Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Kierunkowskazy-zamiana na ledowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45236)

irekafrica 18.12.2023 16:37

Kierunkowskazy-zamiana na ledowe
 
Witam.Chcę zamienić kierunkowskazy żarówkowe na ledowe w moim motocyklu Triumph Tiger 800.Jest to import z USA i fabrycznie ma kierunki żarówkowe,a że od początku nie mogę na nie patrzeć i jest już w Europie kupiłem sobie pod choinkę😁 oryginalne ledowe.Czy jest potrzebny inny przerywacz? Czy mogę je wpiąć bez w instalację? Pytanie dla tych którzy przerabiali temat.

Kazmir 18.12.2023 17:27

Cytat:

Czy jest potrzebny inny przerywacz?
To sam musisz sprawdzić. Potrzebny jest taki, który nie potrzebuje prawidłowego obciążenia (np.2x21W), ale ma swój własny elektroniczny układ sterujący przekaźnikiem lub innym elementem załączającym (triak mosfet itp) Jak to sprawdzić? Wyjmij wszystkie żarówki z lewej lub prawej strony i jak będzie słychać cykanie (przekaźnik) to powinno być dobrze. Zawszę możesz podpiąć te co kupiłeś nic się nie stanie. Pilnuj plusa i minusa i tyle.

rrolek 18.12.2023 17:46

Triak cykal nie będzie.
Czasami jest z tym lipa. Kierunki sterowane z CPU (czy jak mu tam) czasami, po zmianie na ledowe, też wymagają "dociążenia".

magneto 18.12.2023 20:02

Nie wiem, jak w Tygrysku, ale w niektórych motkach z jedną kontrolką kierunków bywała niezła jazda, gdy była ona podłączona pomiędzy lewe a prawe kierunki. Z żarówkami to działa OK, z LED-ami - masz "Awaryjne". Żaróweczka w kontrolce podaje prąd na tę drugą stronę.

Hankiss007 18.12.2023 20:28

Cytat:

Napisał irekafrica (Post 839761)
Witam.Chcę zamienić kierunkowskazy żarówkowe na ledowe w moim motocyklu Triumph Tiger 800.Jest to import z USA i fabrycznie ma kierunki żarówkowe,a że od początku nie mogę na nie patrzeć i jest już w Europie kupiłem sobie pod choinkę😁 oryginalne ledowe.Czy jest potrzebny inny przerywacz? Czy mogę je wpiąć bez w instalację? Pytanie dla tych którzy przerabiali temat.

Hi, kiedyś po małej stłuczce, zainstalowałem chinśkie migacze LED które miały tzw "Floating efect" . Był to niezły bajer. Ale musiałem wpiąć rezystory na każdy migacz (aby zwiększyć opór). Klient który kupił ten motor był zachwycony.
Zobacz na YouTube albo to :
https://www.ebay.co.uk/itm/175793943...BlBMUOCfgOaPYw

Lis 18.12.2023 22:38

Wymieniałem w XTZ750. Wiem, że to nie ta epoka... Wszystkie kierunki led + przerywacz elektroniczny do kierunków ledowych. Jakiś typowy z sieci. Nie było z tym problemów.
Zmień jeden kierunek, jeśli ta strona przyspieszy, musisz zmienić przekaźnik...

Kazmir 19.12.2023 10:48

Cytat:

Napisał magneto (Post 839790)
Nie wiem, jak w Tygrysku, ale w niektórych motkach z jedną kontrolką kierunków bywała niezła jazda, gdy była ona podłączona pomiędzy lewe a prawe kierunki. Z żarówkami to działa OK, z LED-ami - masz "Awaryjne". Żaróweczka w kontrolce podaje prąd na tę drugą stronę.

Na to jest sposób;) W motocyklach montuje buzer, który przypomina zapominalskim o włączonych kierunkach. Można podłączyć dwa buzery, albo dwie kontrolki kierunków jak jest na to sensowne miejsce. Ja stosuje separator diodowy i wtedy mam jedną kontrolkę i jeden buzer.

Kuba_74 19.12.2023 11:18

W swoim 800 XC z 2011 zamontowałem przerywacz do LED z alledrogo (prawdopodobnie produkcji chińskiej, taki właśnie pracujący miarowo niezależnie od obciążenia, 12V 2 piny). Trzeba dobrać pasujący do wtyczki.
W motocyklu nie łatwo go znaleźć ponieważ znajduje się w mało intuicyjnym miejscu, pod płytą bagażnika :).
Jeśli uda się mi znaleźć później wkleję link.

irekafrica 19.12.2023 17:27

Koledzy sprawa wygląda dobrze a nawet bardzo.Miałem to rozbierać w sobotę ale nie wytrzymałem i po pracy prosto do Tigera szukać przekaźnika, próbować.Zadzwoniłem wcześniej do naszego forumowego Szynszyla i opisałem temat.Stwierdził że przy nowszych sprzętach może być tak że założę kierunki LED w instalację i będą działać - miał rację w co wątpiłem.Odkręciłem płytę za siedzeniem, zmieniłem kierunki-zapłon-prawy-lewy-działają ! Mrugają energicznie z odstępami jak trzeba,bez porównania do żarówek.

Kazmir 19.12.2023 18:12

Cytat:

Zadzwoniłem wcześniej do naszego forumowego Szynszyla i opisałem temat
Wychodzi na to, że jak ktoś założy temat to trzeba krótko;) Zadzwoń do Szynszla i po sprawie:Thumbs_Up: Dzięki, bo to łatwiejsze i nie trzeba pisać podpowiedzi;)
Szynszyl dawaj telefon do siebie:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.