Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Malowanie ramy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30866)

Pawel 19.12.2017 02:35

Malowanie ramy
 
Moje moto właśnie przechodzi kurację odmładzającą. Będzie malowana rama. Czy ktoś już kiedyś przerabiał taki temat?
Mam kilka opcji
1. Jak w oryginale - piaskowanie a później malowanie na mokro
2. Piaskowanie i malowanie proszkiem dwie warstwy (podkład cynkowy i kolor)
3. piaskowanie, cynkowanie malowanie na mokro
4. piaskowanie, cynkowanie malowanie proszkowe

Moto ma swój dom w UK więc zabezpieczenie antykorozjne jak najbardziej potrzebne.

szymon25 19.12.2017 13:47

Piaskowałem i malowałem w lakierni proszkowej. Póki co nie rdzewieje :)

Onufry22 19.12.2017 14:44

Moja jest z UK i poprzedni właściciel ją malował. Jeżeli chcesz dam numer do gościa. To zapytasz:)

Pawel 19.12.2017 15:09

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 562131)
Moja jest z UK i poprzedni właściciel ją malował. Jeżeli chcesz dam numer do gościa. To zapytasz:)

Moj motor jest w Polsce na czas lifingu 😊
Mimo wszystko dzieki

Onufry22 19.12.2017 16:25

Tak dla wyjaśnienia poprzedni właściciel mieszka w Polsce:)

motomax 19.12.2017 17:04

Opcja nr 2,cynkowaniem zniszczysz ramę,no chyba że ogniowo ale to skomplikowane bo wszędzie musisz miec otwory by cynk wewnątrz nie został

Piaskowanie i proszek w dwóch warstwach ale u doświadczonej firmy,u partaczy nie rób bo potem proszek ci bedzie warstwami schodził

Jarczoq 19.12.2017 18:29

Cynkowaniem zniszczy ramę !? W jaki sposób ?

voytas 19.12.2017 21:44

myślę że motomax miał na mysli ocynkowanie elektrolityczne a takie nie jest wskazane ze wzgl na to iż ocynkowane sa powierzchnie zewnętrzne a wewnętrzne bardzo ładnie wytrawione (a zatem bardzo szybko korodują),

ocynkować ogniowo obawiałbym się ze wzgl na możliwość "rzucenia" ramy , toż to jest moczone w roztopionym cynku do około 400stC i nie jest równomiernie rozgrzewane i studzone co prowadzi do naprężeń w konstrukcji,
blaszki , rurki , profile , różne właściwości stali a i różne grubości - róznie się to rozszerza i kurczy - może być niefajnie, poza tym w środku mogą pozostać niepotrzebne ilości cynku a ten ma podobny ciężar właściwy do stali - parę kilo może zostać

motomax 19.12.2017 22:02

Tak jak kolega wyżej napisał,da sie tak ocynkować ale to wymaga ogromnych zabiegów i nakładu pracy.. piasek i proszek i nic wiecej nie trzeba

Chyba że mało to daj po piaskowaniu do fosforanowania przed malowaniem,ale i to kłopotliwe bo nie wiem gdzie to robia,a druga sprawa po piaskowaniu trzeba od razu malować bo inaczej ruda szybko pokryje element.

a i rzeczy po piaskowaniu dużo szybciej korodują ze wzgledu na chropowatość powłoki metalu po piaskowaniu...

Rojek 19.12.2017 22:11

Cytat:

Napisał voytas (Post 562206)
myślę że motomax miał na mysli ocynkowanie elektrolityczne a takie nie jest wskazane ze wzgl na to iż ocynkowane sa powierzchnie zewnętrzne a wewnętrzne bardzo ładnie wytrawione (a zatem bardzo szybko korodują),

ocynkować ogniowo obawiałbym się ze wzgl na możliwość "rzucenia" ramy , toż to jest moczone w roztopionym cynku do około 400stC i nie jest równomiernie rozgrzewane i studzone co prowadzi do naprężeń w konstrukcji,
blaszki , rurki , profile , różne właściwości stali a i różne grubości - róznie się to rozszerza i kurczy - może być niefajnie, poza tym w środku mogą pozostać niepotrzebne ilości cynku a ten ma podobny ciężar właściwy do stali - parę kilo może zostać

To, że cynk gdzieś zostanie to pół biedy, gorzej jak gdzieś zostanie bąbel powietrza i się tam nie ocynkuje, pięknie potem ruda to chrupie :) Poza tym pewnie znajdą się jakieś profile zamknięte i tego juz nikt nie podejmie się ocynkowywać. Chyba, że pozwolisz na wywiercenie kilku otworów tu i tam ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.