Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Maszyna dla babeczek (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1956)

Marcin-BB 23.06.2013 20:07

Moja żona jeździ na XT 350. Oczywiście marudzi, że brakuje guzika, ale daje radę! W końcu jak ktoś chce jeździć na motórze w dalekie kraje to musi umieć porządnie kopnąć!:D
Motocykl jest idealny dla kobitek bo waży z paliwem 120 kg. Moc niezablokowanego to 29 KM, więc trochę przekracza wymogi A2, ale jest sporo wersji fabrycznie zblokowanych do 19 KM.
Cena super zadbanego egzemplarza w Niemcowni to około 1500 Euro. I tam bym radził szukać bo u nas same złomy na Allegro itp.
Tu masz trochę zdjęć z reanimacji naszego egzemplarza:

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...postcount=2380
i stan obecny::)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2478&page=299

Wicherek 23.06.2013 23:46

Na A2 35kW czyli 47-48 KM.
Może jakieś jeszcze propozycje :) W sumie został rok, ale lepiej posłuchać opinii i rad innych osób.

scamelus 24.06.2013 16:55

Witam Szanowne Panie
Szukam od dłuższego czasu lekkiej niskiej maszyny na pierwsze moto dla mojej Małżonki. Żonce najbardziej podobają się ścigacze, ale nie wiem czy to dobry wybór do miasta, tym bardziej na początek...

I tak czytając sobie wątki w dziale "Lejdis" pomyślałem nad Hondą NX250. Moto ma być raczej do miasta, więc wchodzą w grę raczej opony turystyczne. Tylko musiała by się najpierw przymierzyć i się przekonać do bardziej terenowego sprzęta. A najlepiej jakby ją jakaś Lejdis zaraziła miłością do małego Dominatora...
Może jakaś posiadaczka Dominatorka z okolic Warszawy miałby czas żeby się spotkać, pogadać i pomierzyć...

Miedziany 24.06.2013 21:35

Cytat:

Napisał Wicherek (Post 324615)
Na A2 35kW czyli 47-48 KM.
Może jakieś jeszcze propozycje :) W sumie został rok, ale lepiej posłuchać opinii i rad innych osób.

Wicherek, a przerabiałaś Suzuki GS 500, najlepiej w wersji F, o taki?

Moja 2 połówka śmiga nim aż miło, a ostatnio coraz bardziej zjeżdzamy z asfaltów (np. Bośnia) i wcale nie zostaje z tyłu. Łyka spokojnie dziurawe asfalty, trasy 10% szuter, 90% czarne i nie narzeka. Do tego jest poręczny, mało pali, ma nieskomplikowaną konstrukcję i co ważne u lejdisek: WYGLĄDA ŁADNIE;)

polecam, Magda Gessler

arty1 24.06.2013 22:47

Cytat:

Napisał scamelus (Post 324734)
Witam Szanowne Panie
Szukam od dłuższego czasu lekkiej niskiej maszyny na pierwsze moto dla mojej Małżonki. Żonce najbardziej podobają się ścigacze, ale nie wiem czy to dobry wybór do miasta, tym bardziej na początek...

I tak czytając sobie wątki w dziale "Lejdis" pomyślałem nad Hondą NX250. Moto ma być raczej do miasta, więc wchodzą w grę raczej opony turystyczne. Tylko musiała by się najpierw przymierzyć i się przekonać do bardziej terenowego sprzęta. A najlepiej jakby ją jakaś Lejdis zaraziła miłością do małego Dominatora...
Może jakaś posiadaczka Dominatorka z okolic Warszawy miałby czas żeby się spotkać, pogadać i pomierzyć...

Kupiłem żonie małego dominka, jest zachwycona, mało tego, każdy kto się tym przejedzie jest zachwycony. Motocykl naprawdę uniwersalny, ale jeśli żonie podobają się ścigacze, to raczej inna liga. I niekoniecznie trafi w gusta.

scamelus 25.06.2013 20:18

Żonka przejechała się dziś małym Dominatorkiem i jednak nie trafił jej w gusta. Szczególnie wąski bak, którego nie mogła trzymać kolanami i trochę zbyt wysoka kierownica. Po prostu nie czuła się pewnie.
Ale faktycznie lekki, chociaż co do wysokości kanapy to są sporo niższe sprzęty.

kulka 25.06.2013 20:59

tak , najlepsza bedzie motorynka :D
takim podejsciem nie nauczy sie jezdzic
znam kilka kobitek naprawde drobnych a jezdza na xt600czy dominatorach i calkiem niezle sobie radza . nie wysokosc siedzenia swiadczy o dobrym prowadzeniu sprzeta.

nev 16.03.2014 17:39

Witam,

Szukam pierwszego motocykla do mojej kobiety - 162 cm wzrostu i niecałe 50kg - czyli drobinka. Będzie miała póki co prawojazdy A2, czyli 35 kW i stosunek moc/masa nie większy niż 0.2.

Szukamy motocykla o charakterze turystyczno-endurowatym (70% czarne, 30% szuter). Dziewczyna przysiadała się do mojego trampka, niestety nie jest w stanie go dosiąść. Nawet ze zdjętą kanapą ma problemy z utrzymaniem go w pionie albo dźwignięciem go ze stopki.

Moglibyście coś polecić? Z tego co czytałem wyżej to dużo pojawia się dominatorów, tylko nas przeraża trochę częsta wymiana oleju :(

Z góry dziękuję.

nadol 16.03.2014 19:46

Może Aprilia Pegaso IE (wtrysk) lub mały GS?
Powinny łapać się na A2...

Dunia 16.03.2014 19:50

Zdecydowanie mały ( 250) dominatorek. Wiele dziewczyn zaczynało od tego sprzętu ( ja także) i były bardzo zadowolone. Z dominatorka przesiadłam się na suzuki DR i ...po dwóch sezonach wrócilam do hondy ( crf250).
Kupiłam Dominatorka w Niemczech, z niewielkim przebiegiem i bardzo zadbany egzemplarz, płaciłam ok 8 tys PLN . Myślę za nadal można znaleść zadbane dominatorki w niewielkich cenach z pewnie większym prebiegiem
Co do oleju- nie pamiętam aby był z tym jakiś poroblem-no chyba ze planujecie podroż dookola świata


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.