Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   dźiwnydźwięk (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21314)

pióro 11.06.2014 16:29

dźiwnydźwięk
 
Proszę o poradę. Pojawił się nieprzyjemny dźwięk przy prędkości 40-50 i tak przed 90 km/h, zwłaszcza jak zwalniam. Wyje coś...? RDO7a, opony szosowe dunlop trial max. Opony napompowane, bieżnik ok, łańcuch naciągnięty i nasmarowany, około 1500 km wymieniona przednia zębatka. Może wydech się rozszczelnił (kiedyś tak miałem i rezonował mi przy 2500 obrotów, ale inny dźwięk), łożyska (koła po podniesieniu motoru nie mają wyboczeń), wymyślam już takie usterki, że ho ho. Dziękuję z góry za pomoc.

Maurosso 11.06.2014 16:43

Identyfikacja miejsca niemożliwa? Serducho/koło przód/koło tył? Na centralce postawiony i rozpędzony to pojawia się dźwięk? Ew. poprosić kogoś żeby jechał obok i wyczaił skąd to dobiega.

Nie wiem/nie znam się...ale chyba trochę mało informacji coby ktoś coś doradził.

sluza 11.06.2014 16:44

ten dźwięk (jaki dźwięk?) pojawia się przy określonej prędkości czy przy określonych obrotach? Raczej stawiałbym przy obrotach i szukał przy aluminiowych osłonach
A na jałowym jak wkręcisz na 4500-5000 obr sprawdzałeś?

Misza 11.06.2014 17:10

Buczy, stuka, wali, piszczy, dzwoni, nakurwia? :)

Pierwsze to dobrze obkopaj motor, razem z zaciskami - może wpadają w wibracje, zdarza się.

bass 11.06.2014 17:30

co to jest "nieprzyjemny dźwięk" ?? bo w mojej afrze np taki dźwięk się pojawia jak wylatuje z podwórka od teściowej, zawsze jakiś taki nieprzyjemny dźwięk do mnie dochodzi :D

weź komóre, włącz nagrywanie i się przejedź, to posłuchamy co tam u Ciebie dzwoni...

pióro 11.06.2014 18:42

...
 
Chłopy co Wam mogę powiedzieć. Po prostu wycie, tak jak zjeżdżasz z góry na rowerze bez pedałowania. Bez względu na asfalt, żwir, wciśniesz klamkę sprzęgła to samo. Obroty nie mają znaczenia, czy w jeździe czy na centralce i na biegu tego raczej nie słychać. Które koło , jeśli koło nie zgadnę. Przeglądam motór i patrzę nie ma dolnego ślizgacza, ale to nie ten dźwięk. W każdym razie zaczynam od zdobycia i zamontowania jego. A co więcej okaże się, może ślimak prędkościomierza, tylko ta prędkość wybiórcza mnie zastanawia. Miałem napisać tylko nie piszcie, żebym nie jeździł z taką prędkością czy coś takiego, ale jednak żartownisiów nie brak, ja Was zapamiętam ;). Dzięki za porady, jak coś Wam przyjdzie do głowy piszcie. Ja tez dokończę ten wątek

bass 11.06.2014 18:47

pytanie z kategorii głupich ale niekoniecznie :D - olej w silniku jest?? :D

maciej33 11.06.2014 18:55

Moze masz lancuch za mocno naciagniety

Miras Sc 11.06.2014 19:48

Jak Ci już braknie pomysłów to wal do Szparaga.

Dubel 11.06.2014 19:59

Obstawiam przednią oponę. Sprawdź czy jak wuje na prostej to jak wchodzisz w zakręt to też wyje.
Pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.