Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   "O górach, drodze w chmurach i o kłopocie w błocie" Film (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31614)

CeloFan 31.03.2018 11:31

"O górach, drodze w chmurach i o kłopocie w błocie" Film
 
:Thumbs_Up:

Jakiś czas temu opisywałem swoją podróż po Bałkanach i "okolicy". W tym wątku:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29735

Teraz z tej krótkiej przygody zrobiłem ruchomy obraz.
Ponieważ zajęło mi to sporo czasu, podeprę się kilkoma słowami wstępu, który opublikowałem na eFBe:

Przedmowa.
Rzecz dzieje się wiosną 2016 roku. Film opowiada o przygodzie podróżowania, pasji i osobistym postrzeganiu świata. O piętnastu dniach z życia motocyklisty. To jest ekranizacja relacji, o której wspomniałem wyżej.
Ale słowo... e k r a n i z a c j a :D
Całość powstała właściwie w wyniku przypadku. Miałem zrobić krótki klip jak zwykle. Montaż miał trwać około miesiąca, może dwóch. W sumie zajęło mi to... 1,5 roku z czego większość ślęczałem przed monitorami po 6 - 8 godzin dziennie. Nie dlatego że to coś arcyskomplikowanego. Dlatego że musiałem odkryć po swojemu jak to się robi.
Film zmontowałem z przypadkowych ujęć z kamery sportowej. Korekcja barwna, udźwiękowienie, napisanie tekstu, dobór muzyki, nagranie lektorskie, korekcja dźwięku lektora, tłumaczenie tekstu na j. angielski. To najważniejsze z wszystkich prac z jakimi musiałem się zmierzyć, żeby obraz powstał w tej formie.
Myślałem że wszystko zrobię sam, ale... to niemożliwe. Dlatego należą się ode mnie wielkie podziękowania osobom, które chciały wziąć udział w tym przedsięwzięciu. A oto ludzie którym się chciało:

Cezary Marchwicki (Marchewa) - lektor.
Wzbraniał się rękoma i nogami. Wysłałem mu w końcu sprzęt do nagrywania i przez dwa miesiące dręczyłem telefonicznie i mailowo w sprawie poprawek, zmian tekstu, znów poprawek i znów zmian tekstu. Jego największą cnotą - cierpliwość :)

Rafał Świerczyński (Raffik) - człowiek-konkret.
Bez ogródek i z nieukrywaną satysfakcją, wytykał mi wszystkie błędy w tekście, na mapach, przejściach, w długości scen, w wyborze czcionki, błędach w kolorze itd. No po prostu kontroler :) Zna film na pamięć i na pewno już nigdy go nie obejrzy :)

Łukasz Stepaniuk - dźwiękowiec.
Kiedy już się prawie poddałem, nie potrafiąc poradzić sobie z obróbka nagrania lektorskiego, po prostu kazał przesłać sobie pliki i zrobił to za mnie :)

Agnieszka K.E.A Kasprzyk - tłumacz.
Ratowniczka ostatniego etapu. Napisałem ogłoszenie w tej sprawie i odezwała się właśnie K.E.A. Strasząc że to potrwa długo, sprawę załatwiła w tydzień i to z poprawkami włącznie. Koślawy jestem z angielskiego tak, że mówiąc w tym języku, najbardziej męczę dłonie. A teraz, nasze polskie, będzie można pokazać szerzej, nie tylko nam, Polakom :)

To tyle. Pozostaje mi zaprosić do oglądania.


calgon 31.03.2018 13:21

napisze tylko tyle :ŁAŁ!

jochen 31.03.2018 14:12

Po prostu czad! Kręcenie i montowanie filmów to wyższa szkoła jazdy, ten po prostu wymiata. Duży szacun!

pattryk 31.03.2018 15:12

Extra, w sam raz na sobotnie wczesne popołudnie.

sizyrk 31.03.2018 15:30

MI sie nie podoba!!!!
Ogladalem 3 razy :D:D:D

P.S. Super :bow:

chemik 31.03.2018 15:30

Zgłosiłeś na "Art of Ride" Festiwal Filmów Motocyklowych? Bo nie wiem czy oglądac teraz, czy poczekać 3 tygodnie.

bliźniak 31.03.2018 15:50

Zajefajny film!!

CeloFan 31.03.2018 16:01

Cytat:

Napisał chemik (Post 577538)
Zgłosiłeś na "Art of Ride" Festiwal Filmów Motocyklowych? Bo nie wiem czy oglądac teraz, czy poczekać 3 tygodnie.

:Thumbs_Up:

Już zgłosiłem. Ale nie ma pewności czy się zakwalifikuje.

Gończy 31.03.2018 16:41

Świetny film i kawał dobrej roboty. Jeszcze o nim usłyszymy. Szczere gratulacje CeloFan.

chemik 31.03.2018 17:31

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 577545)
:Thumbs_Up:

Już zgłosiłem. Ale nie ma pewności czy się zakwalifikuje.

Ej, bez przesady - jeśli ten film się nie zakwalifikuje, to chyba nie będzie warto jechać obejrzeć tych, które się zakwalifikowały.

Czytałem Twoją relację. Film jest świetnym jej dopełnieniem, ale może też być odbierany jako osobny byt.
Świetna robota, pełna profeska. Teraz czekam na Iran.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.