Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hobby Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Przecinarka plazmowa - złoty środek (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45279)

ramires 01.01.2024 13:00

Przecinarka plazmowa - złoty środek
 
Droga ekipo.

Jestem na etapie powiedzmy, że prawie zakupu przecinarki plazmowej.

Urządzeń jest bezmiar, ale z racji tego, że nie miałem zbyt wiele do czynienia z tymi sprzętami chciałem prosić o poradę :bow:.

Od razu mówię, że rozwiązanie budżetowe, ale nie chcę też jednorazówki.
Cięcie sporadyczne do 10mm ale głównie zakres 4-6mm blachy czy profilu stalowego. Zastosowanie raczej "koło domu" lub jak kto woli DIY.

dawid8210 01.01.2024 21:55

Wiele nie pomogę, ale...
Na youtub prowadzi swój kanał gość co ma spory warsztat ślusarski. Nazywa się Grzegorz Brodala. Ma kilka przecinarek plazmowych, które u niego pracują, a lekko nie mają. Może skontaktuj się z chłopem, a nóż nakieruje Ciebie na jakiś konkret.

pałeł 01.01.2024 22:18

Nie pomogę niemam z tym za grosz kontaktu.
Ale jakieś dysze i elktrody mam do palnika ale tego jest tyle ze najpierw sprawdz ile to kosztuje bo to są główne koszta powietrze suche bez wody i oleju cyrkiel do palnika na łożysku będzie idealny jak zamierasz kulka ciąć;)

stopa-uć 01.01.2024 23:22

Potrzebny Kompresor.! ! !NIE KOMPRESOREK ! ! !
Czy do przecinania blach i profili (jeżeli jest sporadyczne)
nie wystarczy Ci do tego flex.
Powinieneś także stworzyć stanowisko do przecinania-WANNE-bo popalisz podłogę
na którą chciałeś położyć żywicę.
POWODZENIA W 2024 ROKU
ciał

ramires 02.01.2024 08:19

Cytat:

Napisał stopa-uć (Post 841012)
Potrzebny Kompresor.! ! !NIE KOMPRESOREK ! ! !
Czy do przecinania blach i profili (jeżeli jest sporadyczne)
nie wystarczy Ci do tego flex.
Powinieneś także stworzyć stanowisko do przecinania-WANNE-bo popalisz podłogę
na którą chciałeś położyć żywicę.
POWODZENIA W 2024 ROKU
ciał

Zawsze takie rzeczy robię na zewnątrz i tak, będzie "chwytak" iskier.

Podłoga żywiczna czy też inna jest do etatowego miejsca natomiast przecinarka prywatnie.

Z czystej ciekawości - jaki wydatek powietrza jest potrzebny tak realnie do przecinarki? 50l kompresorek da radę czy już coś, co te 200-250l/min będzie dawać ciągłego...


Myślę o czymś takim.
https://allegro.pl/oferta/przecinark...hf-13361887710

cyryl 02.01.2024 08:30

1 Załącznik(ów)
Mam do sprzedania taki używany sprzęt.
Zdjęcie przykładowe z neta bo jest zbunkrowany gdzieś z tyłu garażu. Mam tylko przewody do spawania elektrodą. Nie wiem ile za to chcieć i ile kosztuje dokupienie brakujących elementów do plazmy i tiga.
Gdyby ktoś wiedział i uznał, że mu się opłaca to zapraszam.

maly 04.01.2024 00:12

50 L to mało.Nie wiem jakie masz zasilanie,jedna faza? Jeśli jedna to może nie dać rady ponieważ kompresor i żródło muszą działać w tym samym czasie.
Kiedy kupowałem plazmę porównywałem chińczyka i Thermala.okazało się że przy cięciu blachy grubości 20mm Thermal ciął ładnie ,a przy chińczyku zabezpieczenia wywalały.Było to parę lat temu i wschód też się uczy (kopiuje)
więc może będzie OK.Celował bym Magnuma bądż Ideala bo serwis dostępny i jest tego sporo na rynku.

ramires 04.01.2024 08:39

Cytat:

Napisał maly (Post 841288)
50 L to mało.Nie wiem jakie masz zasilanie,jedna faza? Jeśli jedna to może nie dać rady ponieważ kompresor i żródło muszą działać w tym samym czasie.
Kiedy kupowałem plazmę porównywałem chińczyka i Thermala.okazało się że przy cięciu blachy grubości 20mm Thermal ciął ładnie ,a przy chińczyku zabezpieczenia wywalały.Było to parę lat temu i wschód też się uczy (kopiuje)
więc może będzie OK.Celował bym Magnuma bądż Ideala bo serwis dostępny i jest tego sporo na rynku.

Mam też 200L kompresor Metabo i tam wydatek mam dobry. Ja nie będę dużo "naraz" ciął i raczej więcej niż 10-12mm to maks tego co będę potrzebował. Będzie natomiast trochę rzeczy, gdzie będą kształty czy też profile. Więc pewnie okaże się, że i 50L uciągnie. Zawsze mam jeszcze jeden do zrobienia 120L więc powietrza będę mieć tyle, ile potrzeba.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.