Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Wał się nie kręci (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44357)

Polski 20.05.2023 18:02

Wał się nie kręci
 
Cześć,
jestem w trakcie wymiany wałka w AT i przy okazji rozbierając silnik zauważyłem że panewki główne są już dość mocno zjechane, z tym poszperałem i zamówiłem ( jeszcze się udało ) nowe takie same panewki, oznaczenia na korbie 2 na bloku silnika B, wychodzi że musza być Black, ( jest nawet na forum temat jak sie dobiera i tak samo zrobiłem ) i w czym rzecz składając silnik wsadzam wał, wszedł normlanie ale za cholerę nie mogę go obrócić jak by coś go trzymało, nasmarowałem wał i panewki próbuje raz jeszcze i dupa :vis: miał ktoś może podobny problem albo wie czemu tak się dzieje, może źle coś dobrałem i dlatego tak jest ?

Jaro-Ino 20.05.2023 18:32

A zmierzyłeś wał?
Poskładałeś na 100% tak, że inny element tego nie blokuje?
Po złożeniu samych karterów wał się kręcił?

Polski 20.05.2023 18:46

Nic nie blokuje, nawet jak wsadze wał w jedną połówkę silnika to jest tak samo, wejść wejdzie ale nie obróci się

Polski 20.05.2023 18:48

Mierzyć nie mierzyłem ale byłem świecie przekonany , że jak kupię takie same to będzie dobrze

Jaro-Ino 20.05.2023 18:50

To zmierz wał i panewki i sprawdź czy ma wymagany luz.
Panewki na pewno są osadzone prawidłowo i nie ma żadnych skosów?
Jak wchodzi to powinno się kręcić. Pytanie czy wchodzi na siłe czy wsuwa się samo.

Polski 20.05.2023 18:53

Hmmm, panewki mi wsadzali w zakładzie na prasie, wał wchodzi w tak w miarę lekko dopycham ręką i wchodzi, ale tak sam sam to się nie wsunie

Mierzyć nie mierzyłem ale byłem świecie przekonany , że jak kupię takie same to będzie dobrze

Teraz po dłuższej chwili zastanowienia się myślę że mogli krzywo włożyć panewki, bo z drugiej strony wymieniałem sam panewki na korbie i wszystko jest dobrze

Lis 20.05.2023 19:39

Plastigauge prawdę powie.

matjas 21.05.2023 15:33

Popieram Liska. Przed zamawianiem czegokolwiek zakładasz plastigauge i wiadomo. Do tego musisz określić możliwą owalizacje czopow. Tez plastigauge. Wystarcza dwa paski na czop co 90 stopni.
WTEDY dopiero określasz jaki nadwymiar lozyska jest Ci potrzebny. Tyle o korbowodach.

Czy istnieje możliwość pomiaru lozysk głównych plastigauge ? Ne wypowiem się ale bardzo mi się nie wydaje. Nie są wszak dzielone - o ile pamietam a karter dzieli się w pionie a nie w poziomie. Tu tylko pomiar mikrometrem. I takąż średnicówką.

Kazmir 21.05.2023 20:15

Cytat:

Napisał Polski (Post 818396)
Hmmm, panewki mi wsadzali w zakładzie na prasie

Może to być ciekawy trop Hmmmm....;)

Polski 21.05.2023 20:23

Też tak myślę, patrzyłem tak dzisiaj na "szybko" to widać jak by panewka przez piczy ġłak nie dochodziła do końca kartera, jutro pojadę do zakładu poleconego i chce żeby wszystko pomierzyli i sprawdzili o co chodzi


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.