko opisalem w temacie 'wtopa z africa' Będe rozbieral silnik w lipcu do pożądnych ogledzin bo teraz nie mam czasu. Mało to mam taką sama Afre jak ty malowanie rocznik itp. moze to jakies fatum??

Kisiel 19.06.2011 20:51

Heja,

Czy ten metaliczny stuk nasila się bądź rośnie z obrotami?

Gawień 19.06.2011 21:27

Daroo wiem , śledzilem Twój temat , nawet przebieg podobny , z tym że u mnie nic nie dymi itp...

Dźwięk pojawia się przy dodawaniu gazu , nie zależnie od obrotów , jak dam mocno w palnik to jakby go nie bylo , jak jade na stalych obrotach jest cisza , ale jak dodaje się gazu to się zaczyna orkiestra . W sumie to wszystko jedno czy na luzie czy na jedynce i innych biegach , czy przy 3 tys czy 5 tys , za każdym razem jak dodaje się gazu po prostu mocno nawala jak by dwu sów byl.

Daro jeżeli motorista u ktrórej byl robiony silnik się do tego nie poczuje to ja na pewno tego nie rusze bo motocykl potrzebny mi jest do dojazdu do pracy dorywczej .

U mnie na pewno jest duży luz między koszem sprzęgla a tą zębatką która jest zaraz kolo kosza , ale wydaje się że to jednak nie będzie to .

Pozdrawiam

Alpak 19.06.2011 22:19

Sprawdz dokladnie szczelnosc wydechu. U mnie tez tak dzwonilo metalicznie, po wymianie uszczelwek pomiedzy cylindrem a wydechem przestalo ;)

Pozdro.

Daddy 20.06.2011 11:35

U mnie dzwoniła osłona kolektora i to tylko przy około 3000 obr,

Jaro-Ino 20.06.2011 15:54

Mi kiedyś zaplątała się śrubka w okolicach obudowy silnika i już chciałem silnik rozkręcać, ale na szczęście, żeby to zrobić trzeba zdjąć osłone :D Sprawdź ten wydech jak koledzy sugerują. Może wystarczy nakrętki dociągnąć i będzie ok :)

Gawień 20.06.2011 17:14

zdjąlem wydech ale nic co dzwonilo nie znalazlem , ale jeszcze raz zdejme i sprawdze , tylko ze to strasznie cieżko wszystko sie zdejmuje :P

szparag 20.06.2011 23:19

Nie kombinuj, podjedź do kumatego mechanika co kuma afrę .

Lidke 21.06.2011 09:12

Gawien, oglądałem chyba ten motocykl z kolegą których ciał go kupić. Czy był z trzema kuframi i bagsterem, a na baku przetarcia od nakolanników? Jeśli tak to wydaje mi się, że wiem o który dźwięk chodzi. W przedniej części ramy są takie dwie blaszki przyspawane prostopadle do ramy do których przykręca się osłonę silnika. Jak oglądałem motocykl jedno z nich było urwane i wpadając w wibracje wydawało przenikliwy metaliczny dźwięk :). Mam nadzieję, że to jest to. Przyspawa pan i będzie pan zadowolony :)

Gawień 21.06.2011 19:07

tak to pewnie ta , ale to nie jest oslona na 100 % niestety. Do tego przy 160 km/h ma kolo 7000 obrotów i jakby nie chce więcej nie wiem czy to dobrze... W piatek jade do Motoristy znowu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.