Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   YSS regeneracja (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32101)

lortprodisz 10.06.2018 15:45

YSS regeneracja
 
Siema ,
Cudowny YSS się po 10tys km zwyczajnie skończył nie informując wcześniej o swych zamiarach ....prawie się nabawiłem choroby morskiej ..dobrze że tylko 200km było do przejechania :D

Mam zamiar go zregenerować, ew dorobić jakieś lepsiejsze uszczelnienie , może zewnętrzny zbiornik do kompensowania ciśnienia i dalej na nim latać ..

ktoś może samemu dłubał ?

Aaaa żeby nie było - wiem że można wysłać do zrobienia :)

lortprodisz 10.06.2018 21:15

1 Załącznik(ów)
Tak wygląda od środka , dekiel na osi jest tylko wciśnięty , dalej Seger i mamy środek na wierzchu :) ... niebieski uszczelniacz puścił ... w środku zostało może 100ml oleju który przypominał lepkością i zapachem płyn hamulcowy ....

Emsi 10.06.2018 21:31

Gdzieś tu był temat, jak się YSS wysrał, ale nie potrafię znaleźć.

Cezarus 10.06.2018 22:32

Wysrał sie w KLR650 po 200 km w offie, ale oddali za niego pieniądze po zgłoszeniu gwarancyjnym.

lortprodisz 10.06.2018 22:57

po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się :D ... temat uwalonego YSSa pisał Śluza w swoim wątku dotyczącym zawieszenia

uszczelnienia grosze będą kosztowały , nawet jak przyjdzie raz na sezon wymienić to przy piwie godzina roboty :)

Kuba_74 10.06.2018 23:47

Cześć,
Kilka wskazówek:
- Uszczelniacz kupisz w sklepie z hydrauliką siłową.
- Z opisu wnioskuję, że olej był rzadki - proponuję zalać olejem ATF.
- Pamiętaj o właściwym ustawieniu tłoka pływającego - oddzielającego gaz od oleju. Przy całkowicie wciśniętym tłoczysku (max skok amortyzatora) ale bez ogranicznika skoku (bałwanka) powinien dotykać tłoka zaworowego. Po prostu za pomocą zmontowanego podzespołu tłoka i tłoczyska wciskasz nim ten tłok pływający do pozycji na jaką może sie tłoczysko schować do wnętrza amortyzatora gdy nie ma zamontowanego gumowego ogranicznika skosu "bałwanka".

- Ostatnia operacja to napompowanie gazu do komory pod pływającym tłokiem. Ciśnienie ok 25 bar.

Powodzenia

lortprodisz 11.06.2018 00:16

dzięki za info , YSS nie ma tłoka pływającego , mam zamiar dołożyć kompensator z SHOWy

Mhv 11.06.2018 09:25

ATF do amortyzatora?? Skąd ten pomysł? Bez jaj, są do tego dedykowane smarowidła..

madafakinges 11.06.2018 11:40

a skąd wiesz ile oleju ma tam być?

CzarnyCzarownik 11.06.2018 11:50

Jak chcesz może wbijać do Promasza we Wro. Zajmują się dorabianiem uszczelniaczy do siłowników. Ja u nich robiłem uszczelniacz do amorka seryjnego. Dorobili mi nawet lepszy jak seryjny (większa wysokość, gniazdo uszczelniacza w pełni wykorzystane :P) za 20zł. Czas oczekiwania był chyba z 2 dni. Waro zabrać gniazdo i tłoczysko aby Pan sobie sam popatrzył i pomierzył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.