Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6773)

Marcin-BB 12.10.2010 22:45

Myślę Zoltanie, że niestety nie przesadzamy ani trochę!:-(
Ja akurat po polskich drogach jeżdżę codziennie- i prawie codziennie mam takie smutne przygody jakich Ty miałeś tylko 5 podczas swojej wycieczki po naszym kraju. To fakt, że rzadziej są to sytuacje jawnej wrogości a częściej gapiostwo i bezsensowny pośpiech- nie mniej skutki są prawie zawsze opłakane.
Jak zauważyłeś tylko jazda z dużym "marginesem" pozwala wrócić cało do domu. Ale nie wszyscy ten margines zachowują!:Sarcastic:
Poza tym prócz zmiany stereotypów akcja ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach- a to jest stan na dziś dzień tragiczny- co pokazują takie wypadki jak dzisiejszy pod Nowym Miastem.......brak już słów..:(

wojtekk 23.09.2011 11:33

Zdanie raportu o postępach
 
Hej,

jestem winien kilka słów podsumowania. Cześć z Was wie o tym z bezpośrednich rozmów, ale napiszę również tutaj by "rozliczyć się" z tego co dzieje się z akcją.

Początek to 02.09.2009, 07:55 (pierwszy post). Mijają właśnie dwa lata i pytanie co się wydarzyło.
- zaczęliśmy od spotkań ze studentami, policjantami etc. Powstały projekty jak zmienić postrzeganie NAS, by było nam bezpieczniej (jedna z możliwości wypadków jest taka, że z racji tego, iż jesteśmy źle postrzegani = źle się nas traktuje, a to może prowadzić do niebezpiecznych zachowań wobec nas). Pisaliśmy je razem - z klubowiczami, policją, strażą etc.
- potem przez kilka miesięcy dopracowywałem je pod kątem tego kiedy, co i za co można sfinansować
- potem przez prawie rok odbijałem się od wielu drzwi. Wszyscy klepali po plecach i mówili, że zrobiliśmy świetną robotę, i że koniecznie trzeba, i w ogóle i w szczególe... Ale kasy jak nie było tak nie było nadal (złapał nas kryzys - bo mówili, że pomysł genialny i koncerny na pewno na nim mogą ugrać wiele dla siebie, np. pozytywne skojarzenie z motocyklistami etc). Rozmawiałem już z naprawdę wielkimi koncernami (np. producentem TA i AT)
- spotkałem pewną organizację (BRD - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego). Oni robią imprezy w całej Polsce w sumie dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Zajmują się tam bezpieczeństwem - np. dzieci, zapinania pasów, poprawy oświetlenia etc. Przekonałem by zajęli się Nami. No i się zajęli
- tutaj trochę historię przewinę / przyspieszę. Za pierwsze działania z Naszej Akcji zapłaci Ministerstwo Infrastruktury / Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (w skład której wchodzą wszystkie stuktury jakie odpowiadają za bezpieczeństwo). Będzie sfinansowane coś co co prawda nie urodziło się na naszych spotkaniach (ale w naszym klubie TA), ale to nie ma znaczenia
- co to będzie? Najbardziej Ministerstwu spodobał się projekt szkoleń medycznych / ratowniczych / podnoszących BRD jakie organizuje Krzysimirn. Tyle, że je rozbudowaliśmy o wiele elementów, urosło o kilka godzin, pojawi się wiele nowych "gadżetów". Cel mniej więcej taki, by pokazać (na razie Wawa), że nie jesteśmy "dawcami" - a "ratownikami". Uczestnicy szkolenia będą mieli wysokie kompetencje w pierwszej pomocy osób poszkodowanych w wypadkach, wyposażeni w apteczki, kamizelki z napisem na plecach. I nagle (przynajmniej tak zakładamy i mamy spore przesłanki na to) ten dawca zacznie być postrzegany, jako ten, który może uratować Mi/Nam życie. Będą widoczni na drodze (a nie jedynie w momencie interwencji) po prostu jeżdżąc w tych oznakowanych kamizelkach; będą widoczni jak ruszą z pomocą (choć oby jak najmniej było okazji) Jest tam sporo wątków, które zobaczy część z Was na szkoleniu (zaawansowanym EFR).


C.D.N... (bo jak się rozpędzimy to może i rozlejemy na całą Polskę )

P.S. Jakby ktoś miał pomysł na sponsorów - dajcie proszę znać. Jesteśmy w stanie pokazać, że zaangażowanie w tę akcję przyniesie im korzyści. A przy okazji Nam-Motocyklistom, bo będzie nam bezpieczniej

kamilltee 23.09.2011 14:37

Napisz proszę jak się to ma do szkoleń medycznych organizowanych w Warszawie (Ursynów) m.in. dla forum Transalpa (akurat z nimi się załapałem przed wakacjami).

wojtekk 23.09.2011 16:30

Ma to się bardzo. Na tej bazie - razem z Krzysimirnem oraz ratownikami z sofr.pl, policją, strażą pożarną - zbudowaliśmy dużo szerszą wersję. Cześć podstawowa jest podobna. Natiomiast do zaawansowanej podchodzą absolwenci kursu podstawowego i zdają potem certyfikat EFR (honorowany w europie certyfikat poświadczający kompetencje ratownika - ochotrnika). CO robzudowane - kilka rzeczy teoretycznych, mnóstwo dodatkowej praktyki, realne najazdy symulacyjne na wypadki.

P.S. Transalp to miał szkolenie ziomą / wczesną wiosną a nie przed wakacjami :)

kamilltee 26.09.2011 15:59

Byłem na szkoleniu w czerwcu (organizował Krzysztof Nowak) z Transalpami, więc pewnie to była II tura. Ja będę je kończył z kolejną grupą na jesieni.
Podobno w ten weekend ma być jakieś duże szkolenie + nagłośnienie w mediach.

Jestem po prostu ciekaw czy to ten sam pomysł i czy się znacie.

wojtekk 26.09.2011 16:12

Tak znamy się :) Robimy to razem. To szkolenie jest dla części osób startem (grupa początkowa), a dla części kontynuacją podtaw. Wiel wątków będzie nowych (np. symulacje wypadków) oraz wyposażenie w apteckzki i kamizelki (by było wiadomo, że to ratownik). Więcej godzin szkoleń, etc. Wiele by wyliczać. Nie mogłem napisać w wątku Krzyśka bo jest zamknięty- stąd kontynuuję tutaj (bop to szkolenie będzie fragmentem całości).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.