Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   XRV750 vs Benelli TRK 702X (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45677)

Raptor 08.03.2024 17:20

XRV750 vs Benelli TRK 702X
 
Dzieci pomału rosną, a mi się tęskni do motocykla.
Dawno temu marzyłem o AT... ale ceny były zaporowe na moje możliwości ;)
Teraz tak rozglądam się po rynku i w zasadzie jest zagwozdka.

30 letnia, zadbana Afryka będzie niewiele tańsza jak nowe Benelli TRK 702X (porównując do TRK 502X to nawet bywają droższe...)
Miałem do czynienia ze starymi samochodami, też niby zadbanymi ale czas robi swoje i siłą rzeczy nie uniknie się inwestycji mniejszych bądź większych.
Z nowym, mimo że jakość nie ta, jest jakiś czas spokój ;)
No i nowe, pewne.

Wybór taki ze względu na możliwości... użytkowane będą raczej w ten sam sposób. Turystyka krajoznawcza: głównie asfalt, jakieś boczne szutrowe/polne drogi itp. bez jazdy typowo w terenie.

Użytkował ktoś oba te modele i jest w stanie opisać swoje wrażenia?
Benek ma dużo pozytywnych opinii, ale ile w tym marketingu to dopiero wyjdzie... to w zasadzie nowość.

zimny 08.03.2024 18:51

Może być problem ze znalezieniem kogoś kto miał XRV i zakupił takie Benelli ;)

Do takiego użytkowania jak piszesz proponuję dołożyć do rozwazań Suzuki DL650. Myślę że kilkuletni będzie pewniejszym wyborem niż nawet nowe Benelli (którego nie znam, nie miałem ale znam dobrze Suzuki)

A tak w ogóle - zapraszamy do Powitalni..

wierny 08.03.2024 18:55

Dobry wieczór Panie Raptorze.

żuk 08.03.2024 19:23

Z tego co widzę to nowy Benelli to koszt 35k PLN.
Wybierając wyłącznie z tych dwóch (zakładając, że jakieś wsparcie klienta i serwis jest w PL, a nie tylko "sprzedać i radź se") to wziąłbym Benelli.
Jeżeli miałbym rozszerzyć horyzont i nie zamykać się na te dwa to... nie wziąłbym żadnego z nich.

strobus1 08.03.2024 19:49

Benelli handluje Motorland. A to stara ( na warunki pl) i pewna firma. Tak, że o wsparcie serwisowe przynajmniej w okolicach wawy bym się nie martwił.
Dla porządku to żadna kryptoreklama. Tylko doświadczenie ze współpracy.
Zdrowia

huncwot 08.03.2024 22:19

Po moich doświadczeniach z serwisem nowej 125tki Benelli to bym sobie odpuścił. 3 razy serwisowali piastę tył i na końcu stwierdzili, że luz który tam jest na łożysku tak ma być :D

$zwagier 09.03.2024 09:39

Przed zakupem AT oglądałem benka trk502x, moto miało kilka tyś km, naklejki odchodziły, plastiki liche w dotyku, na silniku naklejka MADE IN CHINA, 10 min spędziłem na oględzinach tylko. Teraz z perspektywy czasu cieszę się że go nie kupiłem

Marcin-BB 09.03.2024 10:51

Nie ma porównania.
Szukaj zadbanej AT z pewnych rąk. Za 3 dychy to można przebierać w ofertach a i na serwis zostanie. Afra będzie nabierała wartości a taki Benek traci przez 2-3 lata połowę z ceny zakupu

ablos78 09.03.2024 12:09

Co tu w ogóle porównywać, nie szkoda Wam czasu na chiński gównolit.

WojtasA 09.03.2024 13:38

Popaczaj na Suzi jak Zimny napisał. Mam wrażenie że sa niedoceniane w Polsce, przykład jeden oficjalny dealer w Wwie a mają sporo modeli i super silniki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.