Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Afripedia - Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=425)

JuIo 08.05.2009 13:31

Też nie bardzo rozumiem o co kaman z tą datą przydatności olei, ale wiem, że marketing dużo ma z tym wspólnego. Dajmy na to, zawsze do samochodu lałem Castrola GTXa i pwenego razu w stacji obsługi mówią, że nie ma już takiego oleju i że jest nowy jakiś super hiper o nazwie Delvac, wieć zalali takim jak się póżniej okazało to wsio to samo jest tylko inne nazwy i butelki. Wracając do terminów ważności chciałem jeszcze wspomnieć, żę akumulatory mają podobnie, tzn. nieużywany akumulator po pół roku stania na sklepowej półce nadaje się do utylizacji... Nie wiem jak to jest z żelowymi, bo to w sumie taki nius dopiero, ale pewnie jest podobnie...!?

hubert 08.05.2009 13:47

Cytat:

Napisał JuIo
Castrola GTXa i pwenego razu w stacji obsługi mówią, że nie ma już takiego oleju i że jest nowy jakiś super hiper o nazwie Delvac, wieć zalali takim jak się póżniej okazało to wsio to samo jest tylko inne nazwy i butelki.

A cena pewnie inna ??? :)

tomekc 08.05.2009 18:30

Cytat:

Napisał klanol (Post 56996)
chodzi mi o zwroty przeterminowanych partii oleju do producentów. słabo to widzę. wydaje się to nieuzasadnine ekonomicznie. chyba, ze robią jak z kurczakami w tesco - nowa naklejka i jazda :)

cos tez mi sie tak zdaje....:vis:

klanol 11.05.2009 07:19

zkupiłem litr oleum do puszki na dolewkę i tam na butelce stoi: data produkcji...., termin przydatności do spożycia minimum pięć lat od ww daty. a więc w fabrycznie zamkniętym opakowaniu olej może stać kilka lat i krzywda mu się nie dzieje.

JuIo 11.05.2009 21:06

Cytat:

Napisał klanol (Post 57257)
zkupiłem litr oleum do puszki na dolewkę i tam na butelce stoi: data produkcji...., termin przydatności do spożycia minimum pięć lat od ww daty. a więc w fabrycznie zamkniętym opakowaniu olej może stać kilka lat i krzywda mu się nie dzieje.

Więc jednak jest coś takiego jak data przydatności do użycia.

Kotrrin 15.05.2009 11:27

No tak tylko olej w fabrycznej puszcze nie dostał syfu i temperatury z silnika, więc może sobie stać. Wymiana 1 do roku pewnie ma sens tylko chyba takie wytyczne były dla minerałów kiedyś.
Pamiętam jak śmigałem na mineralnym blaszanką olej wymiana co 7500, raz doszło do wymiany po 10000 - po odkręceniu korka olej walił jak ze starej frytkownicy BLE...

DrSpławik 24.05.2012 14:28

Podosku, zakładce olej silnikowy w pt 15 podajesz: " i bagnetem wkręconym w karter..." a instrukcja hondy strona 41: " włóż w otwór nie wkręcając" czyli tak jak sprawdzam od zawsze. Moim zdaniem trzeba poprawić. A może na centralce nie wkręcam a na kołach wkręcam?
:dizzy:
Pozdro Spławik.

podos 25.05.2012 11:30

zrobione, dzieki

rambo 25.05.2012 11:43

Skoro jest temat to jesczze składy paliwa dla rd04 można prosić o poprawienie z 1,5 obrotu na 2,25 obrotu. Choć to tylko na papierze ma tak działać

podos 25.05.2012 22:45

A gdzie to jest?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.