Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Wymiana dętki w terenie. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32684)

bigboykr 14.08.2018 10:33

Nie ma co kombinować. Dwie łyżki lub trzy (jak się ma mniej wprawy), do tego coś śliskiego (może być puszka 100ml Brunoxa - przyda sie i do innych rzeczy), do tego cienkie dętki na zapas, kilka łatek i świeży klej (klej z kompletu od łatek, bo może być różnie). Tyle wystarczy. I jak koledzy piszą - ćwiczyć w domu. Ja ściągałem Mitas E-09 i to jest twarda guma. Jeśli chodzi o zsunięcie z rantu to przy twardej gumie można ewentualnie kawałek przejechać bez powietrza to sama lekko zejdzie. Może za to bardziej uszkodzić dętkę... no ale coś za coś ;) Mi E-09 nie udało się zrzucić z rantu 17tki w KLR nawet opierając na niej R1200GSA, który trochę waży ;)

torak 14.08.2018 21:26

Po naprawie gumy przyjdzie czas ją napompować. Nikt o tym nie pisze a dla mnie to największe było ostatnio wyzwanie. Zamiast kompresorka miałem ręczną pompkę (bo mała) i nie udało mi się napompować koła. Ten błąd kosztował mnie 2 godz. i 70 euro.

Kapcia złapałem na Niemieckiej autostradzie przy ok 80 km/h. (odkleiła się łatka i ostatecznie wyrwało wentyl)

Moja nowa dewiza na urlop na moto:
1. Tylko nie łatane dętki
2. KOMPRESOR (że też nie zdecydowałem się na Samborowy...)

wojtekk 14.08.2018 21:45

Dobra pompka składana w trzy robi robotę. Jedna atmosfera to nie problem jeżeli chodzi o czas. Potem dojeżdżasz do kompresora. A mniej miejsca

panbodzio 14.08.2018 22:04

Pompki, kompresory...
Ze swojego doswiadczenia moge powiedziec, ze naboje zajmuja najmniej miejsca i sa najszybsze, najwygodniejsze. Jedyna wada: jednorazowe

krakus 14.08.2018 22:08

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 595357)
Nie ma co kombinować. Dwie łyżki lub trzy (jak się ma mniej wprawy), do tego coś śliskiego (może być puszka 100ml Brunoxa - przyda sie i do innych rzeczy), do tego cienkie dętki na zapas, kilka łatek i świeży klej (klej z kompletu od łatek, bo może być różnie). Tyle wystarczy. I jak koledzy piszą - ćwiczyć w domu. Ja ściągałem Mitas E-09 i to jest twarda guma. Jeśli chodzi o zsunięcie z rantu to przy twardej gumie można ewentualnie kawałek przejechać bez powietrza to sama lekko zejdzie. Może za to bardziej uszkodzić dętkę... no ale coś za coś ;) Mi E-09 nie udało się zrzucić z rantu 17tki w KLR nawet opierając na niej R1200GSA, który trochę waży ;)

Jeśli to ten KLR o którym myślę, to sam przy pomocy dwóch łyżek tego mitasa zakładałem :)

Tomas_XRV 14.08.2018 22:38

Może ktoś podrzucić linka jaka pompka ręczna w miarę można napompować koło?

bigboykr 15.08.2018 08:16

Cytat:

Napisał krakus (Post 595417)
Jeśli to ten KLR o którym myślę, to sam przy pomocy dwóch łyżek tego mitasa zakładałem :)

Ten, ten. Założyć może i się chciał. Zejść z rantu za cholerę. Potem założenie tkc80 to pikuś ;)

Adagiio 15.08.2018 08:58

Dobrą aluminiową pompką rowerową napompujesz spokojnie kilka atm. W skalpie rowerowym można kupić, tylko nie chińskie dziadostwo za kilkadziesiąt złotych bo to z zasady nie robi .

wojtekk 15.08.2018 09:14

Można chińskie spokojnie kupić. I tak wiekszosc tam robiona. Ważne , aby nie była tania. Ja dawałem radę plastikowa. Składana w trzy części. Maleństwo. Ale pamiętajcie , że nie trzeba ładować kilku atmosfer. Jedna. 1.5. I podjechać do kompresora.

pałeł 15.08.2018 09:33

nie róbcie paniki nic trudnego w zmianie gumy to nie jelcz , idzie dość głądko masz 3 łyzki nawet krótkie i spokojnie zrobisz polecam wozić ze sobą płyn do naczyń aby nadac poślizgu oponie na feldze dużo daje przy zdejmowaniu i zakładaniu mała butelka w środku pur czy coś takiego po wszystkim jest nawet czym ręce umyć


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.