Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   zębatka przednia (luzy) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=158)

Arecki007 25.01.2009 07:29

Podos kiedyś napisał:
"Dodal bym do opisów:

1. w ktorą stronę idzie zebatka zdawcza. Bo nie jest symetryczna. czyli ze idzie odsadzeniem do silnika."

To odsadzenie to tam gdzie zębatka jest grubsza czy tam gdzie jest ciensza. Bo u mnie w moto było tak że tą grubsza częścią była odwrócona do silnika, a zabezpieczenie przykręcone było do tej strony bardziej płaskiej "cienszej"

Arecki007 25.01.2009 07:30

Cytat:

Napisał dj.1 (Post 40876)
z tego co widze to zebatka jest zle zalozona te grube powinno byc od strony walka a nie silnika i moze dlatego ta guma tak poszla . :vis:

Czyli wg Ciebie na to grube powinno być zabezpieczenie przykręcane?

dj.1 25.01.2009 07:55

Zabezpieczenie ma byc przykrecone na to grube na 100 % . Tak jest przy fabrycznie nowej AT.

Zając 25.01.2009 09:47

Co do sprawdzenia łańcucha.Spróbuj odciągnąć łańcuch od tylnej zębatki do tyłu. Jeśli go odciągniesz to łańcuch jest wyciągnięty

podos 25.01.2009 19:17

Cytat:

Napisał dj.1 (Post 40879)
Zabezpieczenie ma byc przykrecone na to grube na 100 % . Tak jest przy fabrycznie nowej AT.

co znaczy grube? Masz tam napis "made in france" To według ciebie ma iść tym napisem do silnika? Czy odwrotnie?
Fabrycznie na zebatce od frontu jest guma...

Łancych pracujacy pod katem - będzie baaardzo krótko żył... Lepiej być pewnym jak to ma iść...

motormaniak 25.01.2009 19:41

Msam w swojej taką zębatkę i wg mnie:
Ta zębatka która jest na zdjęciu jest grubsza od np Sunstara i JT o jakieś 2,5mm . Te "grube" powinno iść na zewnątrz , ale ta zebatka ma "kołnierz" z obu stron i w tym przypadku zakładasz na zewnątrz tam gdzie jest grubiej (nie jestem pewny czy z tej strony jest napis). A zabezpieczenie kup nowe (koszt 20 zł w hondzie). Twoje jest wyrobione. Nowe zabezpieczenie ma taką samą szerokość jak wycięcie w wałku zdawczym i jest przykręcone na sztywno do zębatki więc o luzie poosiowym nie powinno być mowy - przynajmniej dopuki sie nie wyrobi. Smar nakłada sie w tym miejscu po to żeby rdza nie zjadała frezu i wałka.

dj.1 25.01.2009 19:48

na zdieciu widac ze made in france to jest to grubsze, i wlasnie do tego przykreca sie srubki z zabezpieczeniem.

podos 25.01.2009 19:55

dobra, nie wiem, o co Wam chodzi. Wg Was, zębatka ma być bliżej czy dalej silnika, bo do tego się to sprawadza...

motormaniak 25.01.2009 20:53

Tak- wygląda że napis ma być na zewnątrz. Zębatka ma być bliżej silnika. A zabezpieczenie wymienić. pozdr

podos 25.01.2009 21:50

to oznacza, że już drugi łańcuch źle zakładam, źle też napisałem w wikipedii (odsadzeniem do motocykla) i wogóle daleko do wiosny.

chyba wypada poprawić...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.