Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   dziwny dźwięk przy hamowaniu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14040)

Reinchardt 25.06.2012 15:26

dziwny dźwięk przy hamowaniu
 
Hej, ostatnio podczas jazdy zacząłem słyszeć dziwny dźwięk podczas hamowania - coś jak bzyczenie jakiegoś elektrycznego urządzenia. Obejrzałem wszystko i wygląda normalnie. Jakieś sugestie? Nie znalazłem na forum nic podobnego...

Dzieju 25.06.2012 15:34

Za mało danych , to jak byś zapytał dlaczego po ostatnim tankowaniu spaliła mi o 0.5 litra więcej.

Szycha 25.06.2012 16:03

:) Kolego, to jest normalny dźwięk przy hamowaniu motocyklem z nawierconymi tarczami. To jest wynik styku okładzin z tarczami. Też tak miałem w Afryce i Horneta teraz też tak ma. I w innych moto pewnie też to zauważysz :) Nie ma powodu do paniki :Thumbs_Up: . Hamulce dają znać, że są :Thumbs_Up:

Reinchardt 25.06.2012 17:03

Mało danych ..... hmm szczerze mówiąc nie wiem co więcej napisać, hałas z okolic piasty, klocki nowe brembo, tarcze ok, tłoczki przy wymianie klocków smarowane i czyszczone. A co do tego że to normalny dźwięk to raczej nie słyszałem go wcześniej (przynajmniej przez 40000 km)

Szycha 25.06.2012 18:11

Jak kupiłem afryke to też nie "narzucało" mi się to zbytnio w ucho, ale jak właśnie założyłem nowe klocki, łącznie z całym i dokładnym czyszczeniem zacisków to owy dźwięk właśnie mi się ukazał. Ja myślę, że to to. Nawet jestem pewny. Jeżeli rzeczywiście znajdziesz przyczynę inną niż ta, to napisz, będzie jasne! Powodzenia i oby nic poważnego.

Dzieju 25.06.2012 21:33

Cytat:

Napisał Reinchardt (Post 246577)
Mało danych ..... hmm szczerze mówiąc nie wiem co więcej napisać, hałas z okolic piasty, klocki nowe brembo, tarcze ok, tłoczki przy wymianie klocków smarowane i czyszczone. A co do tego że to normalny dźwięk to raczej nie słyszałem go wcześniej (przynajmniej przez 40000 km)

No widzisz już trochę napisałeś, z tego co piszesz to jedynym nowym elementem są nowe klocki.
Czy to się zaczęło po ich wymianie?

robertG7 25.06.2012 22:24

Brembo, tez miałem ten syf i taki dźwięk. Zmieniłem na Nissin i ok. Dodatkowo brembo piszczaly po 3000km.

Reinchardt 26.06.2012 10:26

Powiem, że na nowych klockach przejechałem ok 2500 km i dopiero zacząłem słyszeć ten dźwięk. Faktycznie, wcześniej miałem nissiny i nie było problemu. To, że brembo piszczą to fakt, ale nie zauważyłem różnicy w sile i jakości hamowania. Czyli rozumiem, że klocki się teraz dobrze dotarły, ułożyły i po prostu kwiczą.

robertG7 27.06.2012 17:59

Moim zdaniem są na tyle twarde, że piszczą i dodatkowo dochodzi to dziwne "burczenie"

Fihu 09.07.2012 10:40

W swojej rd03 mam dokładnie tak samo - rozbierałem pare razy zacisk dla pewności i nie zauwazyłem nic złego. Motocykl mam od listopada zeszłego roku i ten dźwięk jest słyszalny. Też stawiam na klocki, odpuściłem bo to nic poważnego ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.