Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Nie pali (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11303)

Pawel 06.11.2011 15:47

Nie pali
 
Dzisiaj przy sprzjających warunkach przyrody chciałem wybrać sie na wycieczkę. Odpaliłem carnulkę jak zwykle żeby załapała temperatury. Chodziła na pół ssania. No i po czasie zgasła. Nie przejmowałem się zbytnio bo robiła już tak nie raz (małe obroty). Wsiadłem, gotowy do wyjazdu i dupa. Na początku chodziła na jeden gar a teraz to już wogóle nie mogę odpalić.

Pomocy!!!

ŁukaszBIA 06.11.2011 15:56

Pompa podaje paliwo? Mieliśmy dziś na offie podobny przypadek i okazało się że pompa się skończyła.

Pawel 06.11.2011 16:08

zaraz ide ja sprawdzić. Tylko jak zrobić to prawidłowo?

Już działa. Okazało się że wynalazek w postaci przekaźnika chroniącego styki pompy się zpier.... i pompa nie pompowała wahy. Ale na szczęście miałem zapasowy.

rambo 06.11.2011 17:19

Wywalcie sobie wszyscy te nieszczęsne płytki. 99% problemów pompą to one.
Nawet śniła mi się dziś pompa :D

everybike 06.11.2011 18:51

Cytat:

Napisał Pawel (Post 204780)
Odpaliłem carnulkę jak zwykle żeby załapała temperatury. Chodziła na pół ssania.

Współczesny silnik spalinowy nie lubi rozgrzewania na na biegu jałowym . Najbardziej lubi możliwie szybko osiągnąć temperaturę pracy przewidzianą przez producenta . Zapalasz i ruszasz normalnie , bez pałowania . To jest optymalne postępowanie . Zresztą dotyczy to również blachosmrodów .

ps.
pomijam już fakt złamania przepisów o ruchu drogowym .... nie wolno na zapalonym silniku stać więcej niż kilkadziesiąt sekund
ps.2
Do czasu wlutowania nowych styków z płytką miałem opanowane ominięcie pompy i wpięcie się na krótko w dosłownie jedną chwilę . Pewnego razu nawet chłopaki nie zdążyli się zorientować ,że się zatrzymałem i stawka ucieka :)

rambo 06.11.2011 19:21

Afryka to nie jest współczesny motocykl ale tak czy siak zgadzam się z kolegą. Odpalamy i jedziemy. Spokojna jazda i po 1km czy 2 min mamy normalną temperature pracy. Głównie to chyba sprawka dzisiejszych dobrych olejów :Thumbs_Up:

Wiecie panowie ile systemów podtrzymywania obrótów na zimnym silniku ma kolegi trampolo 1.1..?

A trzy co najmniej :)

Ssanie załaczą się automatycznie ale cza wcisnąć raz pedał gazu i wyłacza się po osiągnieciu jakiejś konkretnej temperatury ale nieźle to schrzanili bo trwa to na postoju strasznie długo.
Powietrze do airboxa ogrzewane jest z kolektorów póki silnik zimny.
W gaźniku jest jakaś elektryczna grzałka do paliwa :dizzy:

Antek 06.11.2011 19:44

Cytat:

Napisał everybike (Post 204797)
pomijam już fakt złamania przepisów o ruchu drogowym .... nie wolno na zapalonym silniku stać więcej niż kilkadziesiąt sekund

W terenie zabudowanym wolno stać z uruchomionym silnikiem do 60 sekund.

JareG 06.11.2011 20:16

Cytat:

Napisał Antek (Post 204810)
W terenie zabudowanym wolno stać z uruchomionym silnikiem do 60 sekund.

Szlag by to.. z pierdla bym nie wyszedl jakby mnie dopadli.. :haha2:

Ronin 06.11.2011 21:07

Cytat:

Napisał Antek (Post 204810)
W terenie zabudowanym wolno stać z uruchomionym silnikiem do 60 sekund.

No to wszyscy w dużych miastach jeżdżący rano i popołudniu samochodami...po mandacie? :D

Pawel 06.11.2011 21:49

Cytat:

Napisał rambo (Post 204789)
Wywalcie sobie wszyscy te nieszczęsne płytki. 99% problemów pompą to one.
Nawet śniła mi się dziś pompa :D

Ja płytki nie mam. Mój patent to przekaźnik. Styki z pompie dają tylko sygnał do przekaźnika i to właśnie na nim przeskakuje iskra i to w nim wypalają się styki. Zapasowy przekaźnik mam zawsze przy sobie a kosztje 5zł więc trzgedii nie ma. Pierwsza sztuka działała 2 lata więc chyba nie zbankrutuję. Ala najważniejsze że już działa i wycieczka zaliczona.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.